K 22 X-TRIM

Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Je to tak u vsetkych zbrani na strelivo s okrajovym zapalom,ze zapalnik naraza do steny zaveru ak nemas naboj v komore
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Pri sušení treba dať pod kladivo penovú gumu.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

V novych modeloch uz je nejaky obmedzovac pohybu udernika asi. Na prvej co som mal bol okraj hlavne rozklepany od udernika, aj bez susenia. Vedeli to v GP opravit. Teraz co mam je okraj kam dopada udernik stale rovnako hladky. S .22LR nesusim.
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

Ďakujem za info, preto som sa pýtal, lebo som niekde čítal, že X-TRIM to má už nejako ošetrené, ale v prípade nejakého domáceho cvičenia nasucho by predpokladám stačilo použiť cvičné hliníkové nábojky, aby sa udernik nezlomil.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Beznu hlinikovu nabojku znicis za jeden vecer :(. Nevidel som ziadnu s pruzinou, ako pri stredovych zapaloch.
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Neviete či je v ponuke 22jka s možnosťou kolimatora?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ak myslis nieco na sposob Optic Ready, tak nie. Ja som to riesil pomocou tohto : https://www.ebay.com/itm/Optics-20mm-We ... SwNuxXX-MZ
Kolimator je vsak dost vysoko na osou hlavne. Pre taku sranda strelbu staci, je to bez zasahu do zbrane. Potom tu je nieco lepsie, kolim je uz o dost nizsie : https://www.ebay.com/itm/Optic-Mount-Fo ... d36b315a1b
Pri tomto je to vsak loteria, ci to bude pasovat do rybiny na K22, velmi pravdepodobne nie a navsteve u puskara sa nevyhnes, aby Ti to nejako prisposobil na K22. Amici to bezne riesia navstevou puskara, ktory im upravi zaver tak, aby mohli pouzit original dosticku na kolimator. To je uz vsak "custom" uprava, ktora nieco stoji. A pri cene K22 a jej naslednemu vyuzitiu je to podla mna nezmyselna investicia.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

montaz na k22 tu uz riesil tusim adrian, skus pohladat
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Áno myslel som niečo ako majú na 9mm. Ten záver majú dosť odľahčený na22jke a pridávať držiak a kolimator veľmi nechcem . Ten držiak na rám je zatiaľ asi najjednoduchšie . Neprekáža pri vyhadzovani nábojníc?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vyhadzovaniu nábojníc držiak nebránil, ja som mal však K22 na ráme Mk06.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Treba si uvedomit, ze ramy na K22 a K22 X-Trim su odlahcene kvoli spravnej funkcnosti zbrane, aby naboj kalibru 22LR nemal problem s obtahovanim zaveru a aby vsetko fungovalo tak ako ma. Ked pridas na zaver montaznu zakladnu a kolimator, automaticky tak zvysis hmotnost zaveru. Cize to cyklovanie po vystrele uz nemusi byt plne funkcne a mozu sa objavit zavady. Zalezi aj na strelive.

Samozrejme ina situacia je u zbrani kalibru 9mm Luger.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Neviem, ci otazka na Optic ready smerovala len na varianty K22 alebo všeobecne. Ak všeobecne, tak napr. toto:
https://ruger.com/products/markIV2245Ta ... odels.html .
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Rak napísal:Neviete či je v ponuke 22jka s možnosťou kolimatora?
Sme vo vlakne Grand Power - K22 X-TRIM.
Ja som to pochopil , ze sa bavime o ich 22LR pistoliach.
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

No ja rugra už mám . Ale chcem K22 .Počkám možno nejak vyriešia miesto pre kolimator
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

satu napísal:V novych modeloch uz je nejaky obmedzovac pohybu udernika asi. Na prvej co som mal bol okraj hlavne rozklepany od udernika, aj bez susenia. Vedeli to v GP opravit. Teraz co mam je okraj kam dopada udernik stale rovnako hladky. S .22LR nesusim.
Dnes som sa pri kúpe X Trimu pýtal, ako je to s tým sušením a bolo mi výslovne povedané, že tento model má obmedzovač pohybu úderníka, takže pri rane istoty môže byť jej majiteľ pokojný, avšak na cvičné strieľanie nasucho aj tak radšej odporúčajú použiť cvičné nábojky, lebo aj ten samotný obmedzovač nemá neobmedzenú životnosť a nie je stavaný na nekonečné cvakanie ak som to správne pochopil.

Inak zbraň naozaj krásna, spracovanie vyzerá naozaj kvalitne, trochu mi nesedia tie veľké poistky, určite ich skúsim vymeniť za pribalenéza menšie... a taktiež veľmi príjemný pán v predajni GP, ktorý ochotne zodpovedal moje otázky, aj napriek pokročilej piatkovej hodine.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"