Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

aj na ZP sk F
§ 4 odsek 2
„j) expanzná zbraň, ktorá bola upravená zo zbrane kategórie A,

§ 8 odsek 2
„(2) Ministerstvo môže udeliť na základe písomnej žiadosti výnimku na nadobudnutie
vlastníctva a na držanie zbrane kategórie A
e) držiteľovi skupiny F zbrojného preukazu alebo držiteľovi skupiny G zbrojnej licencie na
múzejné alebo zberateľské účely,

§ 27 odsek 5 :
„(5) Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu je oprávnený
a) na základe nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie A, na ktorú
bola držiteľovi zbrojného preukazu udelená výnimka

§ 28 odsek 2 :
„(2) Zbraň alebo strelivo môže prepravovať
b) držiteľ skupiny F zbrojného preukazu na účely
7. kultúrnej činnosti, ak ide o zbraň uvedenú v § 4 ods. 1 písm. j), § 5 ods. 1 písm. h) a § 6 ods.
1 písm. h).“.
PR845
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa PR845 »

§ 28

(2) Zbraň alebo strelivo môže prepravovať
a) držiteľ skupiny C, D a E zbrojného preukazu na účely
1. ...

b) držiteľ skupiny F zbrojného preukazu na účely
1. ...
Ako si vysvetľujete neuvádzanie skupiny B zbrojného preukazu?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

sk B autori povodne planovali zrusit a preto prava a povinnosti tykajuce sa B z pracovnych verzii vynechali
potom zrusenie sk B vypustili a zabudli ich dopisat nazad :)
drobna chyba ktora bude po MPK opravena
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Chybu opravia zrusenim skupiny B alebo pridanim tych povinnosti?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

asi to druhe
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

B žial zostane a s nou živna pôda korupcie. Kto si to presadil si vieme domyslieť...
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

So schvalenim dovodu na nosenie sa bezne robia cirkusy.
Pamatam si ze som musel doniest vypis ze vlastnim firmu (co by na ochranu osoby nemalo mat vplyv, sme si rovnocenni, vsakze...).

Tj keby B bolo zrusene, znamenalo by to ze ludia ktori by inak ziadali/dostali B ale s A im na ich okrese teraz robia problemy:
a) by dostali bez prietahov namiesto toho A?
b) by museli vstupit do sportoveho klubu, ..., ..., kvoli Ecku?
Raitems
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 11 months

Príspevok od používateľa Raitems »

sundance.kid napísal:sice som precital... ale asi nenasiel. je nejak specifikovana bezpecnostna trieda trezoru? bude stacir S1-2, alebo Z?
Prepáčte že to tu spamujem touto otázkou ale aj mna by zaujimalo aké minimálne podmienky na uloženie samonabijacej gulovnice prerobenej z vojenskej čiže podľa novely už kat.A je treba lebo 3 týždne dozadu som si kúpil trezorovu skriňu na dlhé zbrane a rovno vybavil aj nakupko a nieže by som chcel mat AK47 pod posteľou, len som chcel vedieť či to bude stačiť alebo sa to po novom plánuje nejak sprísniť a musím zháňať nejaký trezor za tisíce €. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

peterson napísal:B žial zostane a s nou živna pôda korupcie. Kto si to presadil si vieme domyslieť...
Prve sice plati, ale to druhe je nespravma uvaha :wink:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Legis Telum zverejnilo dopady navrhu novely.
http://legistelum.sk/analyza-novely-zak ... 02003-z-z/

Prvy krat som si detailne precital o mnohych aspektoch ktore sa ma netykaju.
Autori tohto navrhu (PPZ, predpokladam) by mali chodit kanalmi.
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

Takže 58 by mala byť po novom kat. A, ale napr. AR15 čo sa dajú u nás kúpiť budú tiež kat. A alebo?
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

Raitems napísal:
sundance.kid napísal:sice som precital... ale asi nenasiel. je nejak specifikovana bezpecnostna trieda trezoru? bude stacir S1-2, alebo Z?
Prepáčte že to tu spamujem touto otázkou ale aj mna by zaujimalo aké minimálne podmienky na uloženie samonabijacej gulovnice prerobenej z vojenskej čiže podľa novely už kat.A je treba lebo 3 týždne dozadu som si kúpil trezorovu skriňu na dlhé zbrane a rovno vybavil aj nakupko a nieže by som chcel mat AK47 pod posteľou, len som chcel vedieť či to bude stačiť alebo sa to po novom plánuje nejak sprísniť a musím zháňať nejaký trezor za tisíce €. Ďakujem
B je správne. Ako som si včera súkromne vyspravovál, síce nie je specifikovana trieda, ale za trezor sa považuje tr. 0 - IX. S a Z nie...
Tak si nechám zájsť chuť. Až tak silno tu 58ku nepotrebujem aby som jej kupoval skriňu za 1000e...
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

White Wolf napísal:Takže 58 by mala byť po novom kat. A, ale napr. AR15 čo sa dajú u nás kúpiť budú tiež kat. A alebo?
Nie, vsetky zbrane vyrobene ako samonabijacie (teda neupravene zo samocinnych) budu stale kategoria B, zial s obmedzenim zasobnikov na 10 ran. Kategoriou A sa stanu az po vlozeni zasobnika na viac ako 10 ran. Ano, je to riadna volovina, presadena sudruhmi v Bruseli ako "rozumny kompromis".
Zasobniky nad 10 ran do dlhej budu moct pouzivat len ludia s udelenou vynimkou - podmienky definuje novela.
A tie podmienky moc vesele nie su...

preto vravim, piste poslancom NRSR. Idealne keby tato volovina vobec nepresla, ale som realista.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

docital sa niekto kolko bude stat vynimka na Ackovu zbran po novom?
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Trochu ma nasrali s tym alarmom. Teraz neviem ci bude musiet mat trezor alarm alebo staci, ked je alarm v byte, v ktorom je trezor.

Vynimky proste oser cele ale aspon to netreba do 4/2024 vybavovat. Slaba utecha.

Rasti: vsak to pisu, 99,50 a to ti to mozu zamietnut

Este mam trochu gulas v zasobnikoch. V dokumente LT na jednej strane pisu, ze dlha zbran vybavena zasobnikom s viac ako 10 (aj ked je B) je zrazu A na vynimku a ak ju uz mam, tato vynimku mam automaticky do 4/24. Na druhej strane pisu, ze taketo zasobniky bez vynimky mozem drzat iba do 4/20. Trochu sa mi rozporuje...
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"