Glock 44 cal22lr

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bus driver:
Mea culpa - oči prečítali, čo si hlava myslela, že tam je :wink:
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Aký vplyv bude mať smernica EU o zákaze pouzívania olova na strelivo .22LR?
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

uz s nim ma niekto prakticke skusenosti?
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

Ahojte, len tak pre zaujímavosť, vyšla celkom zaujímavá recenzia na tento nový Glock.
Tie zásobníky sú naozaj zaujímavé, aby si človek musel dávať pozor, v akom sklone má náboje...
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

No to je podobný problém, ako pri ČZ92 ...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vyzerá to na podstatne vážnejší problém... pretože taká zádržka so zdvihnutým nábojom ako je v 3:30 recenzie môže pri trošíčke smoly viesť na veľmi škaredý kaboom!!!
:evil:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

Tak som to pár mesiacov dozadu riskol a kúpil som si G44, motivácia bola jednoduchá, pištoľ na lacnejší tréning a zábavu, ktorá je totožná s G19, ktorú primárne nosím a strieľam. Čo sa týka pištole samotnej, rozmerovo a tvarovo je totožná s G19, čo je obrovský klad, pasuje na ňu všetko, čo mám na G19, ideálne na tréning. Čo sa týka streľby, je to jednoducho Glock, so všetkým, čo k nemu patrí. Rozdiel je jednoznačný hlavne v hmotnosti, 44ka je proste ľahký plast, s tým treba počítať. Subjektívne to vnímam aj ako výhodu, vďaka tomu, že je ľahká, je výstrel z .22ky aj cítiť, takže si človek neodvykne od spätného rázu. Ohľadom praktických skúseností, začnem od konca, od zásobníkov. Tie sú najväčší nedostatok, drvivú väčšinu závad mi spôsobujú práve ony. Pri páskovaní si treba dať pozor na posledný náboj, treba ho skontrolovať, či je dobre uložený, ináč sa sekne pri nabití, ostatné už potom idú bez problémov. Samotná pištoľ fachčí bez problémov, čo sa týka závad, tak sa mi párkrát sekla vyhodená nábojnica. Mám zatiaľ odstrieľaných 1180 nábojov, z toho 240 sypaných federalov HV a zbytok blazery. Náboje jej chutia, čo som bol prekvapený hlavne u federalov, s ktorými má moja k22 X-trim obrovské problémy. Odpaľuje bez problému, funkcia tiež bez problémov (samozrejme s výnimkou prvého náboja pri zásobníku, ak si nedám pozor). Presnosť je v pohode, ja som sa na jej limity ešte nedostal, sústrel mám podobný ako s plnotučnou G19, aj trochu lepší, predsa len je to pohodlnejšia streľba. Zatiaľ mi nevybuchla, ani nijako nepraskla. Ešte som ju nečistil a funguje aj tak, tu sa Glock nezaprie, náboje netreba mazať, ako u iných malorážok.
Ak niekto hľadá malorážku ako doplnok k plnotučnému Glocku, môžem len doporučiť.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

Tiež som uvažoval nad ním, ako lacnejšiu ( strelivo) variantu na tréning. Po omakaní na predajni určite nie. Pre mňa to bolo sklamanie.... ako keby som držal nejakú lacnú airsoftku. Za tie peniaze určite nie! Sto ľudí, sto chutí, ale toto určite nie..... Je to môj osobný názor !!!!
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

holt, je to hlavne plast, je to citit, ale funguje
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

Veď hej, len za ten plast chcú 540€, keď si zoberieš iné zbrane 22lr, tak stoja polovicu
scandium1
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa scandium1 »

je to môj prvý Glock, doteraz som sa Glockom bránil. kupil som si 44ku a dnes som ju bol prevetrať na strelnici. Vyskúšal som všetky dostupné druhy streliva čo som doma našiel, od SB, Blazer, Federal, žlté SK, Long Range SK, nejaké podzvukové, SK pištolové......vystrelilo to spoľahlivo všetko, strelecká pohotovosť fungovala na 100%. Som veľmi prekvapený zo spúšte. išlo mi to s ňou výborne, do 15 m samé 9-10 na klasickom pištolovom terči. Pri 25 m to už bolo trošku rozsypané po terči ale držal som sa na šírku dlane. Pocit pri strelbe výborný, pekne to imituje spätný ráz slabeho Lugra z ťažkej zbrane. Za mňa super, som rád že som si ju kúpil. Mám pre ňu odložených cca 15.000 ks malorážkového streliva, takže máme čo robiť. Zamýšlal som sa čo kúpiť. Zo Sigom Mosquito ktoré som mal neboli dobré skúsenosti, preto som ho predal. Wathre sa mi nepáčia, kuracinky tiež velmi nemusím. Využívať sa bude hlavne na zábavnú strelbu, plinkanie po gongoch a podobne. na mierenku mám SW Victory , to je ale zbraň z celkom iného súdka.
Inak je to jediný Striker Fire malorážkový pištoľ, ešte aj MP22 od Smith Wessonu má skryté kladivo pod záverom, čiže sa le hrá na Striker Fire pištoľ.
Kúpu doporučujem a hlavne ak má niekto glocka 19 tak ako lacný tréning je to super a pasuje aj púzdro nakoľko sú rozmerovo totožné.
scandium1
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa scandium1 »

Ešte poznámka na záver. Ako jediná maloražková pistol dovoľuje prípravu strelca tzv dry fire. Je to spomínané vo veľa vláknach na fórach dokonca som našiel aj oficiálne vyjadrenie Glocku k tejto téme. Takže môžeme "sušiť" a nepoškodit si zbraň
scandium1
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa scandium1 »

Prosím Vás chcem na G44 vymeniť mieridla. Môžem kúpiť všetko čo pasuje na G17 G19? Ďakujem za radu.
scandium1
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa scandium1 »

Frankie napísal: 17 Dec 2019, 11:14 Aký vplyv bude mať smernica EU o zákaze pouzívania olova na strelivo .22LR?
22 LR a 223 rem budú mať asi 5 ročnú výnimku. Nakoľko neexistuje náhrada. Ale to je len posledný návrh co som čítal. Nejako je okolo olova ticho
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

scandium1 napísal: 21 Jan 2023, 13:05 Prosím Vás chcem na G44 vymeniť mieridla. Môžem kúpiť všetko čo pasuje na G17 G19? Ďakujem za radu.
Ano, ale ...
myslim, ze netreba zdoraznovat, ze je to plastovy zaver a ako taky bude mat nejake limitacie.

pokec od 10-8 performance, typek sa rozumie do glock,1911 a 2011 a je aj vyrobca doplnkov po anglicky

vyslovene tam hovoril, ze tym, ze je to plastovy zaver nejaky jeho starsi dizajn nedolieha 100% a pouzil kvoli tomu nejake zadne mieridla co len idu do drazky a neprecnievaju. Co sa tyka muchy taktiez bude zalezat aku municiu budes pouzivat, lebo na rozdiel od inych municii .22 ma obrovske spekturm sily naboja a to bude ovplyvnovat kam ti to bude padat. To presne opisuje, ze nahodou vybral inu vysku prednych mieridiel a tie mu presne sedeli na CCI minimag co su z tych silnejsich na 25 metrov, co ale znamena, ze slabsi naboj moze padat nizsie. Budes musiet otestovat ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"