ZVS P21 Exclusive Duotone

Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

ZVS P21 Exclusive Duotone

Príspevok od používateľa TheSyn »

Caute,
zvazujem kupu P21 exclusive, viete mi niekto povedat nejake realne nazory z praxe? Jedna sa mi o ipsc a snazim sa zabezpecit si alternativu k HS XDm 5.25".

Dik.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ja by som to k XDM neprirovnával.
Na úvod je to docela aj jedno akú zbraň na IPSC. Isto, niektorí radia kúpiť to naj aby si nekupoval 2 či 3 x :) Cenu zbrane prestrieľaš 2-3 krabicami streliva hravo.
Teraz k veci: solídne spracovaná pištoľka, kt. ale vôbec nepláta dieru v trhu. Sk výrobcu tu máme, polymérové telo zbrane tu máme, SA/DA bicí mechanizmus tu máme...Čím je výnimočná?
Strieľa presne, DA rana je dosť zlá, hrboľatá, neviem ako sa ZVS Impex stavia k fabrickému tuningu(ak to chceš používať do div. Prodakšn, na ktorú bola "stavaná"). Drží sa dobre, ergonomicky, plast má dobrý povrch. Rana je dosť tvrdá, pretože zbrani chýba nejaké to deko hmotnosti "vďaka" polymérovému rámu.
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

akoze...nesnazim sa to prirovnavat k XDm, viac-menej ide o akysi Vianocny rozmar, chcem si proste nieco kupit a ta dlzka mi pride fajn, zaroven - chcem nejaky duotone, paci sa mi to, len ma zaujima aj prakticka stranka veci. Mam moznost vziat aj nejaku K100 Mk12 za dobru cenu, ale nestotoznujem sa s politickym presvedcenim spolocnosti GP /resp. pana Kuracinu/ - je to mozno malicherne a aj ked su zbrane od GP nepochybne kvalitne, toto vo mne vzbudzuje velky mentalny blok. Glocka nechcem, lebo to neviem drzat, kedze mam dost malu ruku. Do uvahy by pripadal Shadow, ale ten je zase cenou niekde inde...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

asi radšej aj mierne jazdený Šedof jedna...
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

DeSade napísal:asi radšej aj mierne jazdený Šedof jedna...
Ano....ano.....ano....len jediny, kto ju ma a pred casom mi ju nukal, ju uz predat nechce a nejako som zatial nenatrafil na nieco seriozne na predaj....teda okrem novych zbrani a ked zratam nejake prislusenstvo ako mieridla, etc, preletim hravo cez 1k€ :/
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

A už viac nie sú P20/P21 prieberčivé na strelivo?
:lol:
Moju stručnú skúsenosť, ktorá ma odradila, som pred dvomi rokmi popísal tu: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... &start=300
:roll:
Tak neviem, snáď je to už OK...
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

Neviem, ake je ich politicke presvedcenie, no nech je akekolvek, aspon sa nim neprezentuju...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

elado napísal:a aké je politické presvedčenie majiteľov zvs?
nič proti zvs, ale lepšie ako cz to nie je, lepšie ako kuracina to nie je, lepšie ako xdm to nie je....
otázka teda znie, prečo to vôbec kupovať.
no áno, celkom pekne vyzerá...
Je to pomerne lacné a pekné.
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

Ja si ju idem v sobotu odskusat a ak sa mi bude pozdavat, beriem ju...ak sa mi pozdavat nebude, dam jej pass a poobzeram sa po niecom inom.... :) Zatial co kukam, nikto netvrdi, ze je to zle, ci nepouzitelne...poznam cloveka, co ich predal za dva roky 6 a nedostal naspat na reklamaciu ziadnu.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ono nedostať na reklamáciu spať zbraň má ešte ďaleko k tomu že je dobrá. Tiež som zvažoval kedysi ZVS avšak spúšť v DA bola tragédia, v SA to nebolo zlé ale na GP sa to nechytalo ani tam.

Čo sa týka ZVS spúšťového mechanizmu, tak ak si dobre pamätám je tiahlo vedené len z jednej strany, čo na niektorých modeloch robilo závady.

Možno v tejto edícii "exclusive" to je lepšie.
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

Ano, tak nejako, ako vravi elado, urcite budem v prvom rade vychadzat z vlastneho pocitu, no ajtak ma zaujimaju aj nazory a skusenosti inych, kedze ja som ju este nikdy neskusal, no poskuloval som po nej uz viackrat.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Hlavne si potom zober strelivo od viacerých výrobcov, aby si videl, či bude spoľahlivo odpaľovať. Lebo ak nie, potom stojí za zamyslenie, či chceš mať vo svojom arzenáli kvér, pri ktorom musíš riešiť, či si doňho práve naládoval to "správne" strelivo. A tiež si buchni viackrát v DA režime, aby si videl, či máš vôbec chuť sa s tým boriť. Hoci píšeš, že ho chceš prednostne na IPSC... A áno, samozrejme, zvyknúť sa dá na všetko, aj na šibenicu. Len to nezriedka zožerie viac času úsilia i peňazí.
:wink:
Písal som to už inde, že tento kvér ma zaujal a keby mi zavolali zo ZVS, nech im robím beta testera, určite by som neodmietol. Ale pri takej širokej ponuke, som svoje prachy investoval radšej inde, aby som nemusel riešiť a prípadne vychytávať žiadne muchy. Ale toto bude tvoja voľba, tak ti prajem, nech je šťastná!
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

Samozrejme, pojdem to poskusat, vyskusam si to v SA/DA, aj ked ja si na DA nepotrpim, som zvyknuty na SA (aj ked samozrejme nepopieram, ze pokial je zbran vybavena DA rezimom, mal by spolahlivo fungovat)...co sa tyka streliva, pre vsetky zbrane si laborujem strelivo tak, aby bolo spolahlive (co do spatneho razu, spolahliveho odpalu a obtiahnutia). Potom co do mojho rozhodnutia, urcite si ju nevezmem, ak mi na nej bude nieco vadit, z minulosti som sa poucil, ze si nemam brat zbran, o ktorej nie som aspon na tych 90% presvedceny :) Sak vam dam vediet, ako to dopadlo, ako som sa rozhodol a aky pocit som z toho mal, snad to bude prospesne aj pre niekoho dalsieho, kto mozno o tejto zbrani tiez uvazuje.
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

aj ja po nej pokukujem uz dlho ale este som nemal moznost z nej strielat tak sa celkom tesim na to co sem napises po skuske
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

TheSyn napísal:Samozrejme, pojdem to poskusat, vyskusam si to v SA/DA, aj ked ja si na DA nepotrpim, som zvyknuty na SA (aj ked samozrejme nepopieram, ze pokial je zbran vybavena DA rezimom, mal by spolahlivo fungovat).
Z toho mi vyplýva, že ju chceš do div. Standard v IPSC?
Napísať odpoveď

Návrat na "ZVS"