Konkretne príklady nutnej obrany a krajnej núdze

Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

vydriduch:
ano zial pes beha len po dedine

erebos:
ano udajne nejaka aktivita sa v tomto smere spravila uvidime ci media zareaguju
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v blízkosti mojej chaty som urobil poriadok s podobným agresívnym psom jednou ranou z Glocku. Na najbližšom OO PZ som strávil okolo hodiny, kde som si napísal k tomu potrebné hlásenia.

Absolútne nevidím problém, aby takýto nebezpečný pes zhasol rukou držiteľa zbrane.
Ako Dantes správne a vyčerpávajúco napísal- existuje aj postup podľa existujúceho zákona. Je to však byrokratická cesta, ktorá má neistý výsledok.
Začína ma to skutočne zaujímať. Myslím, že poznám rýchly a účinný recept
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Ja som v tejto veci absolútne neznaly - ale ak ten pes zranil človeka, ako to, že sa nič nedeje?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

častokrát je to najmä preto, že dnes x (priyebaných)ľudí si myslí, že keď pleskli niečo na fcb- to už je vlastne všetko vybavené, nikam nemusia chodiť, všetky orgány hneď a zaraz všetko od stola- tak ako oni cez mobil poriešia...

To myslím teraz všeobecne. 1 z 1000 ľudí má ochotu aj niečo reálne urobiť- napr. napísať trestné oznámenie, či podnet k priestupku- alebo dokonca osobne ísť na Políciu.

Súhlasím s výhradou, že miestna Polícia býva častokrát apatická na problémy občanov- hlavne na vidieku. Toto platí dovtedy- pokiaľ sú to občania ochotní trpieť. Stačí zopár fundovaných sťažností, prípadne krátka grilovačka riaditeľa OO PZ na miestnom zastupiteľstve raz mesačne poslancami MZ a zvykne nastať prebudenie mladých pušiek.
Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa salam_baca »

Vyzera ze to uz je vybavene, aj s majitelom psa.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Naozaj legendy asi boli pravdive...
Nejaki nedockavi zakaznici obleceni v ciernom s ruskami cez celu hlavu sa nemohli dockat tych uzasnych pernickov a inych masrt. Majitelia makali aby boli zasoby pripravene na Luzansky 'Black Friday'... Legendy dalej vravia, ze vsetci odisli aj s maskrtami na akciu niekde do BA. Kedze pes Rocky nebol doma lebo uz kalil na inom mieste dediny tak ho nezobrali so sebou a tak ostal kalit v domovine. A hovori sa ze tak robi dodnes :D

https://videoportal.joj.sk/krimi/epizoda/84857-krimi

cas cca: 19:20

Inak celkom zaujimava myslienka ci aj Rocky si pudruje nufak
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

asi to nepasuje uplne sem, ale stat sa to u nas, tak je to pre strelca pruser


z tohoto videa to vyzera zvlastne... idu dvaja, zastanu, zrazu po nich zasne maskacovy strielat
obaja utecu..

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a ... svvp9.webm

ale z tohoto pohladu to vyzera uplne inak:

https://9gag.com/gag/a2W3DbZ


podla diskusie je to vraj Uruguay, ten maskacovy je policajt, vedla jeho syn
henti dvaja clenovia gangu, v ktorom ma novacik ako "vstupne" za ulohu zabit policajta (ina verzia hovori o lupezi)
oboch trafil, prvy dostal do krku, dobehol do vedlajsej ulice, tam zomrel, druheho chytili, ten bol streleny do hrude

klobuk dole pred policajtom, jak zastala motorka a dvaja zosadli, uz sipil problemy a chystal si zbran
ale ak sa nemylim, stat sa to na SK, je to problem, kedze po nich strielal na uteku, cize utok uz netrval, tak?(teda nebyt to policajt ale bezny smrtelnik)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

áno, u nás by tam bol zrejme konštatovaný exces
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Je dosť dôvodov sa domnievať, že na SVK by v takomto prípade bolo jedno, či ide o civila alebo policajta. Áno, zrejme by išlo o exces...
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa bbfh »

emkac napísal:prvy dostal do krku, dobehol do vedlajsej ulice, tam zomrel, druheho chytili, ten bol streleny do hrude
Ja som sa docital, ze ten prvy usiel (TeleMundo), alebo ho uz (clanok z novsieho datumu) zatkli (The Sun) a ten druhy, co to dostal na hrudnik, je v nemocnici vo vaznom stave po operacii a strazi ho policia.
mirec33
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa mirec33 »

Syn ostal celkom v kľude, asi taký bežný deň :-).
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

možno sa posral a nechcelo sa mu vytriasať to cez nohavicu.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Dosť ma prekvapilo to vyjadrenie oľadom toho, že by zrejme išlo o vybočenie z rámca NO. Nespochybňujem teraz erudovanosť ľudí čo to tvrdia, ale napadla mi nasledujúca možná paralela s SK (kotrá sa aj v reále nie až tak dávno stala).
Sedíte v bare/reštaurácii a zrazu tam vojde skupinka 3-4 ľudí. Sú evidentne spolu, ostanú stáť neďaloko dverí a vy vidíte, že ťahajú spod bundy zbrane. Viete si predstaviť tú primeranosť obrany v tomto prípade? Ak dôjde k strelbe veď predsa nemôžete čakať po kažom jednom vystrele, či ste dotyčného vôbec trafili, či na to reaguje a čo robia ostatní - prerušia útok, neprerušia útok, utekajú von, alebo len si hľadaju poziciu pre pokračovanie útoku. Veď v takejto situácii sa to jednoducho nedá nijako odhadnúť , natrénovať ći nejako rozumne rozpoznať.
Tiež podobný prípad, keď napríklad nejakého podnikateľa rozstrielali v aute na ceste. Prišla skupinka ľudí, vyskakali pred auto, alebo dokonca priamo za jazdy zaćali stielať.
To sa proste nedá ináč urobiť, ak má mať obrana vôbec nejaký význam.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Olap: Mno, v tom pripade musis dat prvy / 'varovny' vystrel smerom na objektiv bezpecnostnej kamery... :wink: :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Olap: aby bola tvoja úvaha na mieste- mal si v tvojom príspevku drobne okomentovať streľbu na unikajúceho páchateľa(do chrbta) :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"