GP STRIBOG (9mm samopal)

Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Marek,mojho mozes opacit 18.3. v Tekove
Používateľov profilový obrázok
PEPIK
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa PEPIK »

Napodobne. Aj ja budem v tekove :-)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

aj ja chcem do Tekova :twisted: :wink: :?: 8)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Na niektorych fotkach vidim Striboga s lesklou hlavnou.
Dodavaju sa aj s nerezovymi hlavnami? Da sa to specifikovat pri objednavke?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Kamarat z nasho klubu si kupil Stribog A3 so 16" hlavnou. Cez tyzden sme pre neho boli. Dnes sme ho vytiahli na krytu strelnicu, kde sme ho otestovali. Skusali sme ho cez pevne mieridla na vzdialenost 25 metrov na pistolovy terc. Cim dlhsie sme strielali, tym boli vysledky lepsie, v podstate sme pri mierenke nevysli vonku z osmicky v terci, vacsinou to boli deviatky a desiatky. Pri rychlopalbe to uz boli aj sedmicky. Po chvili si clovek zvykne na tie mieridla a potom to uz ide. Casom aj tak pribudne na zbrani kolimator a bude to lepsie.
Musim napisat , ze strelba bola velmi kultivovana, comu nasvedcovalo aj spravanie zbrane. Ked to porovnam s VAR v kalibri 9mm Luger, co som kedysi mal, tak Stribog sa sprava omnoho lepsie. Mal som pocit, ze strielam z malorazky, pacilo sa mi to. Prinosom pre mna bolo aj to, ze packa natahovania zaveru ostala v stabilnej polohe a pri strelbe sa nepohybovala. Skusali sme to traja a nase pocity zo strelby boli pozitivne a v podstate velmi podobne. Skusali sme strelivo roznych vyrobcov ,od kazdeho minimalne 100 kusov a taktiez 200 kusov prebijaneho streliva - zavady neboli ziadne.
Pozeram teraz na prazdne nabojnice a nevidim na nich ziadne deformacie, otlky, ani poskodenia, pripadne ine stopy vzniknute pri vyhadzovani nabojnic pocas strelby. Tych par stovak nabojov, co sme vystrelili sa rychlo minalo, pre Stribiga treba mat pripravene dobre zasoby. Jedna navsteva strelnice bude zrejme na minimalne 500 nabojov. :)

Spracovanie zbrane je pekne, opracovanie stycne plochy, zasobnikova sachta - vsetko OK. Spust mi celkom sadla, velmi dobre sa s nou pracovalo, k tomu nemam ziadne vyhrady. Vymena zasobnikov taktiez v pohode. Testovali sme 10, 20 a 30 ranne zasobniky a fungovali spolahlivo. Sklopna originalna plastova pazba je dobra. Uvazuoval by som o vymene za AR15 verziu pazby, ale nie je to nutne. Aj z tejto sklopnej sa strielalo velmi dobre a netrebalo ani vyssiu licnicu. Mozno pri kolimatore s vyssou zakladnou to bude treba otestovat ako to bude potom. Ukaze cas.

Tesim sa, ked Striboga vytiahneme na vonkajsiu strelnicu a vyskusame aj dlhsie vzdialenosti, pripadne ked uz na nom bude osadeny kolimator. Som zvedavy na terce na 50 a viac metrov.

Celkovo som prijemne prekvapeny touto zbranou. Uvazujem o verzii s 13" hlavnou.

Pripajam par fotiek. Na prvých fotkách vidite celkom prvy terc (20 ran), po vybaleni nového Striboga z kufra. Strelba na 25 m cez pevne mieridla. Dalsie terce sa postupne zlepsovali ked si clovek zvykal na mieridla.
Prílohy
Stribog_1.jpg
Stribog_2.jpg
Stribog_3.jpg
Stribog_4.jpg
Stribog_5.jpg
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Tiez by som rad napisal moj skromny názor na karabinu Stribog A3. Sam som majitel a mam strelenych asi 1000 ran z asi 4 roznych zbrani. V zasade je Stribog A3 podarena puska a netreba sa bat jej kupy. Striela pekne, so závadami, ktore by boli sposobene zbranou som sa nestretol. Proste v kratkosti zbran ok. Teda zatial po mojich 1000 ranach. Treba davat ale pozor pri tom, aku variantu kupite. Niekedy je menej viac. Takze k veciam, ktore tu asi este neodzneli:

