VMS 07

kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

Peterson NEM
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

kopyto napísal:Určite to vyrobitelne je, existuju kusy vyrobené seriovými technológiami, a vyrobené boli hlavne v´daka p. michútovi, ktorý bol garantom ich zvládnutia , pretože udajne osobne poskytoval potrebné výrobné know how a ktoré nezvládajú ani niektoré zbrojovky či výrobné firmy...
..pises ze vyrobu toho samopalu (bez Michutovho know-how) bezne zbrojovky ci vyrobne fy nezvladaju - znamena to teda ze je samopal vyrobitelny ale len tazko? Pytam sa pretoze si myslim ze ak sa da nieco vyrobit na seriovej technologii este to nutne neznamena ze sa to na nej da vyrabat aj dlhodobo a hlavne rentabilne..
= ak je to nakreslene, odskusane, vyrobene/vyrobitelne tak preco sa to neponuka?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Tiez som si myslel, ze ked sa spravi navrh, prototyp, vynalozi sa velke usilie na vyvoj (co nie je lacna zalezitost), tak výsledkom bude vyroba. Je to logicky postup, kedze kazdy vyvojar ocakava, ze prave výrobou a naslednym predajom produktu sa vynalozene usilie a investovane financie do vyvoja vratia spat a samozrejme vytvoria nasledny zisk.
Preto trosku nerozumiem tomuto projektu, ze sa doviedol do urciteho stadia (mozno aj do finále) , ale vyroba nezacala. Verim, ze by sa to dalo aj v Slovenskych podmienkach. Potencial to urcite ma.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Stále to nechápete? Čaká sa na ten správny tender.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Skôr má autor skreslené predstavy o možnostiach výroby a marketingu. V dnešnej dobe, keď sa predá skoro hocičo v kategórii PCC, tak je z obchodného hľadiska totálny nezmysel držať niečo potenciálne výnosné pod pokrievkou. Mnohé napovedá aj to, že údajne bez konštruktérovho know-how si výrobné firmy nevedia rady... Na smiech, z pohľadu možností dnešných výrobných technológií a presnosti výroby je nejaký samopal detská hračka, nebavíme sa tu o stavbe stíhačky piatej generácie.
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

:D chlapi moc filozofie do toho vnášate, ja myslím, že kto rozumie výrobe a aspoň sa o ňu obtrel či mal tu vzácnu možnosť zaoberať sa jej problematikou je v obraze......Teraz bez irónie a úplne vážne, koľkí z tu diskutujúcich ste mali možnosť zaoberať sa výrobou , nemyslím len šotmi z nej :D hmmmm.... Preto si nesmierne vážim každého kto sa nou zaoberá...
musím priznať, že som dostal od autora trošku "pozauši" ke´d zistil, že tu rozdúchavam vášne :D Snažím sa ho presvedčiť aby sa zapojil osobne.....dal prísĺub !! :shock: uvidíme :)
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

to : Lovec
bez výrobného know how na ten či onen produkt si veľmi veĺa firiem nevie dať rady a môžu mať vybavenie i z inej galaxie :D :D :D
vermi viem o čom hovorím....preto si veľmi veľa firiem svoje výrobné know how chráni a na niektoré úseky výroby ťa vôbec nevpustia resp. ukážu ti len to čo ti chcú ukázať, bez toho aby si sám prišiel v ten okamih čo ti úmyselne neukázali, prídeš nato až ke´d sa pokúšaš kopírovať, či vyrábať plagiát.... veĺmi veľa krát panuje obrovská naivita a to najmä na našom malom Slovensku..... ako sa hovorí takže tak :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ako vravím, problém bude veľké EGO a MALÉ Slovensko. Už len v dnes rozšírenej automotive oblasti sa robia podstatne náročnejšie veci, čiže ak by bol ten samopal ekonomicky zaujímavý, tak nájsť výrobcu/výrobcov komponentov by nebol ani na "malom" Slovensku problém. Kompletizovať si to potom už môže vynálezca aj doma v garáži.
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

