Smith and Wesson 22 Victory

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Smith and Wesson 22 Victory

Príspevok od používateľa scandium »

Dobry, objednal som si SW 22 Victory malorážkovú pištol na zábavné a hlavne lacné strielanie. Podla recenzií zdá sa že je to celkom presná zbraň. Cením si a páči sa mi že je v nereze.
Držal som ju u Fraňa a musím povedať že som bol príjemne prekvapený masívnosťou robustnosťou ale hlavne mieridlami. Výborne zvládnuté, perfektne čitateľné čo oceňujem vzhľadom na svoj vek a stav môjho zraku. Ergonómia tiež dobrá. Premýšlal som nad nejakou 22kou, mal som niečo vyhliadnuté ale nepáčilo sa mi to a okrem toho to bol taký mačkopes. Cena tiež nebola zanedbatelna. Nechcem byť predmetom lynču zo strany priazdnivcov tej značky tak radšej neuvediem výrobcu. Kto pozná ponuku na trhu a novinky asi vie o čo ide.
Počkáme do štvrtka 12.7.2018 kedy mi ju doručia a uvidíme.
O.i. U Fraňa mi pani pri pulte povedala že ich predali velmi vela a ze sa dobre predávajú takže majitelia na Slovensku už sú.
Nečudujem sa. Meno(povesť kvality) a značka výrobcu, nerez, deklarovaná presnosť zbrane...čakal som že ma ohúria cenou 700 -750 eur. Ale peniaze kt. za ňu dám mi prídu až smiešne málo zato čo dostanem. Cenu nespomínam lebo som si vydobil malu zlavu a nepatrí sa kaziť biznis.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

No kukám, že si ešte v stave "ohúrenia" z novej zbrane, ide o SW, tak by ti to malo vydržať. To "ohúrenie" myslím. Ja som po tej zbrani už pozeral ako niečo pre synka, ale mňa odradila práve veľkosť a hmotnosť, to by on ani neudržal v ruke. Tak z toho nič nakoniec nebolo, počkám ešte kým vyrastie, zosilnie a dostane rovno magnum, :). Mimochodom, ktorú konkurenčnú si myslel? Normálne to daj ..., som zvedavý.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Veľmi dobrá spúšť, treba pochváliť. Absolutne nevyberavá na strelivo. Nakúpil som všetky dostupné typy nábojov SB Standard, SB Club, Fiochi, RWS Club, RWS Target Rifle SK (Nammo) žlté aj červené. Bez jedinej závady. Najpresnejšie zdá sa sú tie žlté označené SK predávané v takej konzerve.
Slabé miesto je ten spoj ktorý drží pokope telo zbrane a vrchnú časť teda púzdro záveru a hlaveň. Po vystrelení cce 200 ks nábojov je cítiť že sa zväčšila vôľa medzi týmito časťami a je potrebné pritiahnuť občas skrutku. Čiže musím nosiť so sebou aj imbus, ktorý je špecifický teda v inčoch a nie v metrických mierach.
Včerajší nástrel, RWS Club na 25 m
Prílohy
20180803_195653.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Pištol sa po 200 ranách sama rozoberie takže kvapka Loctitu na závity je nevyhnutnosťou. Inak zatial maximálna spokojnosť. Spúšť bodová a výborná. Netreba žiadne zásahy do zbrane. Jak som dal lepidlo na závity aj pod závit čo drží hlaveň a aj pod záviť čo spája telo zbrane s hlavňou tak to funguje na parádu. Použitie streliva Namo (žltá krabička SK) okrem výbornej presnosti ktorú zbraň s týmto strelivom dosahuje má ešte jednu výhodu. Zbraň viacmenej netreba čistiť (a teda ani zbytočne rozoberať). Hlaveň "streknem" balistolom, pretiahnem 2-3x šnúrou a je to. Vnútro zbrane ostáva aj po vystrelení viac nábojov čisté, takže dal som pod tie skrutky lepidlo a nerozoberám, nieje treba.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

pištol po vystrelení cca 150 ks streliva Nammo, žlté krabičky s označením SK,
nástrel na 25 m obojručne, 10 ranová položka, strelivo Nammo
Prílohy
10 ranová položka, strelivo Nammo žlté
10 ranová položka, strelivo Nammo žlté
SW22 ústie.jpg
SW22 komora2.jpg
SW22 komora.jpg
SW 22 1.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

malá vychytávka umožňujúca lepší úchop pri naťahovaní záveru. Teraz je to výrazne komfortnejšie.
Prílohy
TK4.jpg
TK3.jpg
TK2.jpg
TK1.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"