AR-15 cal.50 Beowulf /.458 SOCOM /.300 blackout

Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

AR-15 cal.50 Beowulf /.458 SOCOM /.300 blackout

Príspevok od používateľa Tigrík »

Zdravím členov fóra.

Vzhľadom na vývoj situácie okolo nového zákona poškulujem po AR-ku tak ako asi väčšina vlastníkov 58my.
Mám však dilemu lebo ráž 5,56 ma absolútne neláka.
Chcel by som niečo "plnotučnejšie".
Vie niekto zo Slovenska doviezť ARko aj v inej ráži alebo by sa viac oplatilo kúpiť v 5,56 a riešiť výmennú hlaveň plus ostatné diely?
Ide mi predovšetkým o sviatočné frckanie takže spotreba streliva nebude veľká...

Ďakujem za všetky rady a názory.
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

S .300BK, pripadne 6.8 SPC nie je az taky problem, s ostatnymi z tvojho zoznamu som sa osobne stretol max. na youtube :-)
Urcite treba ratat s niekolkonasobne vyssimi pociatocnymi nakladmi oproti .223/5.56 plus cakaciu dobu cca pol roka.
Riesit nakup AR15 neskor vymenne diely vs. celu zbran v pozadovanom kalibri zmysel nema.
Pre riadnu "sajbu" bude vhodne si vybrat inu platformu ako AR.
Dovoz akejkolvek legalne nadobudnutelnej zbrane vie kazdy ochotny a dostatocne zaplateny predajca :-)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Kup si to v cal. 308 win. a mas pokoj....
Mathias
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa Mathias »

Mám SIG 716 (.308 win) a rozhodne to je iná káva než SIG 516 (.223 rem). Keď som na ústí nemal nič, tak mi vedela urobiť modrinu na ramene. 716ku mám nevyužitú. Keď by niekomu robila radosť ako mne keď som ju kúpil, tak posuniem do dobrých rúk.

Nad .300 blackout by som uvažoval, ak by bolo možné u nás strieľať s tlmičom, inak to nemá význam.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

300Blk nieje plnotučnejšia. Je to iná voľba. Jedna 10,5" už je objednana pre švagra, ja si na svoju musím ešte chvíĺu počkať. Cenovo to iste ako 223 akurát pri tej dlžke hlavne využije potenciál náboja na výkon a nie na hluk. Samotný náboj je zase zaujimavá prebíjacia lakocinka pre mňa. Od výroby nábojníc, po rôzne laborácie s lákavým množstvom striel.
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

V 10,5" by som aj pristal.
Na kolko to vyjde?
Bude tam aj fajnovešia spúšť?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Cenovka cca 1000€ +/-. Spúšť bude predpokladám základná. Objednali sme toto https://www.andersonmanufacturing.com/p ... ut-pistol/ + bude potrebná nová pažba a buffer tube
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Celkom slušná cena.
Ešte by som prikúpil prasa miesto toho kompenzátora.
https://www.ebay.com/itm/5-8x24-Low-Con ... 1660449356
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Veľmi pekná cena, škoda že neposielajú na SK. Švagrovi som odporúčal Noveske KH3 ale cena ho trochu "prekvapila", takže predbežne ostáva pri štandardnom flashideri. Uvidíme či pri 300 BLK bude prasiatko potrebné.
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Však na strelnici to hneď ofrflú spolustrelci keď im z tej krátkej v ľahu napráši do očí :D

Ja osobne by som pristal za tie peniaze hybridný lineárny kompenzátor od Synergy

https://slrrifleworks.com/index.php?rou ... ct_id=1110

Vyzerá to neskutočne tacticool a neopozerane
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"