9mm Luger

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..google

Hned prvy odkaz http://www.sodemann-pruziny.sk obsahuje nieco ako "konfigurator" ktory ti z ponuky vyfiltruje pruzinu aku potrebujes.
..a takychto firiem je tam viac - treba si len vybrat.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

V "okienku" prebíjanie trolujete o pružinách. Že vás ešte mod neobdaril južným ovocím. Mimochodom pružiny robia dobre a lacno....jaj pardon toto je o prebíjaní :P
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Ahojte prebijaci,

chcem sa Vas opytat , mam 147gn RN TMJ strely a do X-calibura mi sadne OAL 27,9 kde sa mi jemne zakusuje naboj a pri OAL 27,8mm sa uz lahko toci v hlavni.

Mam S020 , kolko dat gn?

Dakujem.
Prílohy
Palle-ramate-ad-alta-precisione-9mm-147-grani-150x150.jpg
Palle-ramate-ad-alta-precisione-9mm-147-grani-150x150.jpg (4.01 KiB) 5659 zobrazení
Naposledy upravil/-a macho55 v 17 Okt 2018, 21:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

"AOL is a web portal and online service provider based in New York City" - dĺžka náboja je OAL - Over All Length...
... ja by som začal na 3,5 grainu :idea:
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Opravene, diky.

Aj pri 27,8mm mozem zacat s 3,5gn?

Ja som myslel skor 2,8 az 3,0gn?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Lovex na Sellier and Bellot strelu 140gr FMJ a OAL 26,5mm dáva 3,4gr, max. 3,9gr S020 vo svojom prebíjacom manuále. Rýchlosti subsonic 285 max. 310 m/s.
K 100 aj Excalibur to určite bez problémov znesú.
Až uvidíš takéto zápalky, potom je to už moc...
Obrázok

Obrázok
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Akoby mohol vidiet take zapalky ked nie je z Presova? 8) :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mi Koňare možeme vecej jak Vraňare... :lol:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..tu OAL by som skratil este o desatinku na 27,7mm .. len pre istotu ze ti to nebude sediet na drazkach.
Tak tazku gulu som v kombinacii s S 020 neskusal takze co sa tyka navazky Ti neporadim.. ale ak by som to robil ja tak sa drzim navazok ktore Lovex odporuca pre olovennu 153gr RNSBBNG strelu od Aresu- to znamena 3,4-3,7gr S 020. Navazky pre olovene strely byvaju oproti FMJ/(TMJ) strelam o trosku nizsie - koli vyssiemu koeficientu trenia olova vs mosadz/teflon a ine.. navyse ta 153gr gula je tazsia nez ta tvoja 147gr co by malo byt pri oddvodzovani navazky bezpecnejsie.
Ak sa odpichnes od 3,5gr ako pise Igrlik urcite nic nepokazis. Zaroven skus aj 3,7gr .. vyssie uz potom chod opatrne ( .alebo vobec).
Naposledy upravil/-a theplaky v 17 Okt 2018, 22:18, upravené celkom 1 krát.
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Diky chlapi.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

zdravím všetkých...
ja som v prebíjaní pištoľových nábojov úplný začiatočník... presne som ale dodržiaval aj tu prečítané postupy...
pri navážke 3,3gn, náboj vystrelil, ale zbraň neobtiahol (G43)... tak som začal špekulovať čo je za problém...
išiel som na to exaktne, začal som dvíhať navážku po 0,1gn a a pištoľ prvý krát obtiahlo až pri 3,8gn...
nedalo mi to a tak som rozobral 5 továrenských nábojov S&B so zelenou zápalkou, po odvážení ich navážky prachu som bol dosť prekvapený, váha sa pohybovala medzi 5,2 až 5,3gn a prach bol jemnejší...
možno som objavil teplú vodu, ale tá radosť :wink:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Neuvadzas aky prach si pouzil - SB pouziva Lovex (D-036, S-020, pripadne D-032 (?))
Neuvadzas aku tazku strelu si pouzil.
= tieto dve veci maju ZASADNY vplyv na to aka bude hmotnost navazky prachu

Zasada rozobrat tovarensky patron, odvazit navazku a nasypat potom do toho svojho rovnake mnozstvo niecoho co sa na to co pouziva municka "podoba" - je ruleta, .. tak bacha.
- min a max navazky mas ku kazdemu prachu uvedene v prebijacich tabulkach, ktore najdes na webe kazdeho vyrobcu. Ak zacnes laborovat na min navazke tak by Ti to uz malo obtahovat..
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

Guľa ares 146gr, prach Ba9, skracujem na 28,9mm
a to zasa v žiadnom prípade som nepoužíval prach, ktorý som vysypal z nábojníc...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

nerozumeli sme sa: netvrdil som ze si pouzil prach ktory si vysypal z nabojnic. Tvrdil som len ze Sellier Bellot moze pouzivat iny typ prachu od ineho vyrobcu ako ten s ktorym sa snazis nalaborovat navazku Ty (co sa v konecnom dosledku aj potvrdilo: Sellier Bellot "asi" Lovex D-036 alebo S-020 a Ty BA9).

Su ludia ktori tvrdia ze prebijacie tabulky su nanic - ja osobne s tymto nazorom nesuhlasim a VZDY ich konzultujem. :wink:
http://www.vectan.fr/UK/reloading-charges

Do kratkych robim len s Lovexom, takze co sa tyka Vectanu konkretnu navazku s BA9 pod tuto strelu Ti poradia skor ini chalani.

Ked som bol este mladsi a sprosty, tak som pod podobnu strelu nasypal Accurate no.2 (ekvivalent Lovex D-032) takto:
147gr ARES FPBB CEPRX @29,6mm OAL
153gr ARES FNNGBB CEPRX @29,6mm OAL
- v oboch pripadoch vzdy 3,7gr a 4,0gr

Navazky som si tusim odvodzoval a mam tam poznamku ze su na urovni 103% a 111% max odporucanej navazky* (hladal som si nejaku nadupanu no este stale bezpecnu (?) laboraciu "do lesa" - keby som to robil znova skusam to skor s D-036). Ustove rychlosti bohuzial pomerane nemam(hradla som vtedy este nemal), ale poznamenal som si ze:
- 147gr strela dosahuje IPSC major faktor (150) vraj uz pri navazke 3,6gr Acc#2 (overit)
- pocitovo celkom slupky
- nesu cca o 8cm vyssie nez 125gr EPRX strely + 4,0gr Accurate no.2
- menej presne nez 3,6gr laboracia

* vo vztahu k prebijacim tabulkam ktore boli aktualne cca 5-7 rokov dozadu (tak bacha)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"