GP STRIBOG (9mm samopal)

chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Dnes sa ku mne dostal novy (zakriveny) zasobnik od GP. Prve dojmy su fajn. GP udava, ze ocelove vyvodky na nom nie su potrebne tak uvidime ci je tomu naozaj tak. Oproti prvej aj druhej generacii zasobnikov ma inu geometriu vyvodiek. Podavac vyzera byt rovnaky ako na zasobnikoch s kovovymi vyvodkami (gen2). Plast vyzera solidne, uvidime co sa s nim stane po par treningoch. Co sa estetiky tyka, na Stribog ten zasobnik pasuje perfektne.
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Odskusal som nove zasobniky na dvojdnovom IPSC preteku,500 ran,slapu bez problemov,palec hore
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Chalani aký kompik mate na Stribogu, a ako ste s ním spokojný? Funguje aj pri "bežnom" strelive laborovanom Ba9, alebo treba nejaké špecialitky s SP2, aby tam bolo viac plynov?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Ok skúsim to druhýkrát... Spúšť na Stribogu ste niekto upravoval? Keďže je zmätok v A123... Tak sa jedna o plastový spodok a rovnú spúšť.
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Mam cukrikovu,pruziny JP a polestene co treba
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

...miro neviem či ti pomôžem :

pred Vianocami som si s pomocou známeho doprial "uvoľnenú americkú verziu" (ďakujem Miško) + pažbu a origo komp : https://grandpower.sk/sk/stribog/68-ust ... ribog.html s vedomím že to bude skôr imidžovka(nie stribog ale úsťovka :mrgreen:) ako funkčná záležitosť .... môj subjektívny názor : po montáži sa choval "kúsok" kultivovanejšie (strielane s fabrickými S&B 8g) , čo sa týka spúšte ....fabrickej nemám čo vytknúť ... ale aj tak ju preleštím :mrgreen:

jedine s čím som sa "pohral" pri čistení bola páka záveru a rozoberacie piny, podla mňa išli fakt kua tažko von.
Takže na páke som trochu prebrúsil "dieru" aby išla ani nie ľahko ani nie ťažko ...
Pri pinoch som identifikoval "závadu v pažbe ,po zložení talčila na spodnú časť takže som ubral trochu materiálu na na nej a som spokojný ....
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Díkes, má niekto skúsenosti aj s iným kompikom.
Piny idú von primerane tuho, akurát pri zložení musím upper a lower jemne oddialiť aby tam sadol pin. Suosost pin-pazba zjavne nesedí.
Spúšť netuším ci mam AR kompatibilnú alebo GP konštrukciu.... topinambur poradil AR pružiny, ktoré netuším ci budu pasovať.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

https://m.youtube.com/watch?v=FNFMorWHK_o

Návod ako vymeniť pružiny v spúšťaku, nie je to ar15 spúšť, ale pasujú do nej pružiny z ar15.
Exever
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Registered for: 1 month

Príspevok od používateľa Exever »

Chalani uvazujem o novom Stribogu, ktory je najspolahlivejsi ? Resp do ktoreho ist ? Som obcasny strelec :) tak 2-3x do roka :)
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

taký blby nápad... pri takej malej frekvencii nebude ekonomiky výhodnejšie si ju prenajať na strelnici ??? :?:
fleg
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 1 year 10 months

Príspevok od používateľa fleg »

Exever napísal: 10 Feb 2024, 17:54 Chalani uvazujem o novom Stribogu, ktory je najspolahlivejsi ? Resp do ktoreho ist ? Som obcasny strelec :) tak 2-3x do roka :)
Myslis, ze ma niekto nastrielanych z toho 10k nabojov? Ved su to konstrukcne totozne zbrane, spolahlive budu rovanko.
Kup si taky, co sa ti paci.
Mne sa najviac paci SR9 A3 gen2 a ked si ho vysperkujes kolimatorom a optikou bude to super aj na 50m.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"