Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

mozem potvrdit ze kydexove od BP je prekvapujuco pohodlnejsie ako kozene alebo nylonove.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Podobna skusenost… Rozhodne sa netreba bat kydexu na IWB a skusit.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Ja som vcera skusal nosit cely den na chalupe GP P45 v puzdre shark od BP a uplna parada. Prehodil som si putka za druhe na vnutorne nosenie a na relativne velku zbran to bolo nositelne. A aj soferovanie cca 3hodiny bolo pohodlne az som na zbran zabudol dokonca pri soferovani to bolo pohodlnejsie ako pri chodzi. Ale to som len skusil, nebudem to mat urcene na denne nosenie v buducnosti.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Shark sa na to ani nehodi, je prilis velky. Mal som, vymenil som za Piranhu a uplna balada. Spodok podlepeny tvrdou penou (aka sa pouziva na formovanie puzdier za tepla) a o zbrani ani neviem.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Ja len co som skusil. Neplanujem to na denne vnutorne nosenie. Ale da sa i tak. Skor potrebujem este aj lepsi opasok. Ten mi viac robil neplechu, je dost tenky. Piranu zvazim ked budem mat zbran na denne nosenie, nejaku mensiu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dobrý opasok na pohodlné nosenie zbrane je nutnosťou.
(A pri nosení na appendixe tým duplom, tam totiž aj centimetre robia rozdiel medzi pohodlným a neznesiteľným nosením.)
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

No ja som to mal na boku ale no, opasok bol fakt zle i tak. Na apendix bude fakt iazbran a ine puzdro. Ale skor teraz minam na babatko. :).
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

tak isto mam kydex puzdro od BP shark je super len ma zaujima ci dakto skusal zahnut tie miesta kde je znitovane este viac do vnutra ? trosku mi to odstava tak by som to doladil :D teplovzduska a trosku to prihnut len sinechcem dodrbat puzdro :D
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ma niekto skusenosti s urban carry holster? Co si o tom myslite?
https://www.youtube.com/watch?v=7-hcS5hpMCM
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..podla videa to vyzera ze na tasenie potrebujes obe ruky - co by som asi vnimal ako nevyhodu.
A niesom si isty ako by to puzdro fungovalo keby si chcel tasit v sede.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Skúsenosť s tým nemám.

Myslím si o tom, že to vyzerá ako nepraktická hovadina.

Podľa videa okolo 0:26 má byť zbraň nosená až pod ohybom stehna pri trupe. Pohodlnosť a nenápadnosť odhadnúť neviem, ale po skúsenostiach s apendixom mám určité pochybnosti.
Nie je mi ale vôbec jasné, aké číslo nohavíc by som musel nosiť, aby som zbraň z tejto polohy pohotovo vytiahol v kľaku/drepe alebo sediac za stolom či v aute, ako to spomínajú priamo vo videu.

Celé je to z mäkkej kože. Čiže ochrana lučíka žiadna (tzn. nosenie len bez náboja v komore príp. ťažké DAO pre odvážnych). Ako už načal Theplaky, tasenie jednou rukou bude asi dosť komplikované až nemožné - ak tú "ponožku" po úvodnom vytiahnutí z nohavíc pustím alebo sa mi vyšmykne, puzdro sa preklopí a zbraň z nej pravdepodobne vypadne.


Môžem sa samozrejme mýliť, čo by som bol aj rád, lebo by sme mali na trhu ďalšiu zaujímavú alternatívu.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Tak vacsina to zda sa kritizuje. Aj to pouzitie dvoch ruk, aj ta skrytost nosenia je otazna...Chcel som len vediet, ci to niekto u nas uz vyskusal.
Tu napr. jedno video:
https://www.youtube.com/watch?v=s4f8ThhYQ2Q
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ale buďme aj pozitívni - ak do toho niekto natlačí Glocka 17 či niečo väčšie, podaktorým babám by sa z toho obrysu mohli aj brýle zahmliť :twisted:
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

To ano :D, ale nesmel by si prezradit, ze je to len 9 mm
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Myslite, ze z taktickeho hladiska, pri sebaobrane, je nosenie zbrane vzadu (za opaskom, resp. vnutorne) menej vyhodne ako vpredu? Mne to tak vychadza.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."