Tikka t3

Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Na ústí má menší průměr než Tikka T3 Varmint. Dýlka 20" a na konci závit chráněnej maticí.
tweaty
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa tweaty »

Takže je to vlastne Tikka CTR len v inej pažbe ak má tenšiu hlaveň ako varmint.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Nevím jak je to s CTR ale T3 TAC A1 má 100% tenčí hlaveň na ústí. Možná je to tím, že je kratší a kontura má menší průměr.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Nazdar ,
Mam jednu otazocku.. na znalych / skusenych.

Zvažujem t3x tac alebo t3x varmint ?? Obe v 308..
Ci sa oplati priplacat cca 500€ za nastavitelnu pažbu , ustie zo zavitom a
weaver listu.. to by mali byt rozdieli u tych dvoch modelov..
(Či ?)...
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na aké vzdialenosti a čo si od toho sľubuješ? Pažba je z plastu? Má bedding? Treba ti ten závit? Keď si na tieto otázky odpovieš, tak aj sám prídeš k tomu správnemu záveru.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

nie som odborník ale,ak si myslel tuto:
https://www.polovnictvoterem.sk/p/6420/ ... 7in-mt18x1
tak ta ma "len" nastaviteľnú lícnicu ,weaver bez náklonu, závit je na brzdu použitelný ...
v tej cene by som skôr premýšľal nad týmto modelom https://www.longrange.sk/eshop/produkt/ ... ac-a1.html (teda ak to vedia zohnať v tej cene :wink: ) dokonca ma hlaveň 620cm a nie 600, "twist"majú rovnaký 1:11
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Mesi čo ma spoločné určenie na aké vzdialenosti by som s tým chcel strieľať s výberom z daných variantov ??(majú totožné hlavne, uloženie a aj kaliber)
pažby u oboch sú s plastu , a o bedingu som nečítal ani u jednej z ních,
a závit nieje na škodu kvôli brzde... si myslím ale ako som prosil znalý/skúsených o radu pri výbere resp. či sa oplatí priplácať za dané odlišnosti u tých dvoch tak odpovede na tvoje otázky asi doplnili len tebe informácie o veci... 8)

a Nomed áno myslím tu T3x tac čo si poslal , ale mam ju mať za trochu lepšiu cenu ako je na tej stránke. A aj dĺžka pažby je regulovateľná nejakými podložkami pod bodkou. Pozeral som aj po tej Tac A1 ale nevylučujem použivanie aj na poľovné účeli a nosiť tak hranatú a aj o dosť ťažšiu na remeni sa mi moc nevídí. a aj designom (podľa mňa dobrým ) by som určite poburoval starších poľovníkov.. :wink: tak ostanem pri výbere stých dvoch ..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na čo som myslel pri týchto otázkach je nasledovná úvaha: ak uvažuješ o presnej streľbe na väčšie vzdialenosti, plastová pažba bude asi prvá, ktorú vymeníš za niečo tvrdšie. A kde bude spravený bedding.

Ak to chceš na poľovné účely, tak ako počúvam poľovníkov, varmint väčšina vylučuje, pretože na tie vzdialenosti ktoré strieľajú je to zbytočné a ťažké, potom tá plastová pažba aj bez beddingu by bola samozrejme postačujúca.

Na úsťovú brzdu predsa nepotrebuješ závit, môžeš nasadiť aj kliešťovú.

Ak zvážiš tieto možnosti, tak je potom namieste otázka či za lištu, ktorú si zaobstaráš podľa potreby s 0/20/40 MOA sklonom sa oplatí zaplatiť o tých 500€ viac. Ja som kupoval z tikkaperformance.com, cena bola veľmi priaznivá. Potom ti ostane základ na dobrú pažbu, dohodíš už len zopár 100e :)
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Ano to mas pravdu... ale primarne to nebude na polovacku ale na sportovu strelbu a nejaky ten zaciatok do longrange.. polovacku som len nevylucil.. zvazoval som kupu hned nejakeho väčšieho kalibru ale nakoniec som to zamietol.. tak ze po samotnom ošahani obzreti rozobrani oboch variantov som nasiel rozdieli viacere.. ta pazba je u TaC ina ako u varmintu je pevnejšia , moznosti nastavenia dlzky aj licnice , u TaC su na predpazby po stranach po jednej skrutke a aj na pazbe po stranach po jednej skrutke ktore Varmint nema tie neviem ci su na domontaz nejakeho prislusenstva ale k oddeleniu pazbenia od telesa zbrane sme ich nemuseli uvolnit. U TaC je povrchovka fosfatovana aj zaver s klukou podla mna velke plus ta matnost povrchu.. varmint je cerneny a zaver je chromovany aj s klukou. TaC ma vecsiu hrušku na kluke zaveru a je kratšia.. zavit , weaver lista a napinacik je u Tac v štandarde u Varmintu možnost volby .. dostupny hned bol len variant s napinacikom , tak po zvazeni a prepocitani som sa rozhodol ze tak ako je TaC mi staci a vyhovuje tak som ho zobral..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Au..., napinacik na Tikka.... Ja by som ho nazval pomaly pádová poistka pretože s ľubovoľnými napináčikmi čo som kedy skúsil tak vôbec nerozumiem čo tým Tikka sleduje.

Asi potvrdia aj ostatní majitelia. Tuhosť spúšte sa dá regulovať ale nie v napnutom stave, takže strieľam mäkkšie bez.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

skúsim zistím naladím.. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Chcel som tym povedat, ze keby som kupoval Tikku dnes, absolutne nezvazujem verziu s napinacikom.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

onevan napísal:Nevím jak je to s CTR ale T3 TAC A1 má 100% tenčí hlaveň na ústí. Možná je to tím, že je kratší a kontura má menší průměr.
CTR má na ústí 20mm , rovnako ako aj všetky verzie T3x TAC A1 , hrubšie 22m ústie má klasický Varmint, SuperVarmint a tiež Fosfátovaná verzia T3x TAC - tá obyčajná plastová pažba s nastaviťeľnou lícnicou 8)

Mesi : Spúšť sa dá hodne zjemniť výmenou tej tlačnej pružiny v spúšťovom kontajnery - alebo zjemniť charakteristiku originálnej, obrúsením po obvode - rozhodne však nie skracovaním
hector22
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa hector22 »

Chcel by som sa spýtať aké je maximim co dostať z tikka t3x varmint 308w. Na jednej stránke som čítal ze do100m/1MOA, čo sa mi zdá strašne veľa.
barak
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa barak »

1/2 MOA s prebijaným strelivom
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"