CZ-75 Shadow 2

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

albukerki: skus si este odsledovat ci pri uchope netlacis palcom silnej ruky na packu zachytu zaveru.
Ja mam klasicku SP-01nicku a nakolko si ten palec vykladam na tu packu tak mi po vystreleni posledneho naboja zbran "nevystavuje" (co ma vsak vobec netrapi).
Ked si dam pozor a ten palec si dam naschval bokom tak vsetko funguje tak ako ma.
Ked das do zbrane prazdny zasobnik a zaver stiahnes dozadu tak Ti zostane otvoreny?
Naposledy upravil/-a theplaky v 11 Mar 2020, 16:17, upravené celkom 1 krát.
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

theplaky napísal: Ked das do zbrane prazdny zasobnik a zaver stiahnes dozadu tak Ti zostane otvoreny?
Keď dám prázdny zásobník a obtiahnem tak záver zostane vzadu. Počkám na lepšie počasie a skúsim iné náboje... Snáď to bude v poriadku. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

1. najcastejsia pricina byva strelec, zle ulozeny prst
2. pozri si zachyt zaveru ci tam neni zrazena hrana a tiez si pozri to vybratie na zavere, kam zachyt zapada, ci tam nieje zrazena hrana.
3.ak pouzivas buffer, skus 13lb vratnu pruzinu, pripadne skus vybrat buffer co to bude robit.
Strelivom by to nemalo byt, fabricke 124gr SB maju dostatocny vykon.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

kolegovia, nejake tipy na mensie patky zasobnikov, aby som sa vosiel do IPSC Standard?


Zatial pozeram toto http://www.zbranepresov.sk/Armanov-Base ... adow-black,
ale neurazim sa lacnejsej verzii, kedze zasobnikov je kopa :)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

hmm, prejdi so Production :D
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Chodim production, obcas sa otvori pretek bez production kategorie, iba STD, PDO, PCC.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Ak to raz niekto bude prechadzat - Armanov patky su super :) cenovo lacnejsie ako vsetko stock, super sedia a chodia aj so zachytom na pruzinu na dne. Dokonca s 2 setmi “grip” pasky na vonkajsie dno, aby sa nesmykalo - maly detail, ale cenim ;) pri horsich zavadach sa dobre vytrhuju lebo po bokoch maju dobre chytitelne zarezy.

Kedze uz som STD, chcel som sa spytat na vymeny pruzin. Presiel som vlakno, videl som naznaky riesenia pruzin.
Zaujima ma, ci to niekto dotiahok a bezi mu to so standardnym strelivom. Nezaujimaju ma DPM, len klasicke pruziny - vratne plus pruzina spuste.

U nas som nasiel toto:
https://seboweapons.com/en/domu/457-set ... rings.html
http://www.zbranepresov.sk/index.php?ro ... t_id=14017

Asi najviac ma zaujimaju vahy s ktorymi je spolahliva - par rokov dozadu bol standard #13,#10; dnes vidim uz #10,#9 u Seba

Kladivo menit zatial nechcem, ani predlzeny udernik. Predpokladam, ze zachyt zaveru do zasoby pri tychto experimentoch by bol fajn. Aktualne mam vsetko stock a pouzivam tensi buffer.

Dakujem (pokojne aj PM - ak by sa mala rozbehnut diskusia “naco ti to” ;))

Dodatocne, podarilo sa niekomu kupit floating pin na spust? Zistil som, ze moj stock mi uchadza do boku - zrejme zly staking z vyroby :( Rozmyslam, ci ho dat tuknut alebo vymenit za floating.

https://cajungunworks.com/product/floating-trigger-pin/
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

A čo si od toho slubuješ? Pretože kto mal mechaniku časť dynamika na škole tak sa len smeje. Ak ťa bude niekto presviedčať o inom tak zrejme študoval vojenskú mechaniku, kde aj 2x väčší kruh má 2x viac sťupňov dookola :lol:
Je to fakt dobrý marketing. Podobne ako s olejčekmi a nano keramickými povlakni z vazelíny, ktoré hoja a zaceľujú nerovnosti na kovoch.
Na TTAG je aj starší článoček ako to dokonca aj merali. Merali muzzle flip up - zdvih. Rozdiel bol asi len do 5%, niečo viac išlo pocitovo.
Ale aby som teda len nehejtil, momentálne je na hajpe Zapletalova sada pružín.

Opäť sa budem opakovať, vraz peniaze do tréningu: do chlapíka čo robí aspoň 85% na špičku a do streliva. Kktinky ako pružinky, gripíky, ladené spúšte na fúknutie etc. z teba fakt strelca nespravia. Nikdy!
Stoeger vyhral prvé celonárodné USPA s posratou Beretou 92 čo je po VZ. 52 asi druhá nejNEergonomickejšia zbraň čo poznám. Nech mi odpustia majitelia.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

DeSade: Prave by som rad vedel ci od toho nieco cakat pri fabrickom strelive - vo vlakne bolo akurat to, ze to chceli niektori skusit, no nevidel som vysledok. Inde, ludia co sa tomu venuju skor povedia - “spravil som to co vzdy”, ale nie vysledok.

