Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 22 Okt 2020, 22:52

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 34 z 34
 [ Príspevkov: 506 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Auto

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Auto
PoslaťNapísal: 12 Sep 2020, 23:28 
prispievateľ

2 l minimum
3 l optimum
5 l ideál
Chrchliaky najmä v ťažkých autách v reálnej prevádzke žerú viac ako optimálne zvolený motor , o tom , že poddimenzovaný motor je pre vodiča trápenie netreba diskutovať .
Sú autá na ktorých je radosť jazdiť a na ktorých to je utrpenie .
Radšej predimenzovaný ako poddimenzovaný motor .
Tak ako komunisti udusili vývoj a konkurencieschopnosť nášho priemyslu tak ju dusia eko-byrokrati , vývoj nielen áut musí byť riadený prirodzenou evolúciou a nie byrokraciou .
Inak Mitsubishi to v EU zabalila práve kvôli eko

PoslaťNapísal: 14 Sep 2020, 10:20 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Mne sa zdá že v Rakúsku platím pri povinnom poistení za tieto úlety, a tu hlavnú úlohu hrá kW. Kolega má maličký funglo nový Rio s motorom ako komár a je v najnižšej skupine, tj platí 63€ mesačne, moje auto má motor 1,8T a platím 93€ mesačne. Je to neporovnateľne viac ako na SK, ale nie som ochotný týždenne cestovať na diaľnici s 50kW autíčkom (robil som to 2 mesiace na fabiou - brr).
Na druhej strane tie obmedzenia pre vjazd do nemeckých miest je podľa mňa pretvárka. Parkoval som v Regensburg medzi opel Insignia BMW 5, dostal som pokutu lebo som nemal zelený plaket, to parkovisko bolo určené pre greta pozitív autá. Tie plakety dajú na mestskom úrade v podstate každému za poplatok a po preukázania platnej stk. To isté s Stuttgarde, vtedy som tam jazdil na 19 ročnom Nissane s 2,0 litrovím benzínom, agentka mi povedala žedostanem nálepku bez problémov, aj poliaci čo tam chodili so starou rachotinou s poľskou špz dostali :shock:

PoslaťNapísal: 14 Sep 2020, 10:34 
častý prispievateľ

medonos píše:
2 l minimum
3 l optimum
5 l ideál

nepausalizoval by som.
Specialne pre jazdu v meste nie su velke motory dobre - nie su stavane ist na tak nizkom vykone, olej sa nezohreje a viaze na seba vodu, motor sa karbonuje atd...ak je to moderny motor, tak mestsku jazdu znasa este horsie, lebo napr egr sa velmi zanasa, pouzivaju sa velmi riedke oleje ktore v motor za studena trocha berie - zanasaju sa katalyzatory...
Vychadzam z vlastnych skusenosti, ucil som sa jazdit na V6, moje prve auto bolo V8, potom V6, potom R4, teraz V6. Pocitovo je 6 a viac valec vzdy to najlepsie, ale uzivatelsky urcite nie.

Do mesta jednolitrovy motorcek urcite nie je chybou, jazdil som asi tyzden s golfom 1.0 tsi cca 70kw a bez problemov, aj spotreba dobra.

PoslaťNapísal: 14 Sep 2020, 10:35 
častý prispievateľ

Rakusko bolo doteraz od kW (strasne sumy pri podla mna normalnych motoroch, pri "poddimenzovanom" 2,7L platim 1200 rocne len dane) a teraz to bude este horsie lebo do toho zapracovali aj emisie.
Za lepsi motor v buducnosti clovek zaplati 2x - za kW aj za gramy CO2

PoslaťNapísal: 14 Sep 2020, 12:27 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Takže sa potvrdzuje, že v konečnom dôsledku ide vždy najmä o prachy! :?
A keď sa k tomu prilepí aj nálepka EKO (emisie, spotreba, ...), tak je to také "in" a trendy... :P

PoslaťNapísal: 14 Sep 2020, 12:59 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Cez víkend som sa stretol s mojou bývalou spolužiačkou, a keď videla do čoho idem nasadať, vynadala mi do nezodpovedného ignoranta, lebo chodím s takým starým žráčom benzínu a ničím planétu... ona si vždy zaobstará nové moderné auto ktoré je šetrné k životnému prostrediu.
Normálne som stratil dych, samozrejme to “staré” auto tesne po lízinge ktorého sa zbavila nedala ekologicky likvidovať ale nechala predať v autosalóne.... a to som ja ten ignorant s ona záchrankyňa planéty Zem.

