Mokré pranie nábojníc

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

este doplnim, na tvoj objem by som dal max cajovu lyzicku kyseliny.
nabojnice necham vyschnut rychlo na slnu v lete a uzatvor aby neprisli do styku so vzdusnou vlhkostou a ostanu pekne roky, alebo ich rovno po vyschnuti naolejuj.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ja na kyseline citronove nesetrim. Na jedno prani davam cely ten sacek. Kdyz jsem daval jednu polevkovou lzici, tak jsem nebyl spokojeny. Nechavam to tocit 1 hodinu v pracce. Nabojnice nejsou cervene, ani nemaji naznak cervenani. Zari jako zlato. Ale taky po uschnuti zmenily barvu. Zmatnely a zduhovately a na omak byly drsne a neprijemne, jako kdyz ma clovek suche dlane. Vypadaly, jakoby byly zrovna sebrane na strelnici a uz tam lezely par dni, tydnu.
Zacal jsem vic proplachovat, ale zadna zmena.
Nechal jsem je pres noc v kylbu s vodou. Dokud byly ve vode, byly krasne, jak uschly, tak zase mat a duha.
Zkusil jsem i sodu. Cele baleni sody, plny buben vody a nechal tam uz proplachnute nabojnice tocit 30 minut. Zase bez vysledku.
Pak jsem si vzpomnel, ze jsem ve spolecnem nakupu na strelectvi koupil Pragolube 1300, ktery je urceny k lubrikaci mosaznych povrchu.
Nabojnice jsem proplachl, a hodil do roztoku Pragolube 1300 a vody. Stamprla 0,2 dL Pragolube 1300 a kybl 5 L vody. Od te doby nabojnice jsou krasne leskle a jeste hladke, kluzke. Jeden roztok pouzivam na 10 prani. Uz po prvnim oprani roztok mirne zmodrozelena a dalsim pouzitim modrozelena barva roztoku zesiluje. Je to reakce zbytku roztoku vody a kyseliny citronove, ktera reagovala s mosazi a zbyla i po proplachnuti v nabojnicich. Ale vlastnosti roztoku nemeni. Ted jsem zacal nabojnice po proplachnuti ve vode jeste odstredovat ve stare zdimacce Mini Romo. Uvidim, jestli se zabarvovani roztoku Pragolube zpomali.
Vlastnosti Pragolube zde.
http://www.pragochema.cz/?start=7&lan=c ... se-vrstvou
Naposledy upravil/-a tomas fuk v 16 Sep 2017, 20:22, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

No už iba zorganizovať spoločný nákup pragolube.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ja by som sa urcite pridal do spolocneho nakupu. mnozstvo podla ceny a druhu balenia. kde sa to da vobec kupit?
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

http://www.pragochema.cz/?start=9&lan=cz
U vas mate dve zastoupeni.
Naposledy upravil/-a tomas fuk v 16 Sep 2017, 20:20, upravené celkom 1 krát.
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

Aj ja by som sa pridal
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Minimálne odbery sú veľké, preto by bolo dobré spraviť prípadne spoločný nákup. Môžem sa na to podujať ak sa nás nájde dosť.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

minimum je 20kg ? vzal by som 2kg
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Zistím a dám vedieť.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Pridám sa
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Chlapi. Aby Pragolube fungoval, tak nabojnice musite vyprat na mokro v kyselem roztoku a nejlepe s abrazivem, jako jsou treba nerezove, keramicke teliska. Ostatne je to napsane i v popisu produktu.
A krome nabojnic se udajne vyvinul pro lubrikaci strel.
Tady je okopirovany text ze strelectvi, kdy jeden organizator spolecneho nakupu zasel za technikem pro nejake rady.

Zašel jsem i za technikem zjistit použití a případné další výrobky na praní nábojnic. Zajímavý bylo, že podle něj je hlavní použití na lubrikaci střel. U 7,62x39 to údajně zlepšuje soustřel o třetinu. Celkem zajímavá informace. Docela jsem v pátek spěchal, budu muset prostudovat návod a zajet tam ještě jednou pro nějaké detailnější informace. Ten technik vypadal, že ví o čem mluví.

Hned jak mi prijde Labradar z US, tak nejake strely .223 a .308 prozenu prackou a Pragolubem 1300. Udelam srovnavaci navazky "S" a "BEZ" Pragolube a pomerim rozdily v rychlostech. Sam jsem na to zvedavy. Kdyby to fungovalo, tak by to mohlo nahradit Molyku.
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Tomas fuk... presne sa mi deje to co tebe, lepšie si to popísal ani nemohol. Ten bazmek by chcelo skúsiť no :D
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

O spoločnom nákupe Pragolubu môžeme diskutovať tu http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=34&t=15521
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

To človek ani na dovolenku nechodil. Ak bude záujem tak sa ďalší môže zorganizovať
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"