Otázky a odpovede k zákonu o zbraniach v Nemecku

inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to co8r4
vies ono ide o to ze vela mladych frajirkov ma 21 rokov a vsetky zakonom stanovene podmienky splna . ale myslim si aj napriek tomu ze by nemali mat strelnu zbran su to presne tie typy urcite ich poznas hruba retiazka . starsia AUDI a6 dovezne za par supov z nemecka a plynova replika Berreta 92jky za opaskom . tak toto nie je vhodny typ. on chce byt macher/neohrozeny zabijak /pištolnik z bronxu chapes??? takemu chces dat zbran? co pozera filmy???
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ta ceska verzia web stranky je uplne ina od nemeckej.
Nemecky zakon o zbraniach a strelive s poslednou zmenou 26.3.2008 sa da stiahnut tu:
http://www.gesetze-im-internet.de/waffg_2002/index.html
Je omnoho prepracovanejsi ako ten nas, teda do detailov je tam definovane naozaj vsetko, ale nejake extremne rozdiely tam nie su.
Platnost zakona je pre vsetky spolkove krajiny.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

SA.vz.58:
Tiez som neni za vselijakych potetovanych a pod aby to mali. Ale predsutky nechajme tak, ja poznam kopu ludi co pocuvaju Judas priest a pod. no aj sa tak obliekaju a pri tom maju velmi triezvy pohlad na svet, no rozhodne su lepsie na tom ako poniektori SBSkari co poznam. Skratka nevidis cloveku do svedomia. Ale uz sme tu dost OT.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to co8r4
ja mam skor na mysli chalankov co pocuvaj 50CENTA , SNOOP DOGGA a inych gangsta wanksta tvrdych zabijakov a zbran beru ako modny doplnok ktory nosi za opaskom svojich padnutych gati s pudlom az pri kolenach aj doggy dogg a podobne ... no inymi slovami supaci s plynovkami teraz a potom? machrici s ostrymi
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Lenze tym, ze sa to neustale obmädzuje, tak sa znemoznuje aby sa k tomu dostal dokonca uz aj bezny slusny obcan, ktory chce nieco spravit pre svoju bezpecnost, pripadne rodiny. A uz sme dospeli do takeho stadia, ze to mozu mat len takz. "vyvoleni" a "Britsky model" nam bude pomaly klopat na dvere. Takze treba s tym nieco robit a Nemecky zakon o zbraniach by mal byt prikladom a poucenim, ako sa to moze zvrhnut do nevidanych rozmerov :x.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to co8r4
moj nazor na vyvoj je taky ze to tu nedospeje do stadia britov. briti su proste posahaní . nemci maju cosi viac rozumu .. ved briti sa mozno este k zbraniam veselo vratia lebo co som videl nejake statistiky s mierou kriminality to tam nie je vobec ruzove. proste britov neber ako europu oni maju aj volant naopak ak rozumies co tym mam namysli.


... pozri ja mam A ZP . a nepotrebujem zbran nosit mimo sluzby. to neznamena ze chodim len s holymi rukami. aj napriek znalosti sebaobrannych technik plus venovaniu sa boj. sportu nosim tel. obušok a slzak a zatial vzdy stacili ked som sa dostal do potycky s nejakymi parchantmi v bare a podobne.navyse pouzil som to fakt len par krat mimo sluzby . nebol som nuteny proste.
eager_mclaren

Príspevok od používateľa eager_mclaren »

v princípe môže byť zákon akokoľvek "premakaný", kto vedome chce niekomu ublížiť za použitia zbrane, ten si cestu nájde,aj keby sme ich zamkli pod zámok všetky a nikomu nedali....niekde k tomu to bol článok a štatistické údaje ohľadom zbraní, myslím, že mýty o zbraniach sa to volalo....
...v istom zmysle sa aj auto môže považovať za zbraň, ktorú denno denne používa milióny ľudí a mnohí by nemali dostať vodičák na kolobežku a nie na auto...a s tým sa nič nedeje..a ohrozujú nás všetkých ostatných...
súhlasím, že by zbraň nemal dostať každý, pri posudzovaní vystupuje OR PZ a lekár, ale ako objektívne a nestranne určíš, že kto? holohlavý, vlasatý, potetovaný, veriaci, neveriaci....??
a " frajeri" tu boli a vždy budú..možno si raz tou zbraňou za opaskom ustrelí vtáka a dofrajeril.... :lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ten Britsky model nieje zas tak daleko, iba u naseho severneho suseda, okrem Nemeckeho zakona o zbraniach odporucam precitat aj Polsky, to je tiez zaujimave citanie, ktore Vam zvysi tlak o 1000% :lol:.

