Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

3M triedy FFP3 nekupis, resp. ani mne sa nepodarilo zohnat za normalnu cenu. Zmrdov co chcu 30€/kus podporovat nemienim. FFP2 sa zohnat daju, odporucam nakup teraz - ceny klesli na priatelnu uroven.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Zatial sa zda, ze asi pravdu budu mat ti, co tvrdia, ze s tou koronou to u nas este neskoncilo a ze najma pendleri a dovolenkari to tu asi zase zavlecu. Preto mat doma nejaky ten respirator asi nebude na skodu. A aj ten FFP2 bude o nieco lepsi, ako tie teraz "popularne" ruska ... ked uz mame zakazane ucinne FFP3 ...

Na inu temu:
Vědci zveřejnili znepokojivý výzkum. Koronavirus způsobuje další vážné onemocnění.
"Výsledky několika vědeckých studií ukazují, že nový typ koronaviru může u zdravých lidí vyvolat cukrovku. " to by mohol byt dalsi argument, ze Covid nie je chripka.

Takze, ked niekto hoci s lahkostou prekona Covid, moze skoncit s cukrovkou. Neskor, ked znova ochorie na Covid, uz ako cukrovkar to pre neho moze byt problem ... "cukrovka je pro pacienty s koronaviren přitěžujícím faktorem a je prokázáno, že lidé s touto civilizační chorobou nemoci COVID-19 snáze podlehnou. Nyní však výzkumy naznačují, že koronavirus může dokonce cukrovku způsobovat"

A teraz sa natiska otazka:
Nemoze sa stat, ze "vedlajsim ucinkom" ockovania proti Covidu moze byt vznik cukrovky ?
Dalsia a dalsie:
No a ked protilatky sa po nejakej dobe (kolko mesiacov?) z organizmu vytratia, co znova ockovanie ? Co cukrovkari ?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Výsledky několika vědeckých studií ukazují, že nový typ koronaviru může u zdravých lidí vyvolat cukrovku. Podle závěru výzkumu...
Relevantný článok by zverejnil aj tie odkazy na štúdie.
Záver výzkumu si urobiť po pár mesiacoch a brať to za bernú mincu ?
Podle vědců je totiž z výzkumů patrné, že nový typ koronaviru dokáže nevratně poškozovat určitý typ buněk, který je zodpovědný za tvorbu inzulinu, který reguluje hladinu cukru v lidském těle. Pokud je poškozeno velké množství těchto buněk, může pak u jinak zdravého člověka propuknout cukrovka.
Veľké množstvo je koľko ? Tých 20, 30, 50, 70, 100 % ???
MOŽE no NEMUSÍ !
Koľkým coroňákom bola diagnostikovaná cukrovka ?
co se začaly objevovat případy, kdy lidé po překonání nemoci COVID-19 zjistili, že trpí cukrovkou, kterou však před onemocněním diagnostikovánu neměli.
He...a koľkí ani nevedia, že majú diabetes a to aj napriek tomu, že vírus do ich okolia ani len nepáchol.
...a prípad jedného študentíka dávať ako istotu ?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Prečo chcete kupovať respirátory. Okrem akceptovateľnejsieho dizajnu neviem o žiadnych výhodách, naopak treba sa o ne riadne starať, sušiť a dlho aj tak nevydržia.
Treba masku a filtre.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

matus69 napísal:Prečo chcete kupovať respirátory. Okrem akceptovateľnejsieho dizajnu neviem o žiadnych výhodách, naopak treba sa o ne riadne starať, sušiť a dlho aj tak nevydržia.
Treba masku a filtre.
Velmi jednoducha odpoved. "Spolocenska akceptovatelnost".

Napriklad: V respiratore na meeting so zakaznikom mozem.
Ale keby som tam prisiel v maske tak ma budu povazovat za blazna a na zakaznika mozem zabudnut.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

3M FFP3 respiratory sa daju v pohode kupit.
Namatkovo najdena cena za 3M s fltrom je cca 8,2E, cena za bezfiltrovy je 4,8E.
A ano, su na sklade.

Aby sme predisli zbytocnej diskusii, ja netvrdim, ze su v predaji hocikde a hocikomu. Ja tvrdim, ze sa daju najst normalne webshopy s normalnymi cenami, ktore dodrzujuc zakon vyzaduju od kupujuceho nejake podpisane prehlasenie ci ceste vyhlasenie.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

Inac este zaujimave porovnanie krivky poctu mrtvych pre chripku a coronu.
(pozor, je to porovnanie kriviek vyvoja poctu mrtvych, nie porovnanie samotneho poctu)

https://www.youtube.com/watch?v=ia8D7Gn ... e=youtu.be

Ak to video dobre citam, tak umrtnost pre chripku aj coronu ma rovaky vyvoj, rovnaky priebeh.
A je tam vidiet, preco je rozdiel medzi severnou pologulou (Talianskom) a subtropickym podnebim (Juznou Amerikou).

