Postup získania ZP skupiny A

unik421
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa unik421 »

Zdravim,

chcel by som sa spytat na skusenosti s cestnymi vyhlaseniami pri ziadosti o sk. A. Viem, ze je tu niekolko prispevkov o vyhlaseniach o prenose majetku firmy, avsak ja prenasam(kazdy den, ine mesta, casto neskore hodiny) sukromny majetok vo vysokej hodnote - notebook s licenciami na softver za priblizne 15k€, citlive zdrojove kody a podobne. Zakon nestanovuje, ze sa moze chranit len firemny majetok, preto by ma zaujimali skusenosti.

Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Lemon1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 6 years 8 months

Príspevok od používateľa Lemon1987 »

Zdravicko

len taka technicka otazka, viete mi povedat ci pri podani na 2 typy zbrojneho preukazu( konkretne A,E) treba podat 2 ziadosti o novy zbrojny preukaz ( ak doteraz nemam) alebo 1 ziadost o novy a 2 ziadost uz bude o rozsirenie?

dik
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

unik421 napísal:Zdravim,

chcel by som sa spytat na skusenosti s cestnymi vyhlaseniami pri ziadosti o sk. A. Viem, ze je tu niekolko prispevkov o vyhlaseniach o prenose majetku firmy, avsak ja prenasam(kazdy den, ine mesta, casto neskore hodiny) sukromny majetok vo vysokej hodnote - notebook s licenciami na softver za priblizne 15k€, citlive zdrojove kody a podobne. Zakon nestanovuje, ze sa moze chranit len firemny majetok, preto by ma zaujimali skusenosti.

Dakujem.
skusenost je zial taka ze mozes mat aj zlaty Maybach, tak ich to nezaujima. U mna zabral papier s peciatkou firmy ze vozim cenne veci. Zaujimave bolo ze ked som im dodatocne doniesol ten papier, mali uz nachystany moj zbrojak (A).
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Lemon ak sa nič nezmenilo tak by ti na to mala stačiť jedna žiadosť kde napíšeš skupiny, v prípade že si nemal pred tým ZP. Následne musíš doložiť v žiadosti odôvodnenie v prípade skup. A, poprípade výpisy z dokumentovaných tr. činov, pokiaľ svoje odôvodnenie chceš podložiť.. Ak sa stali mimo tvoj okres pod ktorý spadáš samozrejme len ak si figuroval ako oznamovateľ/ poškodený, nie pachoš :D Odomňa to chceli, možno už teraz si to vedia v systéme všetko nájsť aj sami. Dobre je aj ak nefiguruješ v takýchto veciach ako poškodený ale máš dáky vzťah k tomu napr. majetku/ nehnuteľnosti. U mňa akceptovali aj platné nájomné zmluvy k pozemkom na ktorých sa stali krádeže.. Ale to sú už detaily.. To všetko si oni prefotia a založia. originály vrátia.. Čo sa týka sk. E doložíš k žiadosti platné členstvo z tvojho strel. klubu, to by ti oni mali dať po zaplatení členského..
Používateľov profilový obrázok
Lemon1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 6 years 8 months

Príspevok od používateľa Lemon1987 »

Diky Tomas, skoda ze si nenapisal o 15 min. skor takto boli na PO kiksy :D kupil som totiz kolky na oba typy zbrojneho a policajt za prepaskou ma zdisoval ze nechape naco som to kupoval ze stacil mi jeden, co sa tyka odovodnenia na A typ napisal som toho dost - kedze prenasam ceniny ( ale nie som konatel ani zivnostnik) , taktiez som spisoval tresne oznamenie lebo mi corkli auto spred domu tak zhruba 10 riadkov vecnych odovodneni ziadne typu ze sa bojim atd. Policajt bol vcelku pohodovy typek som sa ho pytal aj na typ knihy ci mi postacuje vydanie to najnovsie oranzove a bol dokonca nadseny ze som ho zohnal a ma poucil ze staci vseobecne vediet zakony ziadne biflovacky ( uvidime aka bude realita na skuskach).
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Tak to mi je ľúto.. Ten kolok si odlož, až budeš žiadať o NP zíde sa ti, ak je to ten 15€
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Alebo chod na postu a vráť ho.
unik421
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa unik421 »

