Závady zbraní Glock.

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Uzamykací blok na 2 kusy, kolík uzamykacieho bloku jemne ohnutý.
Glock 19 Gen3, r.v. 2004, cca 21k rán.

Neviem, koľko (stoviek) výstrelov to bolo v takomto stave, pri streľbe sa choval normálne. Až pri čistení a rozborke rámu sa to takto vysypalo von.
Prílohy
Clipboard01.jpg
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Uplne novy glock, cerstvo zakupeny, nedal som zatial ani ranu... Vytrel som to poriadne a stale rovnake... Je podla vas hlaven ok? Mne sa to nezda. Na starom g26 mam cistejsiu hlaven...
Prílohy
barell.pdf
(2.66 MiB) 717 stiahnutí
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Breza : uz som to videl, je to stopa po obrabacom nastroji ktora vznikne pri finalnom lesteni hlavne pokial pracovnik nepostupuje tak ako ma. Na "funkci" to vplyv mat nebude....
Otazkou je co s tym. Mozes to vratit, ale absolvujes celu anabazu /odhlasenie, nove nakupne, prihlasenie + karticka/...
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Na funkciu to "mozno" nebude mat vplyv, ale zbran uz tymto straca hodnotu. V ramci reklamacie treba nove nove nakupko, odhlasenie a pod.? Vymena hlavne by nemala byt sama o sebe problem, kedze tam sa daju tie iste cisla...
Používateľov profilový obrázok
JanWeber
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa JanWeber »

Servus, skus to pripadne este benzinom prebehnut. Moze to byt nejake reziduum z testovacej strelby. Ak nie, skus to reklamovat.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

skusim.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Breza napísal:Uplne novy glock, cerstvo zakupeny, nedal som zatial ani ranu... Vytrel som to poriadne a stale rovnake... Je podla vas hlaven ok? Mne sa to nezda. Na starom g26 mam cistejsiu hlaven...
vráť to Vránskemu. Je to 2. trieda. Či skôr učňovská práca. Nech si nezvykajú nemecky hovoriaci sedliaci sem púšťať takýto odpad.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Napokon mi to expresne vymenili. Vraj by sa to mozno casom samo "vystrielalo".
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Co je expresne a aky bol postup?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Breza : dali ti inu hlaven s tym istym cilom ????
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Sú to veci ktoré je vhodné preberať na verejnom priestranstve?
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Vsetko legalne, ale nemyslim, ze je nutne vysvetlovat detaily. Predajca bol max ustretovy, co ocenujem.
Reinn
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 8 years

Príspevok od používateľa Reinn »

Mám Glock 19 gen4 MOS TB.

Zbraň kúpená nová, strielané iba fabrické strelivo SaB a Geco, celkovo necelých 500 výstrelov. Po každej strelnici poctivo čistená, napriek tomu po cca 150 ranách (teda po treťom čistení hlavne) som začal pozorovať matné políčka vo vývrte ktoré sa po každej strelnici rozrastali až do bodu kedy je už prakticky po celej dĺžke vypadaná hlaveň v každom poli / na každej drážke, poškodenie definujem ako vypadanie materiálu z toho titulu že mimo podstatne výraznejšieho oderu od plášťov striel ktorý sa blbo čistí sú jednotlivé defekty aj zreteľne citeľné ihlou - podotýkam že od novoty bola hlaveň zrkadlovo lesklá bez akýchkoľvek viditeľných defektov.

Bohužiaľ je celkom náročné urobiť kvalitné fotografie tak aby bola fotografia zaostrená po celej dĺžke vývrtu takže fotografie trochu skreslujú - v skutočnosti volným okom alebo s pomocou lupy to vyzerá horšie. Nejedná sa o môj prvý glock a mal som v hľadáčiku ešte zopár modelov no momentálne už radšej zvažujem alternatívy od iných výrobcov.

Reklamácia polročnej hlavne skončila pozoruhodným vyjadrením po troch týždňoch čakania, keby som však hlaveň nezháňal zrejme by som čakal dlhšie lebo vytlačiť to vyjadrenie a do hlavne sa zrejme ani nepozrieť určite netrvalo pár týždňov...

Plánujem ešte písať list s fotodokumentáciou (snažím sa nájsť spôsob ako urobiť kvalitnejšie fotografie) aj do Rakúska a som zvedavý ako sa k takýmto problémov stavia samotný Glock, postoj slovenského zastúpenia považujem za arogantný výsmech zákazníkovi - vyrobiť vadný kus je v poriadku, stať sa to môže v akejkoľvek výrobe no tvrdiť že nieje vadný ba naopak je vlastne výnimočný a defekt je iba prejavom jeho nesmiernej kvality je nehorázna hanba.

Názor nech si každý urobí sám podľa prílohy.
Prílohy
Glock.pdf
(2.32 MiB) 545 stiahnutí
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

skoncilo to vyjadrenim....a vyjadril sa ze to uznava alebo zamieta? nie je to vidno v tom papieri, len rozpravky....ak to zamietol, kontatoval by som dovozcu, alebo priamo rakusanov...
Reinn
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 8 years

Príspevok od používateľa Reinn »

Ten papier co som prilozil k fotkam je cele vyjadrenie k tomu preco reklamaciu neuznali, nic viac mi nenapisali.
Vyjadrenie je od ERIK JV s.r.o.
Ako som pisal vzniknutu situaciu planujem postupit a riesit priamo s Rakuskym Glockom, zabezpecim kvalitnejsiu fotodokumentaciu a preklady a budem velmi zvedavy na vyjadrenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"