neumožnenie absolvavania skúšky o ZP skup A,E a F

lleeoonn1984
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 5 years 1 month

neumožnenie absolvavania skúšky o ZP skup A,E a F

Príspevok od používateľa lleeoonn1984 »

V minulosti som bol dvakrát súdne trestaný, moje tresty boli zahladené. Od posledného trestu uplynulo
viac ako 10 rokov. Od posledného potrestania nebolo voči mne vedené žiadne trestné stíhanie.
Viac ako 2 roky som nebol nikde priestupkovo potrestaný. Neholdujem alkoholu ani žiadnej
inej toxikománii. Napriek týmto skutočnostiam mi nebolo dnes umožnené absolvovať skušku
na získanie zbrojného preukazu, a to z dôvodu ďalšieho skúmania bezúhonnosti a spoľahlivosti.
Mám čakať na telefonát kompetentnej osoby ako sa bude vo veci ďalej konať.

Čo sa týka posledného bodu ustanovenia tohoto zákona, kde sa uvádza, že za spoľahlivú osobu sa
nepovažuje ten, kto podľa zistení PZ nedáva záruku, že zbraň nezneužije.

O aké dodatečné zistenia PZ sa jedná, keď vediem normálny život a nestýkam sa s trestanými osobami?
Zákon to ďalej neurčuje a nevysvetluje
Máte s tým niekto skúsenosť?

ďakujem za každú odpoveď
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

U žiadateľov bez záznamu v reg. trestov sa jedná o štandardnú návštevu suseda (a pod. v okolí miesta bydliska) s otázkou na správanie sa žiadateľa a pod...
U iných neviem ako postupujú...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

lleeoonn1984 napísal:V minulosti som bol dvakrát súdne trestaný, moje tresty boli zahladené. Od posledného trestu uplynulo
viac ako 10 rokov. Od posledného potrestania nebolo voči mne vedené žiadne trestné stíhanie.
Viac ako 2 roky som nebol nikde priestupkovo potrestaný. Neholdujem alkoholu ani žiadnej
inej toxikománii. Napriek týmto skutočnostiam mi nebolo dnes umožnené absolvovať skušku
na získanie zbrojného preukazu, a to z dôvodu ďalšieho skúmania bezúhonnosti a spoľahlivosti.
Čo znamená, že tresty boli zahladené? Boli to podmienečné tresty, ktoré sa zahladzujú zo zákona, alebo súd rozhodol o zahladení nepo trestov?
lleeoonn1984
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 5 years 1 month

Príspevok od používateľa lleeoonn1984 »

Súd rozhodol o zahladení nepodmienečných trestov
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ďalšou dosť podstatnou otázkou je- o akých trestných činoch je reč?
Môžeš aj do súkr.správy.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tvrdíš, že viac ako dva roky si nebol priestupkovo riešený. A predtým? Nemusíš písať do fóra, myslené to je skôr ako rečnícka otázka. Tá kombinácia odsúdenia v minulosti, plus nejakých priestupkov v nedávnejšej minulosti... skrátka, môže to byť kombinácia viacerých faktorov, ale ak som to pochopil správne, názov témy je trocha zavádzajúci, keďže tebe zatiaľ nebola zamietnutá žiadosť, iba si správny orgán vyžiadal viac času na jej posúdenie a preverenie tvojej osoby.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Myslim ze tu obvzlast treba sklopit usi a strpiet to, uprimne a pokorne im poskytnut vsetky informacie o ktore poziadaju. Hadka s policatom, staznosti - je ta najhorsia cesta.
Ak ta aj nepustia dalej, prijmi to pokojne a ber to ako sancu im dokazat, ze s mylia a ze si ZP zasluzis.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"