PoslaťNapísal: 14 Sep 2020, 13:09 
častý prispievateľ

Nuz preco by sme do ekologickej zataze ratali aj vyrobu auta.
To by potom nesedelo nastavenej agende.
Ked nove auta rastu na stromoch bez ekologickej zataze, je to lepsie...

PoslaťNapísal: 14 Sep 2020, 14:37 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Najekologickejšie auto je také, čo sa vôbec nevyrobí... :idea:

PoslaťNapísal: 16 Sep 2020, 11:22 
častý prispievateľ

'' Švédi absolvovali test.
Odviezli zo Štokholmu do Nice (ok. 2400 km) dve SUV: Volvo XC60 s dieselovým motorom (235 konských síl) a elektrickým Jaguarom i-Pace (122 konských síl), pričom dôkladne merali spotrebu paliva a náklady na energiu.
Okrem toho, že Volvo natankoval na trase iba dvakrát (plus natankovanie v cieli) a Jaguar zastavil dobiť batériu 13 (slovami: trinásť!) krát, prišlo aj toto porovnanie nákladov na prekonanie tejto trasy jednoznačne v prospech nafty.
Volvo použilo celkovo 156 l nafty, za ktorú sa zaplatilo 2034 SEK, čo znamená ok. 900 PLN a Jaguar 672 kWh za 5571 SEK, čo znamená ok. 2400 PLN."

EDIT: prebraté z FB, ale čosi na tom bude
https://www.facebook.com/photo?fbid=139 ... 5875684391

Prílohy:
aa.jpg
aa.jpg [ 265.12 KiB | Zobrazené 325 krát ]

PoslaťNapísal: 16 Sep 2020, 13:09 
častý prispievateľ

staci pozriet ake ceny ma za elektrinu napr greenway...ani s malym autom nie je lacnejsie jazdit. Preto uz sa az tak o ekonomickosti elektroaut nehovori... uz som aj niekde zachytil clanok, ze sa to financne oplati iba tym, ktori nabijaju doma. Comu ale tiez neverim, aj ked na elektroauto dostanes dotaciu, tak ta kupna cena je privysoka - jedine ak by si najazdil statisice km, ale na tomto priklade je vidiet, ze je to v podstate nemozne.

Comu sa ale horsie odporuje je ekologia. Neviem z coho maju elektrinu Svedi. U nas je v podstate 15% neciste (uhlie), 10% je zemny plyn, a cely zbytok je "uhlikovo neutralny" (jadro, voda) - co na tom, ze vodne ako aj jadrove elektrarne nie su bez ekologickych dosledkov, ekoteroristi to beru ako ciste zdroje (samozrejme, ked sa stavala nova atomka boli proti :-) )
Cizeked sa rata cisto na CO2, tak v SR elektro auto ma nizsie emisie.

PoslaťNapísal: 16 Sep 2020, 14:15 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Ale tie litiove baterie budu nase deti a vnucata este preklinat, taka ta pseudoekologia, odsunuta o mnohe roky. Na letisku zakupili 2ks elektroaut Smart. V lete dojazd cca 100km. V zime, s vypnutym kurenim! a s maximalnou setrnostou 12km - dvanast! A to uz mame zimy mierne. Ten Smart nepatri medzi technologicku spicku, ved 2ks stali dokopy smiesnych 96tisic eur aje to prekapotovany Renault twizy ci ktory, aj interier je rovnaky. Zamestnanci navrhovali kupit 3ks dacii iba s podmienkou, ze chcu posilovac riadenia, inak nepotrebuju nic v tom aute, na dochadzanie k lietadlu netreba ani radio. A stalo by ich to 15tisic za 3 auta a za zvysnych usetrenych 81tisic mohli jazdit do konca zivotnosti danych aut. Ale nie, oni pseudoeko plastove elektroauta ktore za 2r vyhodia lebo nove baterie budu pridrahe a k tomu este nakupili niekolko nabijaciek ktore su pre tento problem dojazdu rozlozene po letisku. Kocurkovo.

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 34 z 34
 [ Príspevkov: 506 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 9 hostia