9mm Luger

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Mal som problém s nafúknutými spodkami u 357sig, a tiež mi karbón z no5 robil vrstvu v komore kde sa opierali ramená, riešenie bolo ubrať 0.05mm zo spodku matrice a nastavovať matricu voči shellholderu tak že ľavačkou držím festovne piest v hornej úvrati a pravačkou bez použita kľúča došrubujem matricu na doraz k shellholderu. Nie najemno, nahulváta kým paľce nešmýkajú. Potom za stáleho držania piestu v hornej úvrati klúčom dotiahnem poistnú maticu. Postup presne vymedzí vôľu medzi diskom turretu a rámom prípadne vytlačený závit v hovnokove disku. Povoľovať štvrť otáčky je imho kontraproduktívne.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..nie kazdy lis ma casti ramu z hovnokovu.
Turret poznam, bol to moj prvy lis. Aby sa ten disk (hlinikova hlava) hore mohol otacat musi byt v drazke ktora ho vedie vola. Kedze je tam vola tak mozes tu kalibracnu matricu nastavit tak ako pises - pretoze ak dojde ku kontaktu tak sa ta hlava ma kam pohnut. Prave koli tejto "vlastnosti" som Turret predal a siel do upgradu. Teraz mam Hornady LNL s ramom z ocelovej liatiny a toleranciami pohyblivych casti ktore zodpovedaju kvalitativnemu rozdielu medzi Hornady a Lee. A kedze ta ocel z ktorej je ten ten LNL nepruzi (na rozdiel od hlinika a tych troch dutych noziciek z ktorych je ram Turretu), je nutne nechavat medzi shell plateom a spodkom matrice medzierku. = vratit matricu o 1/4 otacky spat. Inak toto nastavenie odporuca kazdy vyrobca matric v navode na pouzitie (a myslim ze ludia co to vyrobili vedia ako sa to ma pouzivat aby to fungovalo).
(..inak nenadavam na Turret, len ho porovnavam s lismi inej konstrukcie)
Ak uz by som uz mal nieco brusit aby matrica zbehla cele telo nabojnice tak by som neprznil matricu ale lizol by som z vrchu shell holder (je to 3 eurova polozka) :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

theplaky: a si si istý tým mínus štvrť otáčky ? Lebo jak pozerám do lee návodu je tam na doraz a "additional 1/4 to 1/2 turn" s výnimkou karbidových. Angličtine nevládnem, zle prekladám ?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

R:
theplaky napísal: .. Potom ju pootoc trochu naspat - kolko presne si uz nepamatam, tusim je to 1/4 otacky. ..

- takze nie, nebol som si isty. Ked som to pisal nemal som pred ocami navod ako Ty teraz. Doma som sa pozrel do navodov k matriciam od Hornadyho, Reddingu a RCBS a musim Ti dat zapravdu - ta zmienka o 1/4 otacke tam nieje (ani v jednom z nich). Takze ano, mylil som sa - sorac.
..muselo sa mi to asi spliest s deaktivaciou crimpovacej funkcie na usadzacej matrici (na kontakt s nabojnicou a 1/4 otacky spat), alebo som si to zauzival ako bezpecnostnu rezervu nakolko na pistolove matrice mam vsetky matrice karbidove..
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

... v konečnom dôsledku vyhodnotiac predchádzajúcu diskusiu a aspekt bezpečnosti matrice a lisu - ja mám nastavenie - pri formátovaní nábojnice by v hornej úvrati lisu mala byť viditeľná nepatrná medzera medzi shell holderom a spodkom matrice, pričom normálny kancelársky papier (80g/m2) by sa do tej medzery buď nemal dať zasunúť, alebo dal zasunúť "dosť ťažko".
(merané v okamihu sformátovania, teda s tou nábojnicou v shell holderi, nie naprázdno)
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ani komory na revolvery niesu kazda rovnaka. Do jednej ide naboj tazko ale do vedlajsej padne s cinknutim. Ja som z toho revolveru debil. Matrice mam správne nastavene, dokonca som si prehodil a nastavil matricu z Loadmasteru na jednooperacny RCBS. Skalibrovane je to dobre. Skusil som vsetko. Vzdy sa najde jeden naboj ktory zablokuje valec. Troska sa to zlepsi ak hotove naboje prebehnem tou matricou na odstranovanie výdutí na nabojnici. Uz neviem co viac urobit. Prazdne skalibrovane nabojnice sa krutia vo valci bez problemov. Problem nastava ked osadim strelu. Skusim este Ares olovo, mam 147 gr EPRX s kt strielam sutaz s 75TS. Mozno olovo sa bude spravat lepsie.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Skus predne skratit naboj. Nesnaz sa ist na max CIP dlzku. Uz som zazil komory, kde dokonca 27.8 mm s urcitymi strelami proste bolo vela. Odmeraj fabricky naboj, skus podla neho, samozrejme tvar strely SB je o cosi odlisny od Alsa. Proste skus si urobit par slepakov s roznymi dlzkami a uvidis.

