Otazka ku skuske - B2. - odnatie vs vydanie zbrane

Používateľov profilový obrázok
hnupek
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 12 years 5 months

Otazka ku skuske - B2. - odnatie vs vydanie zbrane

Príspevok od používateľa hnupek »

Ahojte - 30.8. mam skusky a nie je mi jasna jedna vec - vydanie zbrane vs odnatie zbrane. V zakone sa pise, ze treba suhlas prokuratora - netreba ho vtedy ak vec neznesie odklad.

V knihe autor v niektorych pripadoch spomina ze treba suhlas prokuratora, inde to autor nespomina. Uslo mi nieco, su niektore pripady posudzovane inak (tj bez suhlasu - otazka B2.16 B2.18, B2.19 a B2.20), alebo plati hore uvedene v kazdom pripade, ale to proste niekde autor iba spomina a inde nie? :?


Inak, chcem sa podakovat za skvele forum, nasiel som tu vela informacii a rad ktore mi pomohli pri rozhodovani a ziadani o ZP
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Ja som pouzil takuto barlicku:
vydanie - nie je potrebny suhlas prokuratora
odnatie - je potrebny
Iba citat otazky a situacie pozorne a rozobrat si na drobne prislusne paragrafy z Trestneho poriadku (§89 vydanie; §91 odnatie)
Vo vseobecnosti este takyto zjednoduseny postup (mojimi vlastnymi slovami)
Policajt: Vydaj obcan ...
Obcan: Nevydam
P: V tom pripade ta obcan poucujem, ze Ti bude udelena poriadkova pokuta a nasledne zbran odnata, na odnatie uz potrebujem suhlas prokuratora (disclaimer: okrem specifickych pripadov typu neznesie odklad, ale takto to na skuskach zbytocne nekomplikuju)
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

Je tu vlákno venované otázkam ku skúške. Pozri sa aj tam.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

ja som si na skuske vytiahol tu najhorsiu otazku - prave s tymito odnatiami - nepamatam si cislo.
Pravnik na skuske sa usmial - povedal, ze super - vidi, ze som sa ucil z knihy a odpoved mi uznal - ale, ze to tak nefunguje a v knihe je to blbo popisane.

Bola to B2 - 20 z oranzovej knihy.

Edit: B2 -19, nasiel som si pripravu zo skusky - islo prave o ten suhlas prokuratora. Nie som pravnik - nechcem to rozoberat - pamatam si to tak ako je to v knihe.

Pre seba som si z toho do praxe zobral - ze nevidim dovod nevydat, teda som sa nevrtal hlbsie v tom ako sa tomu co najdlhsie ubranit - kedze to je situacia vyssie.
Naposledy upravil/-a dusky v 13 Aug 2018, 19:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vyslovene právnik nie je členom skúšobnej komisie.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Mas pravdu - vyjadril som sa neexaktne - bol to clen komisie v roli prokuratora.
Používateľov profilový obrázok
hnupek
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa hnupek »

Hm.. asi to teda bude tak, ze odnatie bez suhlasu prokuratora je mozne v kazdom priklade (podla zakona za danych podmienok) ale autor to spomina iba niekde, aby sa neopakovala odpoved :| Taktiez raz pise "odnatie" raz "odobratie" co mi pride dost nepresne - toto nie je beletria kde sa maju variovat slova, ale zakon a konkretna terminologia :roll:

Asi sa naucim cisla otazok kde sa to spomina a inde to nespomeniem - a je to..
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

dusky napísal:Mas pravdu - vyjadril som sa neexaktne - bol to clen komisie v roli prokuratora.
Bol to prokurátor v "roli" člena skúšobnej komisie. Keď exaktne, tak exaktne.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A ja som si kúsok do jazyka, že nebudem rýpať, pretože to nie je k téme.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"