223 REM

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

veritas: ak uz mam nakupeneho prachu a kopu zapaliek tak asi hej :D

myki:
1.) Rovnake vysledky aj s A2 klietkou co tam bola aj s kompikom (ten casom povolil to viem, ale s A2 of fabriky to same)

2.) ANi jedno, na zaver sichty som s tym vybuchal zvysok Fio v krabicke a sli presne

3.) Skracujem, na 1.760 palca (rozdiely, ak su su tak 1.750 az 1.765). Nabojnice su raz vystrelene tudiz skracovanie zvacsa nic neurobi.

Fabricke idu konstantne dobre.

Hlaven je teraz freefloat, moc priestoru medzi gas blockom a predpazbim nie je ale pol cm to bude.
Predtym bolo povodne A2 predpazbie, vysledky rovnake.

Skratka povodna M400 v A2 prevedeni bez caciek – fabricke OK, prebijane na <>. Freefloat a DPMS Miculek kompik – rovnake vysledky.

Spust vymenena za Velocity Trigger, ale hruza aj s povodnou.

Ako pri druhom teste som si potom vsimol ten povoleny kompik, ale ako hovorim, s A2 klietkou to slo tiez na pikacu.
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Ako ti tu uz niekto radil skus strelu ineho vyrobcu.
Moja skusenost:
Fiocchi 55gr - sustrel s ktorym som bol spokojny
S&B 55gt - sustrel ako brokovnica.
Ja mam dobre skusenosti este okrem GGG aj s 55gr Hornady.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

To ústie , čo máš zanesené na neposznanie si si očistil ?
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

No ako sa to vraví? Z hovna sa bič neupletie....
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Duros: ocistil, vsak preto mi aj povolil potom kolim ale jak vravim lietalo to na figu aj s A2 :)

Veritas: GGG strely su kvalitne, to pokladam za zaklad. S prachom D073.4 prebijaju aj ini, tak neviem co je na tom „hovno“. Jak som povedal, necakam strelbu do 1 diery ale tiez nie rozptyl z brokovnice.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ešte vás tu nechám pošpirituzôvať a Joža pogrilujem ein trošken :lol:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Kua vy si tu robite prdel ale po tom co som nalial do pusky by som rad aj strielal :D

Toz este uvidime co urobi prebitie s Reddingom, ten trn na Leecku sa mi zdal taky ehm, podivny a formatovanie slo az moc zlahka.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prach a zapalky pouzivam rovnake ako ty.
Tam by problem nemal byt i ked sa te neda vylucit.
Tie ggg mozu byt kvalitne a kazdemu lietat super, ale tebe nemusia, tak si zachovaj navazky a len si kup 100ks 55gr hornady a vyskusaj.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ale kde ich v dnesnej dobe zohnat? Budem rad za info.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

100ks vymením za 100ks GermanGengGeschosse, že si to teda Ty :)
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

jak menit Ccka za skolskych cias :)

Zavolam Ti buduci tyzden.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Prosím Vás máte niekto skúsenosť s Vihtavuori N530? Kúpil som si ho že ho vyskúšam. Mám strely Hornady HPBT 75 gr (v tabulkách výrobcu sa tento prach neuvádza) tak som podla QL dal 22,5 gr.
Skúsil som aj Lapua Scenar 69 gr. Presnosť s Hornady aj Lapua výborná na 450 m triafal gongy, pár krát aj na 500m

Ide o to že.....strašne mi to zadrbalo pušku, až tak že po 100 vystrelených prestala prebíjať, všade bolo čierneho bordelu, neprebíjala, navsunula nový náboj do komory, často mi tak nalisovala náboj že som musel so šrubovákom pohnúť záver a vyhodiť nevystrelený náboj (ten istý náboj som po vyčistení ľahko vložil do komory). No som sklamaný. Čo s tým?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Takze zda sa, ze pre moj SIG M400 som sa konecne dopracoval k vysledku.

Zmenil som komplet matrice na Redding. Ci to robila Leeckova formatovacka a krcok nedostatocne drzal strelu, alebo usadzovacka (ta je dost podivna voci Reddingu), to uz neviem. Kazdopadne.

GGG, prach D073.4, zapalky S&B 4.4 SR. Dlzka naboja 56,9 mm, 25,5 gr. prachu.

4 zasahy jeden na druhom, jedna perforovana diera, dalsie 2 zasahy 1 cm nad, dalsie 2 zasahy 1 cm vpravo, dva strhnute – z toho jeden neratam, zabudol som si dat jeden stupel do usi (ja blbec)…

Priemerna rychlost 952 m/s, priemerny rozptyl rychlosti 8 m/s, rozdiel medzi Vmin a Vmax 18 m/s.

Celkovy sustrel ale lepsi nez s Fio, asi tomu vyvrtu chutia menej.

Voci Leeckam ale nebe a dudy, dokonca aj tie horsie navazky sli vyrazne presnejsie nez z Lee. Ako hovorim, bud formatovacka alebo usadzovacka, kazdopadne je mi to uz jedno.

Som max. spokojny.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Divne, ked sa ti naboj zmesti do komory, tak mam skusenost, ze ci skrtim (hlavne koli spolahlivosti), alebo neskrtim, tak vsetko mi lieta presne pri spravnej navazke.
Asi mam stastie.
PS 25,5gr je uz naozaj dost, skus si pozriet extrahovane nabojnice a premerat ustovku.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Fio dava z tej 16" hlavne cca 908 m/s, ja mam 952 m/s. Hradla boli 2 m pred ustim.

Je to uz hodne dost, limit podla tabuliek je 26 gr., pri 25 gr. to nebolo tak dobre ale este by sa to povedzme dalo. Mozno najst nejaky vhodny skok smerom nadol s navazkou, ale s Leeckami som bol na 23 az 25.6 a prd.

Len tam som daval dlzku cca 57.2 mm. Aj teraz v pripade Redding matric som urobil aj 57.1 a 56.9, pricom pri rovnakej navazke 25.5 gr. boli tie dlhsie na tom horsie s presnostou, takze zrejme tym GGG bude lepsie na mensiu dlzku. Stale je to v drazke. Skrtim mierne, Lee FCD, svorky idu tak do polovice, ostava cca 1.5 mm kym sa plne dovru.

Skusim teda ist pri 56.9 mm na mensie navazky a uvidi sa. Na nabojniciach ani zapalkach stopy velkych tlakov nebadat. Prve skusky s Lee co som robil aj pri tak velkych navazkach a nabojnice, 1x vystrelene a skratene na 1.75" (44,45 mm) sa zvacsili max. na 1.76" aj to vynimocne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"