lovec napísal:Ako vravím, problém bude veľké EGO a MALÉ Slovensko. Už len v dnes rozšírenej automotive oblasti sa robia podstatne náročnejšie veci, čiže ak by bol ten samopal ekonomicky zaujímavý, tak nájsť výrobcu/výrobcov komponentov by nebol ani na "malom" Slovensku problém. Kompletizovať si to potom už môže vynálezca aj doma v garáži.
Ak by som p. Michúta nepoznal, tak aby som ťa uspokojil napísal by som ti lovec M Á Š PRAVDU :D :D :D
Už mi len povedz kto dáva know how do tej rozšírenej automotive oblasti, nože mi povedz :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .....a ešte mi povedz aké know how tu zostane keď tá automotive odíde a nechá tu to špičkové vybavenie..... :D :D :D ....no nechal som sa uniesť...vyzerá to tu na plodnú diskusiu :D aspoń si podišputujeme :D bude sranda :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Snáď nechceš obecenstvo presvedčiť o tom, že vynálezca tohto samopalu sedí doma a čaká na firmu, ktorá ho príde na kolenách poprosiť o jeho know-how, aby s jeho milostivým dovolením mohli vyrábať jeho produkt? Alebo je to naopak? Vytrvalo obieha technologicko-výrobné firmy, ale všade sú takí neschopáci, že zatiaľ nepochodil? :mrgreen: :mrgreen:

Prosím ťa, aspoň sa nauč lepšie predstierať, že ty nie si dotyčný konštruktér. Ak by si mal také veľdielo hotové v šuplíku, tak to predáš niekomu s výrobnými kapacitami a inkasuješ. Skutočnosť bude ale asi žiaľ oveľa menej prozaická.
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

Lovec M Á Š P R A V D U, len neviem čo chceš počuť.. Že produkt neexistuje ? Že nieje slovenský ? Že sa mi nepáčil ? Že je nefunkčný ? Že nemá parametre aké má ? Že nieje hotový ? - (to jediné asi fakt neviem, :-)) viem to len z počutia a z toho čo som videl ) :-) Ostatné sa skús pýtať priamo tvorcu projektu.... Že som konštruktér ? - nie niesom :-) Že autor projektu je neschopný ? Že obieha firmy? :-))))) Firmy a domy obiehajú podomový predajcovia a pod. s firmami sa rokuje , či ? rokovania majú nejaký priebeh , či ? neviem , ...no...je mi trapne vystupujem tu ako nejaký obhajca- načo nemám právo, ale cítim sa ako oponent :-)))
Viem sa vcítiť do úlohy autora, zažil som podobné veci....
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nič z toho, upokoj sa.
Ja mám z toho projektu taký pocit, že proste zaspal kdesi pre finálnou čiarou a teraz sa tu márne oháňaš unikátnosťou projektu, patentmi atď.
Nie som zákazník tohto segmentu zbraní. Ale ak by som mal laicky vyberať z toho, čo je na trhu a nevyskytol by sa nejaký technický zádrheľ a neúmerná cena oproti konkurencii, tak by som si vybral práve tento samopal VMS 07. Mnoho ľudí totiž kupuje podľa vzhľadu, keď sa v problematike neorientuje do hĺbky. Na mňa to pôsobí tak berettovsky uhladene a príťažlivo. Lenže čo z toho, keď je podľa všetkého sériová výroba v nedohľadne. Tri-štyri roky sú v tomto segmente v súčasnej dobe celá večnosť. Takže čo vídavam na strelniciach? Škaredý Stribog, ktorý však funguje a najmä sa dá kúpiť. Toto je jadro problému. :wink:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

MSM ma ten Kocnerov samopal v ponuke:
https://msm.sk/co-robime/products/weapons/machine-guns/
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

1.8kg tam bude asi vela plastu ...
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Vcera v Blatnom bolo mozne si VMS9A vyskusat ,podla toho co bolo povedane sa dostane do predaja v roku 2020 .
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"