Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

emkac: možno ti ušlo, že ja som z praxe a väčšinou píšem veci takpovediac z prvej ruky. Moja žena je na NUSCH a momentalne je zaradená na Covid oddelení. Jej sesternica je sestrička na infekčnom na Kramároch, kde majú najhoršie z najhoršieho. Moja sestra zase robí na Detských Kramároch kam prišla z Nemocnice Motol (má aktívny kontakt s lekármi a sestrami z Aro. Je vyštudovaná fyzioterapeutka(Olomouc), ktorá momentálne robí všetko možné, čo v nemocnici treba. Plus mám aktívny kontakt s ľuďmi, ktorí sú veľmi blízko vedeniu štátu.
Moje riadky sú verejnou kritikou a konštatovaním vrámci diskusie na tomto fore.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa emkac »

Ak si sa v mojich slovach nasiel, ja za to nemozem. Neboli o tebe.
Ja viem, co robis. A ano, zachytil som aj, ze mas v rodine zdravotnikov.
A rovnako viem, ze ked pises k veci, tak pises naozaj k veci.
Ale rovnako viem, ze nemas rad tuto garnituru a ze si casto neodpustis zbytocnu urazku, ktore sice moze byt zalozena na pravde, ale v ramci tejto diskusie je zbytocna a kontraproduktivna.

To co tvrdim je:
ze konstruktivna kritika opatreni ci neopatreni voci covidu je OK.
ze konstruktivna kritika politikov je sice OK, ale nepatri sem.
ze placliva a urazliva kritika nie je ani OK ani nepatri sem.
ze vykriky a splechy su parketa FB a inych zump ala Topky.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

emkac amen.

Aris takže informácie čerpáš z nového času? To mnohé vysvetľuje... Ja chápem, že človek môže mať strach aj z takej blbiny, ako je vatová tyčinka. Chápem, že mu môže ísť na mozog, keď je chvíľu zavretý doma a nemôže ísť na psychoterapiu do auparku alebo do krčmy. Pokojne píš čo chceš kde chceš. Je to tvoja vizitka. Len si to skús po sebe aj prečítať. Nezmysel o testoch po 1.11 si tu písal 2 alebo 3x namiesto toho, aby si to raz hodil do googlu.
Nech sa páči tvoj creme de la creme, od spôsobu testovania aký si TY praješ, cez totalitu a čipovanie až po výkriky o vojenskom puči a zvrhnutí vlády...
nech ale použijú testy, ktoré budú z krvi, alebo z hrdla. Nemám chuť si nechať každý týždeň špárať v hlave.

Uvedomujete si, že toto je obrovský krok k totalite?
Nabudúce vyjde nejaká (účelová) štúdia o tom, že ľudia s istým množstvom cholesterolu sú infekční aj bez príznakov a aj pri negatívnom teste, bude vyžadovaný "certifikát" aj o vyšetrení na cholesterol?
Bude ma nejaký vrátnik kontrolovať aj na toto?
Alebo iná "štúdia" dokáže, že ľudia so židovským pôvodom sú dlhodobo infekční (viď situáciu s covidom v Izraeli), aj keď covid prekonali a majú test negatívny, budú znova žlté hviezdy?!
Toto je vlastne to vysmievané konšpirátorské čipovanie. Aj keď (zatiaľ) len v papierovej podobe.
A toto je pohľad do budúcnosti keď príde odsúhlasená vakcína.
Toto je reálne SHTF stav.
Nič moc.

Ďalej: u nás zrejme prebehol nenápadne vojenský puč. Na otázku o personálnom zabezpečení zdravotníckeho personálu minister zdravotníctva nevie odpovedať a odkazuje novinárov na ministra obrany!
A dodá: sme teraz pod velením armády!!!

Niekto musí povedať STOP: vláda očividne zošalela. Celé mi to pripomína plukovníka Waltera E. Kurtza z filmu Apocalypse Now.

Toto sa musí zastaviť okamžite! Inak budú následky nedozierne.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

Quest
Vidíš v tom čo sám chceš.
Keď nechápeš iróniu a sarkazmus, to je tvoja vec.
Obmedzenie do 1.11. je v tom dokumente. A je jedno, či je to citát z nového času, alebo zo stránok vlády. Pre mňa je to dôkaz o amatérizme vlády. Pre teba je to asi ok. V poriadku. Súhlasím s petersonom, že tieto situácie sú v normálnom štáte v kompetencii ministerstva vnútra. Nie, nepovažujem za normálne, keď na tlačovke vlády je prítomný vojak v poľnej uniforme. Atď. Suma sumarum, čas ukáže.
Urážky si nechaj pre svojich. My sme spolu husi nepásli.
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 496
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa mondo »

