Saiga-MK

inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

no neviem mal som tu cest si snou stvrtok bacnut cca150 ran ... javila sa celkom solidne nehrkala a ani krcky nevyduvala O.o k montazi sa vyjadrovat nebudem setko uz mal nejaky ten piatok majitel osadene puskarom .... a podla jeho slov nedaval nic dodatocne osadzat .....

no a podla zasahov na terci by sa dala opisat 15-20cm kruznica strielane zo sedu z oporou na 100m z kolimatorom ..... a z mojimi lavymi rukami XD
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Chapem to spravne, ze saiga nebere zasobniky z AK bez upravy?
inspiring_johnson

Príspevok od používateľa inspiring_johnson »

Troska ozivime tuto temu ma niekto tuto spominanu Saigu MK chcel by som aj ja nieco take kupit ale rozhodujem a chcel by som ju osahat :)
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

mna by skor zaujimalo ci sa to da niekde niekde u nas za normalnu sumu kupit...
inspiring_johnson

Príspevok od používateľa inspiring_johnson »

no kupit sa to da i ked nie u nas ake v cechach to vychadza na cca 470 euri co je pomerne slusna suma
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

No ano, cena je to slusna, len sa mi teda osobne nechce one toto s papiermi u nasich organov :-(. a neviem ci je to taka vyhra oproti 58 ked je cena dvojnasobna ze...
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

u frana ju nedavno malo, myslim ze cena nebola zla
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

autogen napísal:a neviem ci je to taka vyhra oproti 58 ked je cena dvojnasobna ze...
nie nieje to výhra ale za tu cenu máš "legendárnu" hračku ... :lol:
inspiring_johnson

Príspevok od používateľa inspiring_johnson »

nuz uz u frana uz neny , teraz som to zistoval objednaly nejake kusy tak uvidime co z toho bude , ale rad by som ju pokukal najprv a oproti 58 mozno ze neny velka vyhra ale je to predsza rus :) a ja milujem ich hracky
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Nomed napísal:
autogen napísal:a neviem ci je to taka vyhra oproti 58 ked je cena dvojnasobna ze...
nie nieje to výhra ale za tu cenu máš "legendárnu" hračku ... :lol:
no neviem...
keď legendu, tak origo AK/AKM cez Kolarms
inak Saigu som videl u Vranskeho, akurát že v ráži 7,62x39 akosi podľa mňa stráca zmysel pri dostupnosti vz.58 alebo vojenských klonov AKM

testoval som Saigu v .308w a to bola pekná hračka
inspiring_johnson

Príspevok od používateľa inspiring_johnson »

no originalny vyrobca AK 47 je Izhmash a saiga je original 47 len upravena ako 58cka na jednotlive rany a v kolarmse maju AKM FEG 85 co je madarsky vyrobok v licencii od rusov.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Pilot, ja mam omylom jednu v trezore. Este som z nej ani nestrelil. Mozeme sa niekedy dohodnut .
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Tak som sa po nejakom čase dokopal ku konvertovaniu saigy na AK zásobníky :). Po otestovani dám vediet ci úspešne.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

Ahojte, objednal som si saigu ak-104 https://www.zbrane-ke.sk/kategoria/dlhe ... l-7-62x39/ a kedze predpokladany dovoz/predaj ma byt az august/september, pripravujem si upgrade-i uz vopred aby som potom nemusel cakat velmi dlho obzvlast v pripade zahranicnych objednavok.

Co som si pri objednani tejto "hracky" neuvedomil, je ze je to sklopne a bude vyzadovat nie bezny adapter na m4/ar15 pazbu, ale nieco co rata s tymto sklopnym mechanizmom.
Nech hladam, ako hladam nasiel som len adapter od amerikanskeho jmac customs, ktore je permanentne vypredane a je to z us takze to tu nedostanem, v Brownells som to nenasiel v ponuke https://www.jmac-customs.com/mod-2-4-5mm/ , alebo potom od fab defense, ale to prichadza z vlastnou hlavou pazby ktoru pouzit nechcem a nikde som sa nedocital, ci bude pasovat aj ina milspec pazba ci ten adapter je milspec alebo commercial typ, alebo co je podla mna najpravdepodobnejsie ich nejaky hybrid https://zahal.org/product/fab-defense-m ... ore-stock/

nenasli ste niekde nejaku dalsiu moznost ? Mozno je vase "google-fu" lepsie ako moje.
podmienka je ze to musi byt standardizovane riesenie bez potreby ist za puskarom, Netrvam na zachovani sklopenia pazby, pravdupovediac by som preferoval pevnu pazbu.

Za pripadnu pomoc vopred dakujem ;-)
rado101k
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa rado101k »

Pozri rusky zenit....robia rozne doplnky na AK.......aj na pazbu...
https://ivantactical.com/product-catego ... ks/page/3/
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"