Nahlásenie udalosti PZ, áno alebo nie?

Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Nahlásenie udalosti PZ, áno alebo nie?

Príspevok od používateľa Romadur »

Zdravím chlapi
Stala sa mi taka nepríjemná situácia, a dúfam, že mi tu bude vedieť niekto poradiť.
Pred chvíľou sa mi stala na ceste menšia kolizna udalosť, kedy sa pánko v aute iducom za mnou rzhodool, že chce doľava odbočiť skôr ako ja, a pri odbacani ma podbehol zľava. Defacto začal odbacat v rovnakom momente ako ja, aby ma mohol rýchlo zľava smyknut a dostať sa predo mňa. Z toho bola kolizna situácia, kedy sme sa skoro zrazili, keďže je to celkom proti predpisom a zrovna som to neočakával(a išli sme do rovnakého pruhu)
Na to som zastavil, a keďže pan zastavil tiež (semafor), tak som vystúpil a išiel mu zaklopať na okno ci toto považuje za normálne. Samozrejme sa začal rozčuľovať, bola z toho celkom emotovna debata, ako to už pri takýchto situáciách býva.
Ide mi ale o zakončenie, kedy sa mi chlapec začal vyhrážať tým, že vystúpi a zastrelí ma. Toto počul aj pán v aute za ním(ja som mal auto odstavené mimo cesty) , ktorý celú situáciu videl, chlapca vysmial a tiež zdr*al, tiež nechápal z toho co je to za.....
V com spočíva moja otázka.
Ma zmysel riešiť políciu? Popravde ma v tej situácii a nas*ani absolútne nenapadlo pozrieť si jeho ŠPZ, viem iba ze išlo o bielu, tuším novú fiat 500.
A ta jeho hláška tom, ako ma "zastrelí", prišla úplne v zavere(inak by som políciu neriešil), kedy som defacto už aj tak chcel odísť, lebo som videl ze ta debata nemá zmysel(nejdem nidky riešiť nič fyzickou agresivitou, a toto k tomu smerovalo)
Nemám teda ani ŠPZ páchateľa, ani dokonalého svedka, ktorého som mal.. Áno, tuto časť som kardinálne...
Stále som ale na vazkach, či má zmysel túto situáciu nahlasovať PZ, stalo sa to na Starej Vajnorskej v Bratislave. Teoreticky je šanca, že by tam boli nejaké kamery, ktoré zaznamenali aspoň ŠPZ tej fiatky, optimálne aj toho svedka. Otázka ale je, či sa bude takouto "hlúposťou" (aj keď by som to riešil ako precin nebezpečného vyhrážania) vôbec niekto zaoberať.
Naposledy upravil/-a Romadur v 13 Aug 2019, 16:48, upravené celkom 1 krát.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Choď si pozrieť ten úsek či je tam kamera a či vôbec má čitateľný záznam alebo len online prenáša. Druhá vec je, že bude musieť byť ochotný svedčiť aj ten druhý svedok. :?
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Nie je to tak, že v prípade stotoznenia svedka, je tento povinný svedčiť, inak mu je uložená poriadkova pokuta? Ak si to správne pamätám.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Moj nazor : neriesil by som to v takomto stadiu.

Osobne som skor zastanca toho, ze z auta sa nevystupuje a niekedy "prekusnutie" mensej krivdy usetri nasledne vela casu a problemov.
Idealnym riesenim je mat kameru a pokial sa chces natahovat tak poskytnut zaznam policii...

Pokial by sa mne niekto vyhrazal zastrelenim tak volam policiu kde nahlasim ozbrojeneho sialenca v aute. Pokial ho zastavia a bude mat useba zbran bude sranda... Tusim Peterson tu spominal zopar hrdinov, ktori mierili zbranami na inych ucasnikov cestnej premavky a dost zle dopadli....
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Presne o to mi iba ide. Ak by išlo iba o plánu vyhrazku, je mi to fuk. Ak ale reálne ide o držiteľa, tak takéto vyjadrenia naozaj nemôže mať.
To ze som to tak nespravil, si trieskam o hlavu odkedy ma to napadlo riešiť. Popravde ma to najskôr vôbec nenapadlo.
Vo svojom aute kameru mam, toto bolo firemné. Asi si ju začnem prekladať.
//ale musím ešte pridať že máš pravdu, lepšie je to prekusnut. Teraz ma to extrémne vytočilo, keďže to urobil naozaj najhnusnejsim spôsobom, akým mi niekto v poslednej dobe niečo spravil na ceste, a ešte skoro rozbil firemné auto, ktoré som len prepravoval..
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Romadur napísal: kedy sa pánko v aute iducom za mnou rzhodool, aby ma mohol rýchlo zľava smyknut a dostať sa predo mňa.
... išlo o bielu, tuším novú fiat 500.
:roll: 8)
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Co ti poviem, nesedel som vo svojom aute, a hlavne som to vôbec nečakal :D
Keď som si uvedomil, čo robí, tak som sa už iba vyhýbal aby sme sa nezrazili
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Ber odo mňa ako na odľahčenie. :wink: No na druhej strane aj malé čudo dokáže prekvapiť.
Tiež je jasné, že jeden si váži svoje auto, tak sa aj tak správa. Veď aj nejaký škrabanec dokáže pripraviť majiteľovi následne určité problémy.

Ser na Piťuka, šak ono na neho raz dôjde...urobí to inému, ktorý sa nebude otáľať, vytiahne ho z auta a urobí mu z huby lečo. 8)
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Si si istý že vravel že tá zastrelí a nie že ti takú jednu streli, keď vystúpi za autá i:)
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Aj to tak beriem :) treba to brat s nadhľadom. :D

Som si istý, že to povedal, lebo ten svedok sa zasmial a povedal mu ze to chce vidieť :D
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Keby tá chcel zastreliť nepotrebuje vystupovať z autá , ale keby ti chcel jednu streliť tak musí z autá von :)
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Možno používal nejaký špeciálny systém nosenia, ktorý mu neumožňuje tasit v sede :D
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Romadur napísal:Nie je to tak, že v prípade stotoznenia svedka, je tento povinný svedčiť, inak mu je uložená poriadkova pokuta? Ak si to správne pamätám.
Nuž teoreticky áno ale vieš ono ľudia môžu a majú krátku pamäť...nepamätám si už...
Ako sám vidíš už niekto vymyslel že Ti jednu strelí...sebelepší advokát z Teba spraví totálneho dilina a ešte aj budeš platiť trovy...
Čiže prehltnúť horkú pilulku a nabudúce pozor na malé červené fičotky :lol:
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

DeSade napísal:Choď si pozrieť ten úsek či je tam kamera a či vôbec má čitateľný záznam alebo len online prenáša. Druhá vec je, že bude musieť byť ochotný svedčiť aj ten druhý svedok. :?
Neviem si osobne dosť dobre predstaviť, ako si pozrie či má čitateľný záznam...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Zaujmalo by ma kde na Starej Vajnorskej je semafor?
K tomu vyskakovanu z auta. V pripade konfliktu taha za kratsi koniec ten skokan. Na vyskakovanie z aut su policajti. Aj ked nevravim ze som nikby z auta nevybehol...
Dokonca ak by si sa mu pokusal otvorit dvere na aute, mohol by sa citit ohrozeny a patricne reagovat. Aj ked pouzitie zbrane by asi nepreslo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"