Gabo.45 napísal:
skusenost je zial taka ze mozes mat aj zlaty Maybach, tak ich to nezaujima. U mna zabral papier s peciatkou firmy ze vozim cenne veci. Zaujimave bolo ze ked som im dodatocne doniesol ten papier, mali uz nachystany moj zbrojak (A).
Ono cast tych veci, ktore prenasam su firemne, ale neviem ci dostanem peciatku(pracujem na dohodu). Musi to byt peciatka, resp. podpis majitela alebo staci od priameho sefa? :D
Používateľov profilový obrázok
Lemon1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 6 years 8 months

Príspevok od používateľa Lemon1987 »

kolok sa dal vratit na poste takze pohoda :)
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

unik421 napísal:
Gabo.45 napísal:
skusenost je zial taka ze mozes mat aj zlaty Maybach, tak ich to nezaujima. U mna zabral papier s peciatkou firmy ze vozim cenne veci. Zaujimave bolo ze ked som im dodatocne doniesol ten papier, mali uz nachystany moj zbrojak (A).
Ono cast tych veci, ktore prenasam su firemne, ale neviem ci dostanem peciatku(pracujem na dohodu). Musi to byt peciatka, resp. podpis majitela alebo staci od priameho sefa? :D
Opýtaj sa na polícii, nech to máš dobre na prvý raz. Ja osobne si myslím, že by to malo byť od konateľa spol.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Zakladna myslienka je, ze oni potrebuju mat nieco "oficialne" vyzerajuce zalozene v spise, aby mohli cosi ukazat, ak vyprodukujes nejaky pruser. Cim oficialnejsie, tym budu spokojnejsi - razitko, hlavickovy papier, telefonny kontakt, cim vyssie postavena hlava vo firme to podpise, tym lepsie… Ako pisal Misos, najlepsie sa spytat, ale nemyslim, ze budu riesit, kto to podpisal (sef, alebo majitel), ak tam bude aspon stempel firmy.
Naposledy upravil/-a mrzo v 21 Sep 2017, 11:15, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nech mu to podpise upratovacka a podpise sa ako Floor manager
hlavne razitko !!!
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Roman… Pytal sa na podpis od sefa, alebo majitela, tak netreba hyperbolovat, bavime sa v rozmedzi tychto podpisov snad… Ale Floor manager by mozno tiez fungoval ktovie :-D

Povodny prispevok pre istotu upraveny, aby nahodou ludia nenahanali upratovacky po firmach…
unik421
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa unik421 »

Diki moc, pokusim sa o tu peciatku.

Este by ma zaujimalo ci vam pri akceptacii ziadosti/vydani ZP povedia, pre ktory dovod ho dostavate - planujem napisat prevoz cennosti(snad peciatka,podpis) a tiez casty pobyt na rodinnej chate v blizkosti lesa(zver, vela vlamaciek, asocialov,...). Ak by som teda skoncil v praci ci by to bol dovod na vratenie ZP aj ked som uviedol viac dovodov.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

V ziadosti som mal len ze nesedim doma a Acko som dostal, este aj nezamestnany som bol v tej dobe. Ziadne peciatky, potvrdenia nic ... zalezi od tvojho pristupu, znalosti a nalady policajta.
Ak tam totiz prides a policajta sa spytas ci je strata zamestnania dovodom na odobratie ZP ...
Dovody zaniku ZP su jasne definovane v zakone. Strata zamestnania tam nieje a bolo by fajn sa to naucit pred podanim ziadosti :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"