Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 807
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Chlapík pracujúci roky v IT vo vývoji softwaru je ten pravý na spustenie diskusie o bezpečnosti vakcín...
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Rozporujes aj nieco z obsahu, ci len autora?
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 807
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

ALKAJ napísal:Nedá mi nezareagovať:
pietro32i napísal:To nič, že patríme k svetovej "špičke" mŕtvych na počet obyvateľov, šak je obdobie respiračných ochorení...
Prosím ťa z akého zdroja máš túto informáciu? Lebo podľa https://www.worldometers.info/coronavirus/ sme niekde na 53 mieste. Alebo bývaš v Slovinsku? :roll:
https://www.noviny.sk/koronavirus/57924 ... 9-na-svete
Info zo včera, kdesi som o tom čítal už aj predtým, len som si nepamätal kde. :roll:
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Netusim, co za metriku pocitaju, ale v poctoch umrti na milion obyvatelov rozhodne niesme druhi na svete.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 807
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Ubik napísal:Rozporujes aj nieco z obsahu, ci len autora?
Ešte raz a naposledy, pretože to tu už bolo viackrát: Neexistuje liek/vakcína, ktorý by nemal žiadne vedľajšie účinky, takže aj tieto vakcíny (všetky, od západných firiem aj od ruských) majú a aj budú mať nejaké vedľajšie účinky (keď sa napríklad nadkriticky predávkuješ takým céčkom, o ktorom sa hovorí, že sa ním nedá predávkovať, tak si odpáliš obličky). Ide však o štatistickú významnosť ich výskytu. Ak je štatisticky nižší počet vakcinovaných ľudí s vážnymi, príp. fatálnymi vedľajšími následkami ako tých, ktorí zostanú s vážnymi následkami, príp. zomrú vplyvom choroby, tak je logicky správnejšie ísť cestou vakcinácie. Zaočkovaných už bolo niekoľko miliónov ľudí, koľko alebo aké percento malo vážne trvalé následky? Na konci ich možno budú desiatky, stovky, možno tisíce, ktovie. Koľko ich na covid (alebo s covidom) zomrelo, vieme relatívne presne, už sú ich státisíce.
Takže áno, rozporujem autora, pretože keď existujú aj ľudia vzdelaní v príbuznom odbore (medicína), ktorí nemajú problém ísť proti prúdu, len aby sa zviditeľnili (napr. Bukovský), tak určite nebudem čítať články o vakcínach a ich vedľajších účinkoch od nejakého, predpokladám inžiniera, pracujúceho v IT sektore. Hlavne ak objavil "teplú vodu"...
Ubik napísal:Netusim, co za metriku pocitaju, ale v poctoch umrti na milion obyvatelov rozhodne niesme druhi na svete.
Priznávam, že tiež celkom dobre tomu nerozumiem, pretože https://www.worldometers.info/coronavirus/ hovorí niečo iné, ale počul/čítal som to už minimálne dvakrát, pravdepodobne z dvoch rôznych zdrojov, tak preto som to sem hodil.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Myslim, ze tie najhorsie vysledky tahali niekde z ourworldindata, pretoze tam si mozes namiesat tych modelov viac a urcite najdeme aj nejaku metriku, vdaka ktorej mozu media veselo doomovat.

Co sa tyka clanku od ajtaka - pre mna je to uzitocny clanok, pretoze prinasa racionalne argumenty a vyvazuje to, co nam tu predvadzaju media a statni predstavitelia. Pokial bude kazdy clovek mat moznost vyhodnotit si riziko sam a podla toho sa zariadit, bude to fajn. Ja by som napriklad nevahal siahnut po nejakej vakcine "klasickeho typu" pretoze uz ich mam napichanych kopec a viem, ze ich spravidla znasam dobre. Som uz vo vekovej skupine, kde je pre mna realna (aj ked mala sanca) ze stret s koronou by som nemusel prezit.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Vaznych reakcii je cca 2x viac ako pri chripkovej vakcine, tusim 4 z miliona. Dokopy ich v USA bolo okolo 30, anafylakticke soky ktore vyriesili adrenalinom. Takze na SK 25x epipen vs 2000 mrtvych

https://eu.usatoday.com/story/news/heal ... 564018002/
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 2 months

Príspevok od používateľa Kall »

nelze zapomínat, že i placebo má jistý počet nežádoucích účinků.
Část problémů totiž pochází z hlavy....
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Z 20tisic zaockovanych u nas bol zatial jeden anafylakticky sok, jeden zvyseny tlak a este jedna vaznejsia reakcia, asi sposobena skor injekciou alebo bielym plastom.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1877
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa d-s »

Treba podoktnut ze sa bavime o kratkodobych neziaducich ucinkoch ktore boli zistene / overene testovanim vakciny. Tj priebeh podla ocakavania, bez problemov.

Dlhodobe neziaduce ucinky su nateraz nezname.
(alebo kedze nikto nekolabuje hned po vakcinacii tak su dlhodobe neziaduce ucinky vylucene?)
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

Hlavne že bežný smrteľný ako ja bol dva krát tento rok na 3 mesiace odlúčený od rodiny...
https://www.topky.sk/cl/10/2035581/KORO ... j-zrusenie
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 496
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa mondo »

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2088
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa dantes »

Podla mna velmi zaujimavy rozhovor so slovenskym epidemiologom v USA: https://www.postoj.sk/69069/zistujeme-z ... icke-stavy

K tym dlhodobym nasledkom - tie zatial nie su zname, zatial co dlhodobe nasledky ochorenia Covid 19 uz su. Neviem, ci si niekto bude moct dovolit cakat 10 a viac rokov, aby si mohol byt aspon relativne isty.
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 428
Registered for: 4 years 5 months

Príspevok od používateľa Nomed »

quest1 napísal:Z 20tisic zaockovanych u nas bol zatial jeden anafylakticky sok, jeden zvyseny tlak a este jedna vaznejsia reakcia, asi sposobena skor injekciou alebo bielym plastom.
odkiaľ máš to číslo 20k?
ministerstvo v tomto (https://www.health.gov.sk/Clanok?COVID- ... -ockovanie ) uvadza:
........ktorí sa registrovali cez online formulár sprístupnený v sobotu 2. januára. K 3. januáru bolo na Slovensku zaočkovaných celkovo 5.397 osôb....... pritom v tedy uvádzali že : Registrujeme 10 561 požiadaviek o očkovanie......

podla toho tvojho údaju za 6 dní keď zarátame aj víkend bolo zaočkovaných ďalších 14 700 ľudí ?
alebo koho považuješ za "nás"
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1877
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa d-s »

dantes napísal: K tym dlhodobym nasledkom - tie zatial nie su zname, zatial co dlhodobe nasledky ochorenia Covid 19 uz su. Neviem, ci si niekto bude moct dovolit cakat 10 a viac rokov, aby si mohol byt aspon relativne isty.
Dantes, suhlas a asi sa dam zaockovat, ak dovtedy nezistia nejaky velky problem a ak nebude mat vakcina velmi kratku ucinnost.
Ale irituju ma tie prispevky vsade (media, ...) kde pisu "je bezpecna lebo hned po zaockovani nikto neumrel".
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"