Auto-Trickler & Auto-Throw

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Auto-Trickler & Auto-Throw

Príspevok od používateľa lovec »

Nasledujúc príklad kolegu z fóra som si aj ja kúpil tohto šikovného pomocníka.
Krátka ukážka:

https://www.mojevideo.sk/video/2c071/au ... ckler.html

Po rokoch strávených sliepňaním na 10-10 som bol už len pri pomyslení na váženie celkom znechutený a špekuloval ako sa tomu vyhnúť. Toto sa ukázalo ako schodná cesta. Rýchlosť, presnosť a pohodlie sú úplne iný vesmír po rokoch používania mechaniky (resp. kedysi pomerne krátku dobu Lyman DPS II, kým sa nepokazil a fungoval aspoň ako váha na hilzne... potom zdochol úplne). To, s čím som sa doteraz babral tri hodiny a mal som toho plné brejle, tak s Auto-tricklerom zmáknem za zlomok času a presnejšie.

Niektoré plastové diely robené 3D tlačou pôsobia trošku krehko, ale funkčnosť je 100%. K trickleru existuje aj aftermarketový hliníkový podstavec, snáď čoskoro dorazí.
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

a pritom stačí na trubičku klasického tricklera nalepiť vibračný motorček napr. z "nezničiteľnej" zničenej nokie 9V batéria a dve tlačidlá -jemne,hrubo cez odp.delič a sypať a sypať. Až na doštičkový brokovnicový prach funguje skvele!
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hej, takýchto low-cost riešení je fúra od výmyslu sveta, ale progres malý, resp. žiadny. Tomuto sa to ani neblíži... Sú napr. aj elektrické triklery, ktoré spolupracujú s mechanickou váhou a pod. Všetko záleží od toho, koľko do toho človek môže invetovať, resp. či je tak šikovný, že si to dokáže vyrobiť na obdobnej úrovni. Zase raketová veda to nie je, ale dobrý nápad a jeho šikovné prevedenie do praxe vie človeku priniesť slušných pár, v tomto prípade, dolárov.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Najväčšia pridaná hodnota toho, aj keď nie celkom lacného, riešenia je pomer cena/výkon pri porovnaní rýchlosti a zároveň presnosti váženia.
TOP trieda (aspoň cenou) je Prometheus GEN 2. Je veľmi presný a rýchly tiež. Obstarávacia cena začína na 5100$ !!!

V našich končinách celkom dobre zabehnutý RCBS ChargeMaster 1500 Powder Scale Dispenser váži s presnosťou 0,1 gr relatívne rýchlo ale podľa veľkosti zrna sa vie pomýliť o 0,1 - 0,3 gr, preto pri potrebe mať presnosť na toleranciu +-0,05gr je potrebné prevažovať a dosypávať na druhej váhe + trickler. Sme tu relatívne presný a určite oveľa rýchlejší ako na 10-10. Ale stále celkom dlho.

Potom je tu Auto-Trickler ktorý podľa mňa bude čoskoro kraľovať trhu. Pretože je lacný, rýchly a neskutočne presný.
S presnosťou DO 0,02gr a rýchlosťou 7-8 sekúnd jednej navážky sa stáva človek tým prvkom čo spomaľuje proces prebíjania.

Stačí si pozrieť pár videí na youtube a porovnať spomenuté riešenia a nebude treba ďaľší komentár.

Pre porovnanie :
s RCBS+GemPro 250+Trickles mi s presnosťou na 0,1gr trvalo urobiť jednu navážku cca 40s (s riešením od Erik Cortina by to šlo aj rýchlejšie)
s Auto-Trickler je to 8s (a to sa s Auto-Trickler len zoznamujem a viem že vie sypať ešte rýchlejšie)
prebijem ročne cca 2000 nábojov teda 1333min (22h) vs 266min (4h)

Možno si niekto povie čo to je 22h vs 4h počas roka, pre mňa osobne veľa času ktorý môžem využiť inak a hlavne ak celý rok "nestíham" :-)

Aby to niekoho nepomýlilo, v príklade uvádzam IBA čas potrebný na váženie prachu, nie na výrobu/prebitie celého náboja.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja mam automaticky prachovac od Hornadyho a aj ked obcas zvykne presypavat (na co vsak vzdy upozorni) tak som spoko.
Skusal som vylepsit presnost finalneho mikrodosypu pouzitim zastrihnutej slamky z McDonaldu a myslim ze to trosku pomohlo: https://www.youtube.com/watch?v=PS-O3oFof34

Cital som ze sa tieto masinky daju aj nejak interne dostelovat, ale do takto pokrocilych nastaveni si ako bezny uzivatel zatial zasahovat netrufam (puskovych robim malo).
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Raketova veda to iste nie je ale ta cena .... neviem na akej Vahe to prevadzkujes ale samotna vaha je dost zaujimava polozka.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

A&D FX120i
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Cize predpokladam investicia celkova cez 1000€ nakolko vaha kostuje sama 700€.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jasné, na autotrikler/throw ešte doprava, clo, dph... Váhu je lepšie kvôli záruke a servisu kúpiť v EU.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"