Nech je matelko aký chce, druhá možnosť je Fico, Pellegriny, Jankovska , Kovačik, Kičura, Bodor, Trnka... a ešte ten čo sa lieči bromhexinom s vodkou. Hlavne teraz keď tých sudcoch a prokurátoroch zatvárajú po autobusoch . Ja radšej tie špilky vydržím.
Používateľov profilový obrázok
Arcanus
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa Arcanus »

Len pre Vase info, od zajtra rana po vstupe do SR karantena, alebo PCR

Neplati napr. pre Rakusko a Madarsko, ale Cesko a Ukrajinu ano. Je k tomu priloha.

https://www.minv.sk/swift_data/source/v ... 1_2020.pdf
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

Zase doporucujem pocuvat cele :
https://www.ta3.com/clanok/1195673/tb-p ... -nada.html

V druhej polovici popisuje ako prebieha rokovanie na UKS a hlavne ako prebiehaju hlasovania.... teda ze ziadne neprebiehaju, len sa rano v mediach docita co sa na UKS odhlasovalo.....
To len keby mal niekto pochybnosti ako to tu riadia "odbornici"....
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

erebos: pouč pls tvojho kolegu z práce, lebo nedávno tu šupol dosť optimistický príspevok, ktorý nasvedčuje, že niekto z vás dvoch hovorí o inej vláde :lol:
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 637
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa mabo »

:lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa bbfh »

erebos napísal: V druhej polovici popisuje ako prebieha rokovanie na UKS a hlavne ako prebiehaju hlasovania.... teda ze ziadne neprebiehaju, len sa rano v mediach docita co sa na UKS odhlasovalo.....
Premier na vcerajsej vecernej tlacovke (ta, v kt. oznamoval motivacnych 500e pre lekarov) hovoril, ze to nie je pravda a ze sa nehlasuje. Takze niekto z tychto dvoch zjavne klame, prip. ide o nejake "hlasovanie" a teda jeden, ci druhy zavadza. Nahravky z rokovani sluzia podla vyjadrenia (tusim) ministra zdravotnictva len na vyhotovenie zapisnice a nasledne sa mazu (co mi pride zvlastne), takze pravdy sa da v tomto pripade dopatrat len v tych prepisoch (prip. premier sa este odvolaval na dalsich svedkov - ucastnikov rokovania). Ono zrejme ako vzdy, pravda bude niekde uprostred.
emkac napísal:A co takto ist na ten priblbly vyter nosa? ... No tak pojdeme.
Ja osobne nepojdem, pretoze si mozem dovolit zostat doma tych par dni (ak by som nemohol, riesil by som PCR) a v testovani, ako bolo prezentovane, vidim pre seba zbytocne riziko. Rovnako nepojdu na test moje deti, kedze maju distancnu vyucbu. Manzelka pojde - z donutenia zamestnavatelom. Navyse si myslim, ze ked zostanem doma, tak prispejem k boju s hnusobou viac ako niektori ludia, co sa testov zucastnia a s potencialne falosnym pocitom bezpecia budu sirit virus dalej. A myslim si to aj napriek tomu, ze premier tento pristup (teda nezucastnit sa Normandie) povazuje za nezodpovedny.
Naposledy upravil/-a bbfh v 30 Okt 2020, 15:24, upravené celkom 1 krát.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Ubik »

No, kedze nechcem ostat s gulou na nohe tak asi pojdem skusit nejaky drive throgh. Inak by som nesiel. So zodpovednostou to nema nic spolocne, na infekcnost si musime davat pozor uz roky, kedze mame v rodine astmu, CHOCHP a pod.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

ja odporúčam miesto, ktore je na volnom otvorenom priestranstve. U nas take bude na ihrisku u salezianov a pod OC Styla
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Zuzana CAputova, prezidentka SR: CIEL TESTOVANIA JE NANAPLNITELNY!
Z celkového množstva potrebných odberných tímov je pripravených zbruba 60% na oba víkendy

https://www.teraz.sk/import/prezidentka ... lanok.html

nemyslim, ze je potrebne nieco dodat...
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Igor nas proste zavrie doma vsetkych a bude :)
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1877
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa d-s »

Nakoniec ano (zavrie) pretoze nebude mat na vyber.
SK zdravotnictvo toho vela nevydrzi, letna "pauza" sa nevyuzila, personal stale nie je chraneny (ked pocujem od rodiny ako to vyzera v NUSCH tak to je hroza a to su "vyberovi").
Ked zacinas so zdravotnictvom v hroznom stave a potom rovnako trestuhodne pol roka nic neurobis, tak sa katastrofe nevyhnes.
Naposledy upravil/-a d-s v 30 Okt 2020, 12:20, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"