Klony Sa vz. 58 so skrátenou hlavňou

omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

K Abakanovmu príspevku nado mnou:
Napadlo ma asi po 1-2 mesiacoch zmontovať kompenzátor a presvedčiť sa, či tam nie je hrdza.
A bola! Hrdzavie to aj na obyčajných 58-mách, nielen na kompaktoch. Vyčistil som to a naolejoval.
Zhnije mi moja nová kosááá :D :D :D
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

O(u)pravene ustie. Presnost sa znova vratila do normalu. Pouzity nastroj podobny tomuto : http://www.brownells.com/gunsmith-tools ... d7718.aspx
Uvidime kolko to vydrzi.
Prílohy
neviem fotit detail bez dig. sumu
neviem fotit detail bez dig. sumu
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Kolko muselo ist dole?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Kolko vziat? To Ti najlepsie povie puskar. Ak si dobre pamatam, tak 3xkaliber je zauzivane brat z dlzky na "regeneraciu" presnosti hlavne pri velkom opotrebeni.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

stotnik
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa stotnik »

Vsade spominaju Kalasnikov ale podla mna ma chlap vedla seba Sa 58 Subkompakt. Su tam dve fotky, zvlast na tej druhej je jasna sklopka napr., a ine detaily....

http://www.cas.sk/clanok/304701/teroris ... nanie.html
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Len pre porovnanie AKSU74 vs. Sa. vz. 58 kompakt
Prílohy
2a.jpg
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zdar borci.
Pri čítaní som narazil na toto vlakno...
Otázka do pléna: Ak by bol kanálik zväčšený na 58 s štandardnou hlavňou (neskrátenou) povezme z dôvodu dlhodobého využivanie menejvýkonného náboja, čo sa stane v prípade ak bude z takto upravenej zbrane vystrelený plnotučný naboj? (skratenie vratnej pružiny sa neosvedčilo). Aby niekto nemal pocit že vymýšľam nejakú podzvukovu levarnu, zaujimam sa o strelbu s ciernoprachovym nabojom...
Trochu ot, len v reakcii na úpravu kanaliku...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

A už si to skúšal? (myslím to použitie náboja s čiernym prachom...)
Pri horení čierneho prachu je trochu odlišný priebeh vývoja tlakov v komore a v hlavni zbrane... :idea:
Bývalý kolega s tým nejakú dobu laboroval, ale zrejme nevyšpekuloval nič použiteľného, tak to potom nechal tak (aspoň čo ja viem). Tým nechcem tvrdiť, že to nepôjde, ale 58 nebola stavaná na takéto strelivo. Riešením by možno bola nastaviteľná regulácia prietoku plynov v kanáliku, ale k tomu nech sa radšej vyjadria iní odborníci. :arrow:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Na Ruger Mini 30 sa dalo mnozstvo plynov odoberanych z hlavne regulovat vymenou prevrtanych valcekov ktore mali rozny vnutorny priemer. Valceky boli zo ziaruvzdorneho materialu ak sa dobre pamatam, system ako taky bol velmi jednoduchy. Ak by si v mieste kde sa celo piestika zasuva do tej komorky v ktorej je aj kanalik na odber plynov vyrezal zavit do ktoreho by pasoval valcek s pozdlznou dutinou mensou nez je ta sucasna (= cca priemer cela piestiku) umoznilo by ti to zmensit objem odoberanych plynov. Nutne by vsak bolo prisposobit (=upravit, pripadne skratit) aj celo piestika.

Potom je tu este cesta ponechat odber plynov v povodnej konfiguracii a znizovanim odporu pruzin a pripadnym odlahcovanim zaveru to skusit dostat cele do rovnovahy .. ale to je asi beh na dlhe lakte a vzhladom na nezvratne upravy hlavnych casti zbrane a neisty vysledok to nema velku perspektivu.

Skusal si aj rozne vahy strely? .. Mongel robi 165 a 180gr EPRX a tymto tazsim strelam trva dlhsie nez sa dostanu z hlavne = na celo piestiku posobia plyny dlhsie (aj pri zachovani povodneho rozmeru odberoveho kanaliku).

Dalej som sa stretol s rozsirenim vyslahoveho otvoru v zapalkovom lozku na tusim 3mm (podzvukova laboracia), no ci by takato uprava nieco riesila aj Tebe Ti nepoviem (uvadzam len ako pripadne voditko).

Krivku priebehu vnutrohalvnoveho tlaku pri horeni cierneho prachu nepoznam, ale nepredpokladam ze by v 58me Pmax dosahoval hodnoty ktore su v tejto razi bezne pre bezdyme prachy. Z tohto dovodu by som pouzil skor mosadznu nabojnicu ktora pri nizsich tlakoch lepsie vytesni komoru nez ocelova, ale nemyslim si ze by si takto nahnal tolko tlaku kolko potrebujes.

..moje slova vsak ber s rezervou pretoze vyskusane to samozrejme nemam :D
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Mam čierny prach odskusany. Výsledky sú rovnaké z ocelovej či mosadznej nabojnice. Neosvedcilo sa mi skrátiť ani vratnú strunu. Piest síce záver odsunul avšak nie dostatočne. Nabojnica často zostavala zacvaknuta v nosici zavornika. Podstatne však bolo že sa znížila schopnosť zasunut náboj do komory. Pokračoval som v snahe problém vyriešiť. Vyrobil som zavoru co nezatvara v snahe záver neuzamknut. Je to však zlozitejsie. Priestor pod a za zázvorníkom treba vyvložkovať. Prplačka s neistym výsledkom... Zvýšenie prietoku v kanaliku mi prišlo ako dobrý nápad. Človek by však občas chcel pufnut aj s origoš 43. Ťažšie strely ako 8g som neskúšal...
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Tak nakoniec to vyriesila nová specificka zavora...
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "