GP STRIBOG (9mm samopal)

Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Drazka je v spodnom puzdre,aby do nej zapadol brzdiaci cap.Iba je to odfotene hore nohami,aby ju bolo vidno.Podla coho usudzujes,ze sa nepredava?Bezne sa nan caka vyse mesiaca,vyrobene kusy sa ihned rozchytaju.Medzi nami sportovymi strelcami sa tesi znacnej oblube,staci prist napriklad zajtra do Tekova a uvidis tam viacero kusov v akcii
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

Topinambur: No ja neviem ako by mohla byť v spodnom puzdre, to by asi nefungovalo, resp. neviem si to predstaviť. Aby to fungovalo musí to byť okopírované zo samopalu VMS. Asi je chyba v pojmoch :-). U mňa je vrchné puzdro tá časť, v ktorej je ukotvená hlaveň a behá v ňom záver a spodné puzdro je u mňa kde sa nachádza spúšťový mechanizmus.
No vyrábanie som myslel tak, že nechápem prečo teda v drvivej väčšine spoločnosť ponúka low cost modely s dynamickým záverom a pevnou pákou naťahovacou. Neponúka ani delenu hmotu ani brzdený záver a to ani do zložiek v polsku či portugalsku či amerike. Pre mňa to znamená iba jedno, že zrejme nieje dotiahnutá zbrań dokonca nakolko sa jedná o napodobeninu systému VMS na "čínsky" spôsob, ktorú testujú niektorí, ktorí si ju kúpili či ju dostali....
to že sa na ňu čaká "vyše mesiaca" a podobné výkvety je asi jedno. Sportoví strelci sú asi kategória testovačov :-)- mier nič v zlom :-)
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Ano chyba v pojmoch,obaja myslime to iste.Kto co okopiroval neviem,rovnako neriesim obchodnu politiku firmy.Zrejme kvoli tendrom a zadanej cielovej sume predavaju to,co predavaju.Pre mna je dolezita spolahlivost a spravanie sa pri strelbe zbrane,ktoru som kupil za plnu MOC.Ma par tisic za sebou iba prebijaneho streliva a slape bez jedineho zavahania.To sa o inych karabinach,ktore som mal zial povedat nedalo.A to je jedine priatelu,co je pre mna podstatne
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

kopyto napísal:Sportoví strelci sú asi kategória testovačov :-)- mier nič v zlom :-)
Sú, poväčsinou nadšenci. Každý rád prispeje svojou skúsenosťou do mlyna. Potom sa rozprávajú storky kto čo Kurovi poradil a koho je to vlastne nápad :)
Nie je to nič prevratné, tuším sa to najviac podobá crowdsourced testingu ak tomu pojmu dobre chápem. Čo mám ja info tak vynikajúci naši strelci dostanú takéto dielo zdarma alebo za zvýhodnenú cenu. Napokon si ale myslím, že ich snaha pomôcť veci dotiahnuť dokonca možno aj prekračuje MOC...
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

Velmi premyslam nad zakupenim A3...
Spekulujem nad verziou s hlavnou 16", ale po precitani http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html
Som na pochybach ci sa vobec oplati...ci pri vykone streliva nepostacuje kupit 13", pri zachovani uplne porovnatelnych strelnych vlastnosti...
Ake mate realne skusenosti?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Reálne žiadne, ale treba brať do úvahy že strelivo z tej stránky je fabrické, laborované na použitie aj v krátkom laufe ( alebo primárne pre krátky ). Prebíjance laborované pomalým prachom sa môžu správať v 16´´ inak.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Do tejto temy dal "Adrian" zaujimavy link na cesky jutub kanal, kde to slusne prezentuju.

http://webforum.sk/viewtopic.php?f=27&t=7232&start=30
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

ten youtube kanal z Adrianovho odkazu vrelo odporucam tiez.
Ten "mensi" z dvojice ma zbrojarske vzdelanie a co som mal moznost vidiet zvykne velmi triezvo, fundovane a myslim ze aj nezaujato komentovat jednotlive systemy ktore recenzuje. Zato ten "vyssi" je obycajny pózer :D
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Zajímalo by mě, jestli už má někdo ze Striboga A3 odstříleno víc jak 10 tis. ran? Jak to po této dávce vypadá s opotřebením uzamykacích půlměsíců a jak drží bicí kladivo? Já mám jen něco přes 2 tis. a kladivo zatím dobrý. Jen při koupi mě prodejce upozorňoval, že se při sušení rádo láme.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Stribog A3 buchnute cca 15tis,okrem zlomeneho zapalniku po cca 6tis absolutne bez problemov.Vnutorne styčne plochy iba jemne zalestene .
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

A máš bežný produkčný kus kúpený v obchode?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ano v GP v Slov.Lupci.Iba odladena spusť.Par známych ma bežne kupene kusy bez zavad,ked neratam že stare zasobniky praskali aj mne.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

Minuly tyzden som bol vyskusat A3... a musim povedat ze som bol velmi milo prekvapeny co sa cca pred 2 rokmi o A1 povedat nedalo...
Objednal som 13"...
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Pokud si dobře pamatuju, tak se tady moc a moc chválila zákaznická podpora GP. 11.11. sem psal na info@grandpower.eu prosbu o pomoc - dotaz ke spolehlivosti a doteď žádná odpověď. Je to správná adresa, nebo je třeba psát jinam?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

nie musim tam prist a zaklopat, ze ci som spravne v servise GP, pardon tuningovom oddeleni, lebo oni servis nerobia, lebo nemaju na com :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"