Poradte gulovnicu

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Z uvedenych by som bral tikku. Alebo hladat v inzercii blaser popripade sauer.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Ak môžem odporučiť, v tej cene je aj Sako 85 bavarian, Mauser M12, prípadne Tikka T3x. Kal: 308Win či .30-06sprg.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Já mám mimo jiné na lov CZ 550 varmint, s přebíjeným střelivem se dá ulovit až kam je bezpečně vidět.
radoslav.zonyga
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 5 years

Príspevok od používateľa radoslav.zonyga »

drevo - Sako 85 Bavarian alebo 85 Hunter, polymér - Tikka T3x Lite (cenovo sú pomerne prívetivé, aj keď Bavarian a Hunter sú teda drahšie ako Tikka, avšak veľmi spoľahlivé!)
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

s Mauser M18 mate niekto skusenosti? vyuzitie ako zakladna pracovna puska do lesa, kaliber zvazujem 308w
Dakujem
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Nevyzerá to zle. Aj cena je ľudová. Po mechanickej stránke určite hladko chodí záver ako je u mausra zvykom. Predpokladám, že bude na ňu drahšia montáž. Napr winchester XPR ma weaver kamene v balení. Dáš na to weaver oči a funguješ.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Osobne skusenosti s Mauserom M18.

Evidentne sa jedna o lacnu "pracovnu" zbran cielenu na US trh. Treba si uvedomit, ze sa nejedna o klasicky mauser ako ho pozname. V prvom rade ide o zaver, ktory je variacia na Remington s 3 uzamykacimi ozubmi a Remington vyhadzovacom.
Na celej zbrani je z plastu vsetko co sa da z plastu urobit. Osobne mi vadilo najviac to, ze z plastu je aj "domcek spuste" vratane niektorych casti spustoveho mechanizmu.

Celkovo je zbran presna a na polovnu vzdialenost urcite presnost postacuje. Oproti Remingtonu ma vecsie vyhadzovacie okienko. S Remingtonom ma spolocne a picatinny zakladnu pre optiku - myslene, ze pasuje to co na Rem.700.
Pazba je cisto americky tvar, ale zase sadne kazdemu.

Co je sklamanie je povrchovka kovovych casti a to hlavne a zaveru. Neni to vylestene, je to taky drsny povrch ako po nejakom sustruhu. Neni to neprijemne, ale moze sa tam chytat bordel. To iste ma aj zaver a jeho chod bol najvecsim sklamanim. Zaver proste drhne a bude treba ho vylapovat. Na druhej strane puska podavala spolahlivo bez jedinej zadrzky, ale ako pisem ten chod je surovy....

Osobne vo mne najvecsiu nedoveru vzbudzuje ten domcek spuste z plastu. Ako to bude vylagrovane po XY ranach... Taktiez nedokazem povedat aka je kvalita pouzitej hlavnoviny pri tej cene zbrane.

Ked ale zbran porovnavam z podobnym low costom od Remingtona 770 tak je dojem urcite lepsi.

Osobne by som si asi priplatil a isel do Rem 700, alebo Tika v plaste....
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Je to proste low-end, detto sesterský model od Saueru. Nič na tom nezmenia ani tie vyšperkovanejšie verzie. Za tie/podobne prachy by som bral Tikku T3x, ktorá má dnes takmer neobmedzené možnosti tuningu a príslušenstva, alebo Sako A7.
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

dakujem pekne za informacie, Tikka bola jedna z dalsich moznosti, poobzeram sa teda po niecom inom.
Remington 770 som mal v 30-06, ale nebol som moc spokojny s chodom zaveru, so spustou, tak isto plastove ocko na pazbe vzbudzovalo minimalnu doveru.

Favoritov mam zatial Remington 700 a Tikka T3x, kaliber by som chcel 308W, tak uvidim, ako to dopadne nakoniec
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

zdravím všetkých, je tu dlhšie nejako ticho tak skúsim :lol:
nakoľko už aj mňa zlomili na poľovný lístok, premýšľam nad niečím low end pracovným do lesa a do oka mi padol ruger, konkrétne s 18" hlavňou, ruger american pedator model 26974
v kalibri mám jasno teda nakoľko mám už riad na .308w
máte niekto reálnu skúsenosť s touto puškou?
rolee
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa rolee »

Tak tento model už nekupíš. Len v komise, už sa nevyrabá. Ja mám model 6974 s rotačnym zásobníkom, plus v Magpule s P Mag. Rozdiel je len v zásobník a šachta. Za 600 eur je to dobrá pracovná flinta. Ak máš otázky tak SS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"