Mastenie nabojnic

Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Uz mam lanolin (http://mydlovysvet.sk/sk/kozmeticke-sur ... -100g.html) aj ricinovy olej..len ten poriadne silny alkohol neviem kupit...bude stacit technicky lieh???...lebo v 60% alkohole sa to vôbec, ale vôbec nerozpustilo.

Inak minule som uspesne prehnal matricou asi 800kusov 0,223 rem co som nastriekal silikonovym olejom na mazanie retaze bicykla co som kupil v Lidli...islo to celkom fajn..len su hodne lepkave...este som do nich nesypal prach tak neviem co to urobi...

M.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

potrebujes propylalkohol 99%, idealne este molekularnym sitom to dat na 99,8. :D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

mykymiki: aby si nebol zle prekvapený, silikónový olej je svinstvo, by ti vedeli lakýrnici rozprávať čo dokáže a ako je problém "ošetrenú" plochu odmastniť. Prepláchni ich preventívne perchlórom alebo čističom bŕzd lebo riskuješ veľkú várku nekonzistentného streliva.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To si mohol rovno vzlinavym WDckom :-)
Cele zle, ked ich prebijes, tak ich rychlo spotrebuj a nerob si do zasoby.
Alkohol min 95% a aj ten ti to nerozpusti, takze zmes budes musiet zohriat napr pod teplou vodou a tak rozmixovat.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

95% neodporucam, skusal som to v 96% lekarenskom liehu, bez sance. Vodby si sa bolo treba zbavit. Lieh doma dostal na bezne osetrenia, akurat neviem co s dalsimi troma litrami 8)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ja beriem chemiu odtialto:
izo-Propylalkohol p.a.
min obsah hlavnej zlozky 99.8%. Je to v BA, posielaju aj kurierom ale dost sa to predrazi.
Na druhu stranu 250ml takehoto mazadla staci na vecnost :D
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ja mam lanolin rozpusteny v obycejnem technickem lihu. Ale je potreba lih ohrat ve vodni lazni jinak se lanolin nerozpusti. Casem se sice udela na dne sedlina lanolinu, ale to je tim, ze je roztok presyceny. Komu by se to nelbilo, staci opet ponorit do horke vody, rozehrat, protrepat a hotovo. Ale neni to nutnost. Ja mam ten roztok udelany rok a pul a stale funguje bez problemu.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zdar borci,
Kriesim duchov ale nedá mi sa neopýtať, čo vravíte na molyku (MoS2) ?
je určena, vzhledem k svému specifickému složení, jako mazací prostředek vyhraněného použití, nebo jako separační prostředek při některých speciálních operacích, či separátor, zajišťující dosažení rozebíratelnosti strojních dílů, vystavených teplotním či jiným vlivům. Je vhodná k apretaci kluzných ploch strojních dílů namáhaných vysokými tlaky, k mazání strojních součástí s občasnými pohyby a s obtížnou možností domazávání nebo jako mazací prostředek při některých tvářecích operacích (lisování, tažení apod.). Velmi časté je také její použití ve funkci separačního prostředku - např. mazání rozebíratelných, tepelně exponovaných spojení (šroubová spojení autoklávů a jiných zařízení). V takových případech je mazivo schopné funkce až do teplot rozkladu MoS2, tj. do cca 390 °C.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Problémom môže byť nanášanie.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ta biela cast v rozpustenom lanoline je parafin, nie ze "presyteny roztok lanolinu". Tuhy lanolin z ovcieho runa sa sklada prave z lanolinu ako tuku a parafinu, teda vosku. V lekarnach sa predava tekuty lanolin, ten je vyrabany odstredenim (vzasade mechanickym na odstedivkach) parafinu. Takto odstredeny lanolin je cisty, akurat velmi drahy.

Problem je, ze takto vyrobene mazanie ma tendenciu zapchavat trysku na rozprasovaci. Teda bud nahriat pred pouzitim, alebo skratit hadicku aby nebrala ten parafin zo spodku. A zmierit sa s prskanim.

Rozpustam lanolin IBA v cistom izopropyl alkohole 99 %. Kupit mozne v Centralcheme na Plynarenskej v BA. Beriem na litre, je to vyborny odmastnovac na vsetko, kto sa venuje 3D tlaci, na tlacovy povrch ideal :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

aoaia: ak správne rozumiem, najprv hilzne vyperem bo som estét, zafixujem povrch pragolubom bo chcem byť progresívny a nakoniec zadrbem tým čiernym svinstvom aby som kalibroval a mohol zas prať ? A to citlivo obchádzam fakt ako silne a dlhodobo zadrbaný ostane celý sersám aj ruky. LEE sajrajt stojí pár, lanolín z lekárne ešte menej, oba fungujú a po oboch stačí hilzne pomiesiť v handre. Molyku tak možno na mazanie brokov v bubne vo veľkom.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

molyka je fajn na mazanie striel , tu sme v teme mazanie nabojnic...
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

"R" - ja som nič nepísal o tom že som estét. Zručný remeselník to ano, ale medzi vami prebíjačmi skôr čiernoprachový hobista...
Len ma zaujímalo či by sa dala molyka na povedme nábojnice vz.43 úspešne používať.
O trocha viac čierneho sajrajtu na rukách znesiem...
Naposledy upravil/-a aoaia v 08 Aug 2018, 17:33, upravené celkom 1 krát.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Molyka ale MoS2? Lebo aby to dobre prilnulo je potrebné povrch dokonale odmastniť.
Osobne by som skôr išiel do bielych pást https://www.autostore.sk/liqui-moly-keramicka-pasta/
Ideš formátovať oceľ. nbc vz. 43 ?
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Ono možno bude stačiť aby to dokonale prilnulo na matrici.
Ano idem formátovať a plniť čiernoprachom. Tie oceláče sú makučké ako blato...
Tuším sa tomu hovorí ťažnosť materiálu
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"