Částo pocut, kup 16 " hlaven, k tomu hlinikovy spodok, nahod AR-kovsku pažbu a kolimátor a je to parada. No je, ale puska vazi potom prazdna 4,3 kila ! Hlinikovy spodok, pokial dobre viem je extra 400 gramov vahy. Ludia ho kupuju, lebo sa da do neho dat ARkovska spust. Nie je to pravda. Krabickovu spust tam nedate vobec a "nekrabickovu" musite pracne ladit, aby fungovala. To sa viac oplati usetrit hmotnost kupou plastoveho spodku a doladit si spust sami. Efekt uplne rovnaky, len puska je lahsia a lacnejsia. Alebo neladit nic. Spust nie je podla mna zla. Hlinikovy spodok ma len dve vyhody:1. da sa namontovat rukovat podla vyberu. 2. poistka funguje ako na AR, co je praktickejsie. Zato ale mate extra 400 gramov hmotnosti. Každý si musí rozhodnut, co je pre neho dolezitejsie.

Druha vec je 16 " hlaven. Ta je urcite jednoznacne presnejsia, hlavne na vacsie vzdialenosti ako 13 " a ma lepsie strelecke vlastnosti. No zase vam to zvysi hmotnost a dlzku zbrane. Teda na dynamicke strelecke discipliny je ta puska proste dlha. Teda aspoň pre mna. Zase, niekomu sa urcite zide lepsia presnost. Alebo chce niekto dlhu zbran, lebo trenuje na AR a Striboga berie ako trening. Zase komu co je lepsie.

Obydve veci su o prioritách. Napr. Stribog A3 s 13 " hlavnou a plastovym spodkom, nahodeny s AR pažbou a kolimatorom vazi prazdny 3,5 kg, s plnym zasobnikom 3,7 kg. Co so myslim, ze je slusny kompromis. Teda podciarknute a spocitane. Stribog A3 sa javi ako velmi podarena zbran. Funkcna, spolahliva a lacna. No treba si rozmysliet co chcem a na co to chcem.
fkloudy
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa fkloudy »

Chci se zeptat je standartní termín dodání 3 měsíce (čekací doba) GP STRIBOG SP9 A3 AL Hlaveň: 8" (20,32cm) ?
To je o něj takový zájem, že jsou nedostupný ?
Jak je to u Vás na Slovensku s termín :?:

Děkuji Feri
JonBonJovi
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa JonBonJovi »

to niko: kua to je ťažké ako sviňa. 3,5 kg pri 13" mi príde dosť. Ak to má fakt pri 16" až 4,3 kila tak to je peklo.
to majú bežne 20" arká poskladané ako "odstrelovačky". S tým behať pri dynamických disciplínach musí byť radosť.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

No je to tahsie, to je fakt. Na druhej strane vela ludi si dava odlahcovat zaver. Vraj na tom vies usetrit az 300 g. Dovod odlahcenia su ale samozrejme strelecke vlastnosti, nie vaha. Ta je len vedlajsi efekt.
JonBonJovi
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa JonBonJovi »

nedávno som vážil 10" s plastovým spodkom a malo to asi 2,7 kila. Aj so 600g záverom.
Takže to nie je žiadna tragédia ako som si myslel.
Horšie je, že mi tá puška nejako nesedí v ruke, ale to je môj problém.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Moze byt. Tych 3 a pol kila je ako som pisal s ARkovou pazbou a kolimatorom. Klasicka GP pazba je lahsia.
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Moj 10 palec s plastovym spodkom,AR pazbou a kolimatorom ma 3,2 kila,nic strasne
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Moze byt. Ako som pisal, moj 13 palec ma 3,5 kg.
JonBonJovi
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa JonBonJovi »

predsa len je to ale ťažšie ako bežné 16" ar v lugri.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nuz je to mackopes, cize ani AR ani Brugger and Thomet.
Ale hlavne, ze sa to naucilo strielat a stava sa to dostupnejsie pre strelcov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"