ustawa_bron_amunicji_99_ujednolicony.pdf
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to mort
jasne takto uvazujem podobne aj ja ako strelne zbrane obmedzovat to ano ale vsetko ostatne je skutocne smiesne pretoze ako zbran sa da pouzit cokolvek miesto boxera zvazok klucov, miesto noza napriklad aj jedalensky nozik kus ostreho kovu cokolvek proste to je na smiech riesit chladne zbrane. tie sa najdu hocikde na zemi aj bez toho ze by museli byt prave na to urcene. a zlocinec najde to co potrebuje kdekolvek aj na zemi nie je problem
eager_mclaren

Príspevok od používateľa eager_mclaren »

súhlasím resp. pred nedávnom som viedol debatu na túto tému a zabiť sa dá "čímkoľvek" a preto zastávam názor, že nezabíjajú "zbrane" ( preto v "",lebo zbraňou môže byť čokoľvek ) ale ľudia !!! a skôr treba riešiť problematiku ľudí, výchovy, morálky, zásad a hodnôt a podobných "srandičiek" a nie až do extrémnej miery "zbraní"....
človek dostal rozum a nie je mu "rady ani pomoci" ... v prírode fungujú určité zákonitosti, len homo sapines nevie čo od radosti...preto nemám moc ľudí "rád"... :D
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

SA.vz.58 napísal:

... pozri ja mam A ZP . a nepotrebujem zbran nosit mimo sluzby. to neznamena ze chodim len s holymi rukami. aj napriek znalosti sebaobrannych technik plus venovaniu sa boj. sportu nosim tel. obušok a slzak a zatial vzdy stacili ked som sa dostal do potycky s nejakymi parchantmi v bare a podobne.navyse pouzil som to fakt len par krat mimo sluzby . nebol som nuteny proste.
vidis a v tom je krasa moznosti volby! ty si mozes jednoducho dopriat nezobrat zbran, preco by taku moznost nemohol dostat kazdy (kto splna podmienky)? a zatial mozes byt spokojny, ale chcem ta vidiet ked si raz organ povie, ze ani ty nemas na nosenie dostatocny dovod, ako sa budes tvarit... stat sa to totiz moze stat kazdemu z nas :!:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

suhlasim s chalanmi co su za moznost volby.

SA.vz.58: problem, ktory nastolujes s repermi, frajermi, etc.. je podla mna uplne iluzorny. totalny trotl, co tu zbran proste chce mat, si ju zaobstara, alebo si urobi legalne B a bude ju skratka nosit so sebou. kolkokrat koho z vas kontorloval nejaky policajt?

koncia sa nam tu bezne potycky strelbou? nekoncia
bola by moznost, aby kazdy z tych ludi mal B a tu zbran, hoc protizakonne, ale mal pri sebe? bola.

z tychto dovodov nevidim potrebu sprisnaovat vydavanie zp a akymkolvvek sposobom obmedzovat ozbrojenost legalne ozbrojenej populacie.

nosit zbran tiez vnimam ako prejav slobody, ako to uz hore zaznelo.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3109
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

SA.vz.58 napísal:to R
jasne lenze v tom pripade poznam X Y grazlikov ktorí sice sú bezúhonní (zatial) aj sa da povedat spolahlivi z pohladu zakona (zatial). ani na chvilu nepochybujem ze keby sa len za zakonom danych podmienok dala ziskat palna zbran tak si ju okamzite zaobstaraju a to kde by sme sa dostali potom?? kazda druha potycka by skoncila prestrelkou? so strelnymi zbranami opatrne . ja neviem si drzitelom zbrojneho preukazu???
A úžasné na tom je že aj títo grázlici si môžu (ak splnia podmienky) podať žiadosť a kúpiť kvér. (napriek tomu sa tu nestriela a nezapicháva ako v Londýne) Preto sa robia policajné previerky v mieste bydliska, príde za tebou policat a opýta sa, poznáte xy ? Je podla vás normálny ? Odpovieš, že je to pošuk. Ak takto odpovie ešte zopár opýtaných tak si na žiadatela posvietia.
SA.vz.58 napísal:ja neviem si drzitelom zbrojneho preukazu???
božechráň, zbraní sa bojím :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"