Závady zbraní Grand Power

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

No, reálne používanie zbrane.
Keď niekto cvičí manipuláciu so zbraňou, nie je nič zvláštne, ak zhadzuje záver s prázdnym zásobníkom. Detto ak niekto suší so zbraňou bez sušiliek. Príde mi to reálne, aj keď streľba to samozrejme nie je.

Asi nikto tu nebude tvrdiť, že situácia "ľavou páčkou to ide a pravou nie" je funkciou zbrane. Nie, je to nedostatok vyplývajúci z danej konštrukcie. Možno pre mnohých zanedbateľný, ale stále nedostatok.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ako pise Yarco vyssie, ak ma zachyt zaveru OBOJSTRANNE OVLADANIE, malo by byt mozne ovladat ho oboma packami - teda tou ktora je na lavej aj tou ktora je na pravej strane ramu
- ak to nefunguje tak ako ma, je to nedostatok (a dovod na reklamaciu)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vystreľ z toho 200-300 nábojov, trecie plochy sa zabehnú a všetko pôjde tak ako má...
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

neodpalene prebijane naboje stribog a3 - zapalka fiocchi bez problemov odpalovana v shadowe s ladenymi pruzinami. stribog ma za sebou do 200 ran bez akychkolvek uprav. pripada mi ta otlacka extremne siroka a plytka
Prílohy
76888829_471037000436811_518366195729039360_n.jpg
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

... a aj nadmerne nesymetrická.
Škoda, že tá fotka nie je ostrejšia...
benter
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa benter »

Zdravím, nedávno som si kúpil novú P1ku, vystrieľal som z nej 300 nábojov počas ktorých mi ju 7 krát seklo, ale to som ešte schopný tolerovať v rámci "zábehu", čo ma ale prekvapilo je že už mám celkom pekne ožuté bloky na závere, som začiatočník tak sa chcem spýtať či je to normálne. Ďakujem.
Prílohy
gp.jpg
Používateľov profilový obrázok
millan
prispievateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa millan »

benter: tiez to mam tak, pride mi to skor ako bezne opotrebenie nez vada (nastrel cca 1.000-1.500 ks) . Skor by som riesil to zasekavanie, 7/300 mi uz pride vela.
Prílohy
slide p1.jpg
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Benter: tie odreniny sú normálne, mám ich aj ja a zbraň funguje bez problému.

Čo znamená "seklo"? Nenabilo? Kde presne zostal zaseknutý náboj?
Pred ďalšími radami odsleduj nasledovné:
- koľký náboj zo zásobníka zasekne? (mne to pri zábehu robil zvyčajne posledný, ale len s jedným zásobníkom)
- prejavuje sa závada pri obidvoch zásobníkoch rovnako?
- aké strelivo používam
- más dobrý úchop? Voľné držanie môže tiež prisieť k problému - to bol aj mjeden z mojich viacerých problémov v začiatkoch
- ako často čistíš, čím čistíš? Kde všade zbraň mažeš?

Inak 300 rán nie je veľa. Moja sa prvých 600 nenabila cca 3-4% výstrelov (ako som už spomenul - prispel aj môj zlý úchop), od 700 do 1100 rán už fungovala +- spoľahlivo a od 1300 funguje absolútne bezproblémovo s akýmkoľvek strelivom. Strieľaj čo najčastejšie a sleduj vývoj. Keby čosi, napíš sem alebo kľudne mne PMku.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

benter, millan: netreba sa znepokojovať. Kedže je zbraň mechanické zariadenie, dochádza k určitým prejavom tejto činnosti.
Moja stará Mk6 má cca 15tisíc rán a jej stopy používania na funkci nemajú vplyv.

Obrázok
benter
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa benter »

Dakujem chlapi za odpovede. Strieľal som sypané SB, úchopom to nebude nakoľko zo zbrane strieľal aj skúsený strelec a jemu to robilo tiež. Zbran bola pred streľbou čistá a namazaná ballistolom. Ale po 200 ranách som pravidelne mal FTF z oboch zásobníkov, pri nejakých 280/300 ranách ma to prestalo baviť. V GP mi to vybrúsili a na moje počudovanie aj vymenili všetko čo sa vymeniť dalo. Už som ju predal, zbraň mám pre radosť a na ochranu. Od modernej služobnej pištole očakávam že bude spoľahlivo slúžiť uz od začiatku priamo z krabice, nie po zábehu, aj to možno. Aj keď ma to mrzí kedže sa z nej strieľa krásne.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Kto uhádne co sa pojekazilo? Je to závada zbrane. GP K100 P1.
Prílohy
K100 P1.jpg
Používateľov profilový obrázok
fusakel
občasný prispievateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa fusakel »

millan napísal:benter: tiez to mam tak, pride mi to skor ako bezne opotrebenie nez vada (nastrel cca 1.000-1.500 ks) . Skor by som riesil to zasekavanie, 7/300 mi uz pride vela.
Ono to nemusí byť vždy zbraňou. Ak je niekto začiatočník a zle to drží, tak sa zvykne sekať..
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

satu napísal:Kto uhádne co sa pojekazilo? Je to závada zbrane. GP K100 P1.
žeby valček po ktorom sa kĺže a rotuje hlaveň?
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Už som myslel že nikto nemá hravú náladu v týchto časoch.
Je to kolík záchytu záveru.
Závada sa prejavila tak, že záver ostával v zadnej polohe, hoci ešte boli náboje v zásobníku. Po zhodení dopredu zbraň strielala, 2 - 3 náboje a zas ostal záver vzadu.
Pri prehliadke som si hneď všimol posunutý záchyt záveru a prázdne diery po stranách.
Odlomené valčeky som našiel na zemi, medzi nábojnicami. Muselo sa to teda stať pri jednej návšteve, nie postupne. Stredná časť valčeka je stále v zbrani, ale ide ľahko vytlačiť.
Strieľal som originály SB 9 mm Luger 7,5 gr FMJ. Ešte nikdy neboli strielane prebijance. Striedam SB a Geco, od 7,5 gr po 9 gr. Zbraň má za sebou 9000 - 10000 výstrelov, nepočítam to presne. Ćistenie približne po 200 - 300 výstreloch. Snažím sa po strieľaní, ale niekedy až po dvoch návštevách strelnice.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Žeby sa Kuracina opičil po pepíkoch? Čízy štandardne lámu kolík záchytu záveru, je to spotrebák :lol:
zlomený záchyt.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"