Zbroják, skúšky a literatúra

meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Este som narazil na jeden problem. S vyvozom, prevozom, dovozom zbrane.
Len ci dobre chapem.
Ak sa nezucastnujem streleckej sutaze, polovnictvo tak mi staci europsky zbrojny pas a suhlas statu kde idem. A ak sa zucastnim akcie (polovanie, strelecka sutaz) tak mi staci europsky zbrojny pas + ucel (pri sutazi).
Ak chcem doviest/previest zbran tak mi treba zbrojny sprievodny list. Narazam tym na otazku, ake su podmienky na vyvoz zbrane cez 2 staty bez predchadzajuceho suhlasu.
Diki
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

meno112 napísal: Len ci dobre chapem.
...
Nie celkom dobre :evil:
meno112 napísal: ...Ak sa nezucastnujem streleckej sutaze, polovnictvo tak mi staci europsky zbrojny pas a suhlas statu kde idem.
...
ZLE!
meno112 napísal: ... A ak sa zucastnim akcie (polovanie, strelecka sutaz) tak mi staci europsky zbrojny pas + ucel (pri sutazi).
...
Áno - a nezabudni na oficiálnu pozvánku. :D
meno112 napísal: Ak chcem doviest/previest zbran tak mi treba zbrojny sprievodny list. Narazam tym na otazku, ake su podmienky na vyvoz zbrane cez 2 staty bez predchadzajuceho suhlasu.
Diki
Ty môžeš zbraň iba doviezť, cez Slovensko ju neprevážaš... to cudzí štátny príslušník.

Čo sa týka odpovede, viď § 46 Európsky zbrojný pas:
(2) Držiteľ európskeho zbrojného pasu môže vyviezť bez predchádzajúceho súhlasu členského štátu Európskej únie pri ceste cez dva alebo viac členských štátov Európskej únie zbraň uvedenú v § 6 ods. 1 písm. a) až c) alebo dlhú samonabíjaciu palnú zbraň, ktorej zásobník a komora môže pojať najviac tri náboje a strelivo do tejto zbrane na účely výkonu práva poľovníctva alebo zbraň uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a) až f), § 6 a § 7 ods. 1 písm. a) až g) a l) a strelivo do tejto zbrane na účely účasti na podujatí, ktorého súčasťou je športová streľba, ak je táto zbraň zapísaná v európskom zbrojnom pase a ak preukáže účel svojej cesty; to neplatí pri ceste do členského štátu Európskej únie, ktorý zakázal nadobudnúť do vlastníctva a držať takúto zbraň, alebo ktorý jej nadobudnutie do vlastníctva alebo držanie podmieňuje povolením. V tomto prípade sa musí vykonať záznam v európskom zbrojnom pase.
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Este sa chcem opytat k otazke, resp. k priebehu. Lebo napriklad taka otazka B1-2 (kde pri cisteni usmrti svoju manzelku je otazka, ze podla akeho zakona). Ak na skuske odpoviem ze podla trestneho zakona nakolko ide o precin usmrtenia. Bude to stacit? Predpokladam, ze ma zasypu doplujucimi otazkami.
Detto napr. k otazke B2-15, resp. otazky B1 az B4.
EMO
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa EMO »

Vo štvrtok som mal skúšku, dostal som A-20, B1-2, B2-3, B3-6, B4-20, C-4, D-10, E-3. Pri B1-2 som odpovedal ako ty (TČ usmrtenia z nedbanlivosti), načo predseda komisie povedal "Aaaa???", tak som doplnil že spáchal aj priestupok podľa zákona o zbraniach a strelive tým, že nedbal na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou. To mu stačilo. Pri tej najúžasnejšej a najdôležitejšej otázke zo všetkých možných otázok (A-20) som dokonca vynechal najľahšiu položku - obsah lekárničky držanej na strelnici. Aj tak mu odpoveď stačila, dokonca pochválil...
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

EMO, prosím ťa čo si odpovedal na B.4-20 a aká bola reakcia komisie?
EMO
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa EMO »

Brokovnica je bez dokladov, takže je ilegálna. Preto vezmú brokovnicu, ZP (za priestupok -držitel ZP musí mať pri manipulácii so zbraňou ZP a preukaz zbrane), a aj pištoľ (bez ZP nesmie mať zbraň). Nespomenul som si na presné znenie odpovede z knihy, tak som to široko obkecal. A to fungovalo to pri všetkých odpovediach...
warstore
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa warstore »

testy už sú aj na stiahnutie do mobilu:
https://play.google.com/store/apps/deta ... dofweapons
Používateľov profilový obrázok
Lemon1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 6 years 8 months

Príspevok od používateľa Lemon1987 »

Zdravim clenov Webfora

zajtra mam skusky na zbrojak, ti co ste z BA neviete nahodou ci sa komisia pyta aj dodatocne info alebo odpovedate len na tie otazky ktore si vytiahnete z "osudia"?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

ci sa komisia pyta aj dodatocne info
Považujem za otázku, na ktorú nedostaneš jednoznačnú odpoveď.
A je úplne jedno, o ktoré mesto - komisiu sa jedná.
Jednému nedajú doplňujúcu otázku a druhému MOŽU urvať aj tri. 8)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Adept na vydanie ZP musi vediet odpovedat na vsetky otazky.
Je uplne jedno ci si ich vytiahol na listku alebo sa clen komisie spytal dodatocne
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Moja skusenost je, ze cim viac vies, tym menej sa pytaju.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Skusenosti z okresov SC, GA a TT, adepti o ziskanie ZP na subory otazok (zname z prislusnej knihy) odpovedali v rozsahu odpovedi, ake su zverejnene v knihe a skusobne komisie ziadne dodatocne otazky nedavali.
Neviem ako to je ak adept neovlada spravnu ci uplnu odpoved, tipoval by som, ze sa sa ho komisia doplnujucimi otazkami bude snazit nasmerovat na spravnu odpoved. Aspon komisie v spominanych okresoch sa chovali priatelsky.
ramar
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa ramar »

Zdravím.
Pred pár týždňami som robil skúšky v BA III (A, E, F) .
V podstate platí už napísané, že čím je odpoveď jasnejšia a správnejšia, tým menej je doplňujúcich otázok, či už k danej otázke ale aj z tej otázky nejako odvodené.
Dobré je okrem pochopenia problematiky ovládať aj základnú terminológiu, ktorá tiež môže spôsobiť nedorozumenie, nepochopenie a tie doplňujúce otázky možno zbytočne vyvolať.
Nemusí to však platiť na iných Bratislavských OR PZ :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lemon1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 6 years 8 months

Príspevok od používateľa Lemon1987 »

Caute tak skusky mam uspesne zasebou, obvod BA2. Komisia prisna ale ferova (cim viac ste mali popisane kveci tym menej sa pytali). Ak ste ale nemali sajn tak dovi dopo a podusili kvalitne popripade ste nespravili.
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

Dnes urobené skúšky. Prekvapilo ma, že príprava sa odohrávala v miestnosti, v ktorej aj skúšali. Čakal som, že komisia bude sedieť za zatvorenými dverami. Takže keď som dokončil písomnú prípravu, zabával som sa na niektorých odpovediach mojich kolegov-žiadateľov, medzi ktorými bola aj jedna katastrofa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"