Na tom hovnokove od Lee tolerancie lietaju hore dole a ked sa ti to debilne stretne tak mas naboj dlhy a uz nelezie do komory.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

By som sa rozhodol či chcem strieľať fabriku alebo prebíjance. Ak fabriku tak kúpim sizer .355 na projektily a aresy cez ne preženiem. Poplast robí nejakú stotinu ktorá sa spočíta s rozdielnou hrúbkou steny hilzne, záleží od výrobcu, problémovú značku vytriedim. Fabrika by mala z tejto konfig. lietať presnejšie. Ak prebíjance, reklamujem alebo odnesiem revolver k puškárovi a žiadam zväčšiť komory na hornú hranicu normy. Potom kupujem olovo v .356 a mám istotu že sa nebude mazať ani že nebudem musieť triediť hilzne. Pri žehlení hotového náboja s pb strelou dochádza k prepruženiu steny hilzne a tá vymáčkne nejakú stotinu do vodiacej časti strely. Ako príklad extrémneho zveličenia si vyskúšaj hotový náboj zbehnúť kalibračnou matricou, strela sa začne pretáčať v hilzni voľne.

edit: ešte jedno som si spomenul, v debate na inom fóre riešili že pri slabších laboráciách v revolvery dochádza k miernemu povysunutiu zápalky, tá môže zablokovať válec. Nie je tam dosť energie aby tlaky mrdli hilzňu u rám a zarovnali zápalku s dnom hilzne.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

napadla mi aj myšlienka úpravy valca puškarom ako píšeš ale to už je mimo misu ako vravia bratia Česi. Nebudem do 300 Eurového revolveru investovať. Zbraní mám dosť že bez jednej Alfy prežijem. Je pravda že som ju zháňal 2 či 3 roky potom som to vzdal a teraz sa na Armybazáre objavila jazdenka tak som si ju kúpil. Mám SW 586 čo mi plne postačuje na vybláznenie sa s revolverom.
Skúsim olovenné strely (nie EPRX, ale olovo) a keď to nepojde tak to predám.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tie mensie dlzky nabojov si skusil? Tam by som zacal v prvom rade, nie sa skrabat za uchom ako co upravit ma zbrani.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ano 28,6 mm, výduť je v mieste kde je pod nábojnicou strela. Faktory Crimp od Leečka je dobre nastavený, to som kontroloval na základe doporučenia. Kľúčový moment (aspoň ja to tak vidím) je že nábojnice po skalibrovaní všetky a bez rozdielu vojdu do valca a do ľubovolnej komory. Tam ten rozdiel medzi komorami nevnímam. Problém nastáva osadením strely. V rámci procesu výroby ich prežehlím na vyššie spomínanej matrici. potom ich prebehnem v Makarovovej faktory krimp matrici s tým prípravkom na zažehlovanie výdutí na dne (Lee Bulge Buster Kit), vtedy sa väčšina nábojov dostane do polohy že neblokujú valec.
Ešte idem skúsiť iné strely. Našiel som krabičku 7,5 gramových striel od SB, tak či náhodou tá Alza nieje nejaká hrubšia strela.
Dnes mi kamoš doniesol hotové Lugre so strelou Ares EPRX a olovenné strely....ani som nebol schopný zavrieť valec. Vôbec to nešlo zavrieť do rámu. V 3/4 cesty ma prvé náboje zastavili.
Možno tie 7,5 gramové budú fungovať. Sú menšie, možno lepšie skalibrované. Neviem. Skúsim.
Volal som dnes puškárovi do Hrádku, bavili sme sa o tom. A povedal že by do úpravy valca nešiel a nemá na to ani náradie ale mi povedal jednu pravdu. Ak továrenské náboje nerobia problémy tak v komorách to nebude.
Doporučil mi kúpiť si továrenské, vystreliť ich z revolveru a na prebíjanie v tomto revolvery používať len tie.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

scandium napísal:napadla mi aj myšlienka úpravy valca puškarom ako píšeš ale to už je mimo misu ako vravia bratia Česi. Nebudem do 300 Eurového revolveru investovať. Zbraní mám dosť že bez jednej Alfy prežijem. Je pravda že som ju zháňal 2 či 3 roky potom som to vzdal a teraz sa na Armybazáre objavila jazdenka tak som si ju kúpil. Mám SW 586 čo mi plne postačuje na vybláznenie sa s revolverom.
Skúsim olovenné strely (nie EPRX, ale olovo) a keď to nepojde tak to predám.
Kúpim.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Vzdávam to. Od zajtra je na Armybazare. Zbran je technicky 100%. Garantujem Ale kupovat lugre koli revoleru nebudem. Seká to naboje, blokuje valec, nieje potesenie s tym strielat. Fabricke 100%, prebité 30% spolahlivost.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Takže nakoniec je problém v zbrani, je posunutý valec. Písal som a volal do Alfy. Ich starostlivosť o zákazníkov je výnikajúca. Popísal som problém, povadali že to sa u tohto typu stáva a mám to poslať do Brna že mi to opravia. Revolvery od Alfy sa na servisný zásah posielajú cez Fraňa, keby niekoho zaujímalo.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Nemáte niekto pár nábojníc s "bruchom" ? To sú tie silne vyduté, väčšinou z Glokov. BA prípadne okolie. Vďaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"