Preco po tom pozeram je to, ze ide o 15 eurovu zmenu; teda nie je to od “bud material alebo trening” ;)

S druhou castou sa uplne stotoznujen a snazim sa tak aj fungovat.
btw. Ad trening - videl som ze dotiahli Grauffel-a v 2019 na svk, to ale tento rok asi nie je realne.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

DeSade
Este doplnim ze Bob Vogel striela seriovym Glockom.
dusky
Asi viem na co sa pytas. Bicia pruzina 13 alebo 11, tie dava k specialom aj Ceska zbrojovka a odpaluju spolahlivo vsetko. Pri maksej uz moze byt problem s tvrdymi zapalkami. Koli lahsej manipulacii 11lb vratna je v poho aj s fabrickym strelivom, ked pouzivas ten plastovy buffer. Ak strielas prevazne fabricke, daj si radsej ten hrubsi. Pri faktorovam strelive 9lb vratna je v poho.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Hehe, nedotiahli, ojel ich. Poslal za seba poskoka. Čo by si aj čakal, že ako sa bude frantík správať k psom zo stredovýchodu. :roll: :lol:
Jak to sledujem tak to sledujem s tými doplnkami a tuningom je to podľa mna tak, že každá hviezda a vychádzajúca hviezdička si pripne svoje meno na olejíčk, pružinku, koliesko na mačkanie, pätku zásobníka s posvätným pomazaním a takto si snaží zarobiť na nábojčeky, cestovné a noclažné po pretekoch.Podstata je sa odlíšiť a vymyslieť to pravé orechové čo dá + 10%, najmenej :)
Myslím, že sa mýliš s tými 15e. Každá zmena časti systému si vyžiada úpravu systému do opäť spoľahlivého celku. 15e to máš 75 IPSC terčov, napr. :wink:
Tie Šebove pružiny sú ale fakt z dobrej ocele.Vydržia n na10-cyklov. Robí (mu)ich Lars Hagerman.
Glock je luxusná ergonónia voči tej talianskej pomste. :) Ak myslíš ten čo s ním strielal jeden svetový pretek a mal podvesené TLR naplnené olovom a svoju kastom spúšť , tak hej, inak celkom ako z továrne. Len mierne ošúchané :)
Origo Glokom 20 striela Gastom Quindy Valegra a fakt mu to ide.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

@MRBLUE - presne si to pochopil, dakujem ;)
@DeSade - no tak to je smutne, ze to takto dopadlo, z akcie nemali fotky; aj cena sa mi zdala taka "stredna"
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Opat po case donasam aj vysledok s pruzinami ;)

Zobral som nakoniec set pruzin od Zapletala. Moje pozorovania:
+ vymenil som vsetky okrem pruziny pod spustou (pin je stakovany, nechcelo sa mi s tym uplne hrat) - tym padom sa zmenili vsetky sucasti celku na seba nadvazujuce
+ manipulacia so zaverom je o dost dost jednoduchsia
+ spustanie kladiva dole (pred startom) je o dost jednoduchsie a pohodlnejsie
+ spust sa zjemnila citelne - double action je teraz hladky s dostatocnym odporom, SA tiez lahsi. Na reset to vplyv nema - vahu som nemeral
+ skusal som novy tenky a hruby buffer, zostal som pri tenkom s Ares 125gr.; hladam este dalsie typy dostupneho faktoroveho streliva bez nutnosti mojho prebijania (par hintov uz mam).
+ po kratkom treningu som bol na evente, zbran mi prisla kludnejsia v rukach, mieridla som vedel o dost lepsie trackovat pri ich pohybe, co dost pomohlo hlavne na kyvkach, DA spust s lahsim chodom zas bola fajn na tazsie prve rany - ta vaha je na moj prst o dost lahsia. Na fuknutie to ale nie je, rad by som to spravne nazval - je kontrolovatelnejsia - nemusim pouzit tolko sily, tym padom nemusim mat zatnute ruky a mozem kontrolovat spatny raz
+ pruziny by mali vydrzat 100k cyklov v pohode, maju aj testy na 200k bez problemov - ja ich asi vymenim o dost skor :D
= trosku som sa bal ako vratna stiahne prvy naboj z preplneho zasobnika - rovnako ako stara, zaver mal dost energie vytiahnut prvy naboj, zatlacit do komory a nezostat "out of battery"; dorazat ho nikdy nebolo treba.
- ked som videl pruzinku pod udernik, povedal som si, ze teraz uz fakt treba vzdy pri suseni pouzivat susilku alebo gumicku pod kladivo, vyzera dost jemne a nerad by som casto skusal ako brzdi udernik pri cvaknuti na prazdnu komoru (co som sa bal aj pri tej predchadzajucej)

Vymenil som este muchu za 1mm zelenu - moje oci na nu lepsie reaguju - lepsie sa mi sleduje jej pohyb po vystrele pri navrate (toto som okukal z XFive Legion, kde som bol prekvapeny ako dobre sa mi s nim mierilo). Spociatku som ju videl 2x ale, kym si hlava opat zvykla; takze zmenu neodporucam pred eventom bez susenia, ak nechcete zmurit :)

Co ma zaujalo, ze som opat par krat strhol (nastastie na treningu tesne po vymene), co sa mi uz dlhsie nedialo, lebo v pozadi hlavy som mal, ze ta spust je lahsia a mam si davat pozor :)

Snad to raz niekomu pomoze
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Chalani , viete poradiť či ju môžem po prvej streľbe vyčistiť ? Nepoužíva ČZ lapovaciu pastu ako napr Glock ? A existuje aj nejaký mazací plán ?
Dík za odpovede
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

Ja som čistil hneď po prvej streľbe. Žiadnu pastu som nezaznamenal. Momentálne vystrelených 5000 a žiadny problém. Mažem akurat plochy kadiaľ sa kĺže záver a jemne kolíček záchytu záveru. Nič viac. Funguje spoľahlivo bez jedinej zádržky a strieľa úplne všetko čo som skúšal. Používam klasicky motorový olej 5W30 v stiekačke s tenkou ihlou. Stačí pár kvapiek.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"