Beretta 92

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Fraňo v NR reálne nemá?

Prípadne luxury guns v Ba.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Frano ma pravidelne 92FS aj 92FS Inox. Ak chcete starsi model (zavedeny do US army ako M9) treba cez p. Frana objednat z US len to trva cca 6 - 8 mesiacov. Rozdiely medzi novou 92FS a M9 su iba subtilne v tvare ramu a vybrati rukovate. M9 je totiz koli armádnemu kontraktu dizajn ktory sa dalej nemenil (okrem modernizácie zavory) kym komercna 92FS bola postupne modernizovana. Mam obe varianty a 92FS mi sadne lepsie a kedze ram novych 92FS je totozny s modelom v 40SW, mal by byt aj trvanlivejsi.

Pouzite 92FS sa daju kupit z druhej ruky, treba sledovat komisy aj sukromnu inzerciu. Deas obcas dovezie starsi model 92S ktory ma ale iny ram, vypustanie zasobniku v patke rukovate a jednosrannu paku poistky. Hlavne, zavery, zavory a zasobniky (okrem starych modelov) su vsak medzi 92FS, M9 a 92S plne zamenitelne. Po kupe hociktorého modelu z tejto rady odporucam dokupit z ceskej beretty nahradne zavory a v pripade kupy z druhej ruky ci starsieho modelu rovno vymenit staru zavoru za novu. Nove zavory maju inak riesenu metalurgiu aj geometriu a maju dvoj az troj nasobne dlhsiu zivotnost oproti povodnej verzii.

Beretty tiez pravidelne ponuka BW Arms Skalica...
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Vdaka za tipy,nakoniec asi na 6.pokus som trafil... luxury guns ... už je rezervovaná,ak všetko dobre pôjde tak na buduci týždeň idem po ňu...
P_20170811_160033.jpg
P_20170811_160049.jpg
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

pekny kus. ram typu M9, klasika. len potom nebud prekvapeny - tieto nove kusy maju spust, packy poistky, vypustanie zasobniku, vodiacu tyc pruziny aj puzdro bicej pruziny z plastu resp. v pripade spuste a packy poistky je plast vnuri vystuzeny ocelovym skeletom. z hladiska zivotnosti a korozie vzdornosti fajn ale ubera to zbrani prave tych par kritických gramov ktore pocitovo velmi chybaju. nastasie sa tieto prvky daju vymenit za fabricke celoocelove.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Nemal by to byť problém....pre mňa je dôležité že zbraň mi sadne do ruky a dobre sa mi z nej strieľa.kolega má made in italy verziu,tak to mám odskúšané.
Myslel som že niekedy v budúcnosti budem mať aj CZ 75,ale keď som ju chytil v predajni do ruky,hned som vedel že to nepôjde,zbran mi do ruky jednoducho nesadla,proste celé zle,co mi je ľúto lebo sa mi páči.
Mathias
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa Mathias »

Mám US made 92 FS a Made in Italy 92 Compact. Je to rozdiel. Keď som to bral, tak mali v Luxury Guns Taliansku o cca 300 EUR drahšiu (predtým som videl jednu v Hermese) ako US made v Skalici. Taliansky originál na mňa pôsobí hodnotnejšie, najmä kvôli hlavni, a šrobikom v črienkach. Škoda, že tá v Luxury nepôsobila novo (pooškierane piny na závere) hoci vraj bola nová.

Každopádne je FSka spoľahlivá.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Zatiaľ som spokojný....žere aj prebijane náboje a je čoraz presnejšia :D
Oproti Made in Italy som zatiaľ nepostrehol zásadný rozdiel....
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Ahojte,mám taký menší problém s berettou,a vlastne spolu s ďalším majiteľom rovnakej pištole.

Beretta po čase prestala držať streleckú pohotovosť,len asi 30% zadrží,zvyšok nie. Je to náhodne,ale väčšinou keď začnem strieľať tak všetko funguje ale potom už záver neostáva vzadu.
Na mazanie používam univerzálny olej s teflonom ktorý mi predali v luxury guns spolu so zbraňou,náboje tri druhy,prebijane Ares ,prebijane v zelenej škatuľke s nápisom POLICE a sypane sellier a bellot.Robi to pri každom druhu streliva.
Zbraň mazem a čistim poctivo po každej streľbe,nevieme kde môže byť chýba.

Druhá zbran, je mazana a čistena iným mazivom a krmena sypanými sellier a bellot nábojmi.

Vopred ďakujem za rady.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Karci : tvoj "problem" je trivialny a vyriesis ho uplne jednoducho....

Spaliny z prachu sa ti dostali medzi telo zbrane a zachyt zaveru. Tam sa ti to nazbieralo a teraz to drhne a brani po vystreleni posledneho naboja podavacu zasobnika vytlacit zachyt do spravnej polohy. Pokial si zbran v tomto mieste riadne nevytrel po cisteni od oleja tak sa problem znasobi.
Riesenie je jednoduche : riadne to vycisti a nasledne vytri do sucha. Dostan medzi zachyt a telo zbrane nejaku bavlńenu nahricku a poriadne to ocisti, pripadne to rozober.

Najcastejsou pricinou toto problemu je bud nedosatocne cistenie, ale castejsie pouzivanie streliva, ktore proste "zasiera" zbran. Ja som mal tento problem so strelivom od MFS ked mali este tie zelene krabicky. Zbran bola zvnutra komplet cierna a presne takto sa spravala. Podobne svinia prachy ako Lovex a Vectan, cize pokial strielas prebijance a pouzivaju tieto prachy tak tam hladaj pricinu....
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Vďaka za radu,skúsim to poriadne pozrieť a vyčistiť,ale zdalo sa mi to čisté...
Vyskúšam len sypane z krabice s&b.Riadne zasrata bola len raz keď som to kŕmil na strelnici doma prebijanymi patronami,vtedy som ju ozaj musel čistiť fest.neviem čo to bolo za prach,hádam ešte z 15.storocia z Číny,bola neskutočne špinavá.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Mohlo by to byť aj uchopom zbrane?palec vychádza nad prackou uvoľnenia záveru, ale nikdy som si to nejak neuvedomil,že by som ju mohol až tak pridrzat...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Samozrejme mohlo. Taktiež ak si nováčik tak môžeš zle uloženými prstami brzdiť celý záver.

Jednou z ďalších možných príčin môže byť vaša zásobníka - či už spôsobená nečistotou alebo slabou pružinou.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Myslím že záver by som neudržal,to by som raz dva pocítil, úchop mám obkukany z YouTube sellier bellot a ďalších...
Kamoš komplet rozobral berettu aj zásobníky a vyčistil,že nič moc zašpinené,ale teraz to už musí slapat,je to vyčistené...
Myslím že už sa viac dozvieme len na strelnici,dávať pozor na palce a vyčistenie,náboje by mali byť ok.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Brzdenie záveru prstami je úplne bežná vec, ktorú robia nováčikovia. Z kade berieš istotu, žeby si to pocítil?
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Nakoniec bola chyba v uchope,..ja som zbran nerozoberal a špecialne nečistil , náboje len prebíjané,akonáhle som ju chytil tak aby sa palce nedotýkali páčky úchytu a ani nebol palec tesne nad ňou , tak vždy zostal záver v strel.pohotovosti...to isté aj u kamoša s rozobratou a očistenou zbranou...

Takže zlyhal len ludský faktor,zbraň je OK a to je najdôležitejšie...

Dakujem všetkým za rady a čas ktorý mi venovali...
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"