Trening IPSC Bratislava

dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Trening IPSC Bratislava

Príspevok od používateľa dusky »

Ahojte, prezeral som temy a nepodarilo sa mi najst dost info. Polozim otazky a zhrnjem co som zarial nasiel - mozno pomoze niekomu dalsiemu.

Co by som chcel: Trenovat na IPSC sutaze zatial vylucne s kratkou inde ako na pretekoch, financovat to z rodinneho rozpoctu v case a intenzite pre pracujuceho v BA aj v single instancii bez organizacie 3-5 kolegov :)

Co neviem:
- vhodne miesto v okoli Ba casovo dostupne aj cestou z prace
- kde a ako trenujete vy, ked nie ste sucastou klubu a nie je to vase “zivobytie”?
- podarilo sa vam robit si vlastne solo treningy bez toho aby ste museli kamaratov aby vysli na strelnicu s vami?

Co som zatial zistil:
Strelnice:
- SA Zohor - da sa prenajat cele strelisko na vonkajsej, postavit si parkur/situaciu, vsetko sa da pozicat, casovo dostupne z prace, cenovo nie uplne efektivne pre samotneho strelca, dost casu zabera stavanie
- HunterClub - dostupne v meste, da sa chodit pravidelne s rozumnymi nakladmi pri pouziti permanentiek, parkur ale nepostavis - oblepis si terce typmi na IPSC, da sa riesit velkost atp.
- Valkiria - vraj spustili minuly rok, prve sutaze som nestihol okuknut, je to klubova strelnica - vzdialenostou na urovni zohoru, TODO zistit viac ked sa otepli
- SAV - nezistoval som zatial ako funguje vonkajsia pre ucely parkuru
Sutaze:
- v okoli Ba (rozumej do hodiny) je toho malicko, zaznamenal som Valkiriu
- v Zvolene Artemis organizuje L1
- Cachtice - viacero ipsc sutazi, nutna registracia 5 mesiacov dopredu :), zaroven L3 uroven
- ramcovo super su LOS - aj ked trosku ine pravidla / vzdialenosti / nepohyblive terce, v zime SAV a Hunter
Kluby a profi treneri orientovani na ipsc a kurzy
- tie/tych som zatial nepozeral, tusim som zachytil
synergy ze robi pripravu

Viac krat som spomenul naklady, zatial mi bolo umoznene chodit tyzdenne na 4 hodinky prec z domu na strelnicu + 150 9L bez ovplyvnenia rozpoctu a casovemu vplyvu na chod rodiny :) Doma susim spustanie a pohyb, ked je priestor.

Dopisem este skusenosti, nech tomu dame ramec - stale sa citim ako zaciatocnik, po par kurzoch, do 2500 ran za prvy rok, snazim sa chodit na LOSky. Skusenost z posledneho casu mi hovori, ze jeden stage na sutazi mi da viac ako 20 min susenia doma. Som si vedomy chyb co som zatial nasiel a snazim sa na nich pracovat.

Dik za kazdy napad, hejt (ak treba) poprosim do PM, nech to udrzime konstruktivne pre ostatnych ;)


Mimochodom odporucam http://www.streleckaakademia.sk u p. Brunovskeho! kurzy manipulacie a aj pripravu na LOS
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

skús lepšie prelúskať fórum a zistíš v BA kraji máš tých strelníc viac
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Máš prísnu manželku :) co takto kurz pre manželku ????
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

dik peterson, popozeram dalsie - zaujimaju ma asi externe kde sa da spravit parkur. Bratislavskych priamo poznam samozrejme viac :)

Manzelku nemam prisnu - priority “spokojna manzelka, spokojna rodina”, manzelka ma kurz tiez, skor sa bojim, aby ju to nechytilo prilis :D
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahoj, na úvod Ti bude stačiť Hunter.
Nestresuj sa stavaním parkúru. Ako začiatočníkovi Ti to nie je nevyhnutne potrebné. S vymedzeným strelivom za hodinu budeš odchádzať spotený a spokojný aj tak.
Nepodceňuj suchý tréning, len sa ho treba naučiť poriadne robiť a dá Ti veľmi veľa a len za cenu času. Súhrne a knižne napr. https://www.amazon.com/DryFire-Reloaded ... 1542880246
skús tieto drily na úvod:
Doubles https://www.youtube.com/watch?v=xRSR2oIGoEI
Bill drill https://www.youtube.com/watch?v=keLM5s8U3zs
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Dakujem - kniha vyzera super! chvilku mi bude trvat to preluskat ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"