To, co mi ale vobec nesedi, ale fakt ze vobec, je vyvoj poctu mrtvych na milion obyvatelov je rovnaka v Peru a aj Brazilii, pricom v oboch krajinach bol uplne rozdielny pristup k virusu.
Brazilia coronu bagatelizuje, opatrenia zaviedlo len par statov na lokalnej urovni. Ale Peru zaviedlo mrte opatreni, malo lockdwon, su druhou napojstihnutejsou krajinou po Brazilii, pricom v pocte mrtvych ma milion obyvatelov su na tom rovnako.
Nechapem a nerozumiem. Akoze zdravotnictvo v Brazilii je vraj na hrane, ale zvlada to, zatial co v Peru uz kolabuje. To moze byt jeden dovod. Ale preco v Peru lockdown nepomohol napr. tak ako v inej krajine s opatreniami, nerozumiem.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

greenie napísal: Takze, ked niekto hoci s lahkostou prekona Covid, moze skoncit s cukrovkou.
To mozes skoncit aj ked prekonas chripku:
Diabetes linked to flu
Pisal som to par mesiacov dozadu a napisem to znova ... nie, chripka nieje obycajna viroza. Chripka je svina, chripka je mrcha co zabija! Zabija aj mladych a zdravych a sposobuje trvale nasledky. Kto mal riadnu chripku vie, ze uz len zodvyhnut hlavu a zhltnut tabletky je problem. Cesta na WC je maraton.
Je corona horsia? Podla doterajsich vyskumov zrejme ano (aspon zatial, kym malokto ma imunitu), ale zjavne to nieje take aby to vyhladilo ludstvo a ukoncilo "nas sposob zivota".
PS:
https://www.newscientist.com napísal:There is also new evidence that flu can cause heart attacks. Previously, this was suspected, because of the surge in heart attacks that regularly follows the annual flu season.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Zlomizub, toto je pre teba relevantný zdroj ?....https://www.newscientist.com
Tento týždeň informovali, že očkovanie dospelých proti chrípke, či už majú srdcové problémy alebo nie, spôsobuje, že v nasledujúcom roku budú mať polovičnú pravdepodobnosť srdcový infarkt alebo mozgová príhoda.
Fakt sci-fi...
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Pointa bola ze infarkt z choroby nieje specifikum coronavirusu ale je to znama vec.
arminius napísal:Fakt sci-fi...
Ake sci-fi?
Je to studia, ma nejake vysledky a tie su prezentovane. Ja som ju nerobil, neviem ani odpovedat na detaily. Je ale publikovana, tak z nej cerpam (ajtak to bolo prve co mi google vyplul).
K samotnemu faktu, ze ockovanie znizuje sancu na nejaku srdcovo-cievnu prihodu v samotnej studii pisu:
However, the very low number of observed CV events and important design limitations among these RCTs strongly limit their validity and make it challenging to draw a definitive conclusion.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Počkaj, počkaj...
Ja vravím o stránke https://www.newscientist.com/
Ty spomínaš stránku https://www.onlinecjc.ca/article/S0828- ... 0/fulltext

Prirovnal by som Badatelovi... ten urve nejaký dríst a následne sa odvolá na neskutočne veľa zdrojov, ktoré nik nebude dohľadávať (a ja teda určite nie).

Ja tvrdím (ako laik) len to, že scifi je toto tvrdenie...a kľudne by sa dalo aj nazvať totálnou stupiditou.
očkovanie dospelých proti chrípke, či už majú srdcové problémy alebo nie, spôsobuje, že v nasledujúcom roku budú mať polovičnú pravdepodobnosť srdcový infarkt alebo mozgová príhoda.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

d-s napísal:..Zase porovnavas nespravne. Porovnavas 800 mrtvych s chripkou bez akychkolvek opatreni (ked sa chripkou nakazilo mozno 50% ludi na Slovensku) s 28 mrtvymi s koronou za polrok pri tvrdych opatreniach (ked sa nakazilo 1600 ludi) a prides k zaveru ze opatrenia su zbytocne lebo *s opatreniami* zomrelo iba 28 ludi.

Bud porovnaj cisla pri prijatych opatreniach alebo bez opatreni.
K tomu co pises vyssie Ti poviem len to, ze na chripku mame vakcinu, mame na nu aj lieky a napriek tymto OPATRENIAM na nu kazdorocne zomrie 800 slovakov. Na Covid mame handru a vynutenu disciplinovanost a mrtvych len 28.

Vzdy tu budu ludia ktori tieto nizke cisla budu interpretovat ako nas velky kolektivny uspech, budu sa navzajom potlapkavat po pleci, zmurkat na seba a sepkat "nepokazme si to". A potom tu budu aj taki ako ja ktorym tie mrtvoly v tej pandemickej rovnici jednoducho budu chybat.

PS: aby bolo jasne, nenabadam k lahkovaznosti, to ochorenie tu je, ale tej krivke ktorou nas od zaciatku roka vytrvalo krmia ja proste neverim (lebo matemágia).
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Theplaky, že neveríš krivke, je OK. To sme podaktorí neverili už na začiatku, dnes to už neni nijako objavné. Dôvodov na pochybnosti bolo a je dosť a ak by sa ti chcelo, môžeš sa pozrieť, čo všetko tam smrdelo a v podstate dodnes smrdí. Predovšetkým sa vtedy vychádzalo zo zrejme falšovaných čínskych a kruto nepresných talianskych čísel... ale hovoriť si, že ak máme 28 mŕtvych s covidom (a ešte prevážne seniorov), tak vlastne problém nemáme, je trochu ignorovanie toho, čo sa deje pár kilákov od našich hraníc, resp. čo sa deje tam, kde sme v dovolenkovom období pečení-varení. V každom prípade, fajn, že sám hovoríš, že nenabádaš k ľahkovážnosti.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"