Príprava na blackout elektriny

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Obavam sa ze ucinnost je iba nafuknuta a pri rozmere toho bazmeku radsej do lesa potiahnem powerbanku. Peltier Sebeckov jav sa da vyuzit iba pri odpadovych vstupoch, napr vyfuk zvonka c hladeny naporom. Tu musi peltiera chladit ventilator z baterky zariadenia.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

To mi je jasne, len by ma zaujimalo, ci ten peltierov clanok ke dost ucinny na to, aby dobijal ako ventilator a jeho baterku tak aj baterku mobilu. Tiez je mi jasne, ze lepsie je nosit powerbanku ako hentu velku elektraren. Je to skor hracka.
Neviem ci tu dakde uz nebola aj verzia kde to bolo vo forme hrnceka a pod nim len sviecka cajova a peltier. V hrnceku len trebalo dost casto menit vodu.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Tamani na aliexprese v priemere deklaruju 5-6V naprazdno pri rozdiele 100°C. A 500 az 700mA. Samozrejme s dovetkom ze v reale je vykon nizsi. 5V ventilator co sa mi tu povaluje ma odber 100mA a pri 3V sa nerozbehne bez postuchnutia. Som skepticky.
Používateľov profilový obrázok
Arcanus
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa Arcanus »

Ja tu srandu od biolite mám doma asi rok, kupoval som to priamo od nich a funguje to. Oni robia väčšie verzie, ktoré sa používajú v afrike v lokalitách bez El. Siete. len keď chcete reálny výstup na nabijanie treba to zapnúť na maximálne otazky ventilátora a vtedy to žerie tie konariky ako najate a neustále sa tam musí pchať drevo. na prenos je to celkom skladne, ak na to použijete priestor v batohu vyhradený na varič. Ale aj keď to funguje, beriem to ako hračku z kategórie nepotrebujem, ale chcem.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

"Funguje to" znamena ze funguje aj bez priebezneho dobitia baterie ventilatora zo siete?
Používateľov profilový obrázok
Arcanus
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa Arcanus »

ano, ta bateria je celkom velka, takze aj po dlhsej dobe je tam stava na zapnbutie ventilatora. skusal som som to aj bez neho a sice to trval odlhsie, ale postupne to natlacilo aspon cosi aby sa potom dal zapnut ventilator a cely proces uz potom isiel bez problemov
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

No nevim 25% za hodinu.Solární panel je levnější i rychlejší.
Mám 12V 21 W a problém je vyřešen, nabíjí to všechno a rychle.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

je patok, polovica populacie po pochopi zajtra vecer :lol: :roll:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ono tie vypadky budu len pokracovat a pribudat. Nezmysly ako fotovoltaika a vrtule enormne zatazuju rozvodovu siet ktora na taketo navaly nebola stavana. Proste ked na severe fukne a vrtule sa rozbenu nekontrolovatelne naplno tak to ta siet nemoze vydrzat. Samozrejme mame volny trh cize nikto nekontroluje kolko vrtuli je vlastne zapojenych do siete... Toto iste plati pri fotovoltaike. Skuste sa spytat energetikov co pre siet znamena ked nad velkou oblastou europy vyjde spoza mraku slnko... fotovoltaika ide naplno a to ze to siet ustoji je maly zazrak...
Najmarkantnejsim prikladom je to co pacha Nemecko na rozvodovej sieti svojich susedov - hlavne Cechov...

Takze z dlhodobeho hladiska sa pripravme na zvyseny pocet blackoutov dokial sa budu nezmysli ako fotovoltaika a vrtule dotovat z dani obcanov...
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Technicky sa tie nárazy dajú eliminovať dodaním prídavných transformátorov na prenosovej sústave, ale to niečo stojí a o tom sa už roky vadia česi s nemcami, nakoľko prečo by ich nezmysly mali platiť oni..
Inak naozaj odborníci (napr. Dana Drábová) upozorňujú, že pri väčšom výpadku nestojí otázka či bude, ale kedy bude. Prednedávnom u susedov: https://www.info.cz/energetika/casti-ce ... 42059.html
Ekoteroristi z GP hned spustili škrek, že to je klamstvo, že sa to dalo riešiť aj alternatívne, ale je fakt, že tá tepelná elektráreň šla ozaj 6 hodín v ostrovnom režime.

EDIT: GP som myslel Greenpeace, nie Grand Power :)
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

ešte by to mohla byť Generálna Prokuratúra... tam je teroristov dosť :D
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"