.338 Lapua Magnum

Používateľov profilový obrázok
Ranger666
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 14 years 4 months

.338 Lapua Magnum

Príspevok od používateľa Ranger666 »

Zdravim,

Chcel by som sa opýtať, či je možné zohnať takéto strelivo alebo jemu dosť podobné na Slovensku poprípade v Čecháh do 98 Bravo. A okrem toho či je možné 98-mičku používať na našom území....resp či nepresahuje úsťovu rýchlosť, dĺžku hlavne a pod. Pretože ak by to bolo možné, rád by som si ju zaobstaral :?

Za odpovede vopred ďakujem :)
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa tenorista »

.338 lapua magnum sa dá na slovensku kúpiť celkom v pohode.so zapísaním zbrane tiež nerobia problémy,so silnejším kalibrom už bude asi problém. 338ma je na hranici s výkonom niektoré laborácie ho už prekračujú.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Mna by len zaujimalo ako cches tu zbran tu doviest:) lebo jeden Slovensky vojak co je na stazi v US armade ju chcel tiez doviest a nakoniec prisiel nato ze je to nemozne.
edit:
možné 98-mičku používať na našom území....resp či nepresahuje úsťovu rýchlosť, dĺžku hlavne a pod.
Nechcem sa ta dotknut :) ale ak mas taketo otazky tak sa ta pytam mas vobec ZP? lebo odpovede na tieto otazky su zakladne veci ktore musis ovladat ak robis ZP, ak zacinas s takym tipom strelby je uplna hlupost zacat strielat rovno 338 LM
Používateľov profilový obrázok
Ranger666
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ranger666 »

nie,nie len sa chystám na ZP ale nebola by to moja prva zbran z ktorej by som strielal :) a inak viem kolko je max povolená úsťová rychlosť a dlžka hlavne a tak ale nejako sa mi nepodarilo nikde nájt udaje na nete o 98B tak preto sa pýtam, či nahodoou o tom neviete dakto dačo :wink:
A nad tým, ako ju sem doviezť som ešte nerozmýšlal ale nemyslím si, že je to až také nemožne :? ..... či?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Maximálna povolená dĺžka hlavne? :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ranger666
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ranger666 »

krátke aj dlhé palné zbrane majú vymedzenú dlžku hlavne aj úsťovú rýchlosť strely aj úsťovu energiu .... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ranger, páči sa mi, ako nás poučuješ. Fakt. Ešte pridaj nejaký k dobru, nech sa zasmejú aj ostatní. Spomínal si "maximálnu povolenú dĺžku hlavne", tak mi zacituj zo zákona, akú maximálnu dĺžku môže mať! Respektíve, akú dĺžku nesmie presiahnuť. Nesnaž sa nás zabávať perlami, že zbraň má okrem dĺžky hlavne vymedzenú aj úsťovú rýchlosť a energiu, lebo v a E sú veličiny, ktoré sa nevzťahujú na kvér, ale na strelivo. Mýlim sa azda?! Zrejme nie. Zákon sa mi nechce otvárať.
Asi som nevrlý. Vzhľadom na to, koľko je hodín, mi to azda prepáčiš, no fakt by nebolo od veci nevypytovať sa na dovoz deväťdesiatosmy a nefantazírovať, ale radšej sa dobre začítať do zákonov a ďalších predpisov, poctivo sa pripraviť a zmáknuť ten ZP. Prajem veľa síl.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Ranger666
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ranger666 »

na zp sa chystám len o 2 roky :D :D
mno a wed dobre že sa týka streliva a ja hovorím dačo take že nie? len asi som to nenapísal poriadne ako to malo byť ale myslím si, že je to pochopitelné, že sa jedná o strelivo... či !?
a na tie dľžky hlavne ... krátka strelná zbraň je zbraň, ktorej dlžka hlavne npresahuje 300 mm a celková dlžka zbrane nepresahuje 600mm a to iste sa mi zdá že platí aj pre dlhé strelne zbrane .... !?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jasne, dlha zbran je to do 10metrov, potom je to uz veeelmi dlha zbran :) s tou sa daju zrazat nizko letiace vrtulniky aj bez streliva :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Roman, vďaka, nemusím mu obšírnejšie odpisovať ja. :-D Ranger, snažil som sa ti najprv jemne, potom menej jemne naznačiť, že ani poriadne nevieš, o čom hovoríš, ale zato sa nezdráhaš nás poučovať. A áno, tá maximálna dlžka hlavne pre dlhú guľovú zbraň je 10 m, ale na výnimku MV SR to môže byť až 50 m. :lol:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Kratka zbran : hlaven do 300 mm , celkova dlzka 600 mm ( K...a kto by to nosil ? :D:D
Dlha zbran : hlaven viac ako 300 mm, celkova dlzka viac ako 600 mm
Používateľov profilový obrázok
Ranger666
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ranger666 »

.....

Turbiak: tak kludne aj ja napr taký DE...
Používateľov profilový obrázok
Ranger666
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ranger666 »

inak wed načo mi bude 10 m hlaven .... na ruske vrtulníky mám anglický Javelin ....tsss .... vy strielate po vrtulníkoch celopláštami? .... :roll:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

fuha, clovek sem par tyzdnov nepride a ako sa to tu zvrhne. dobre veci sa tu varia, pokracujte!
ked si kupim 5m kopiju a na konci ju zapalim, je to dlha palna zbran?

ranger: za 2 roky kym na ten zbrojak budes mat pravdepodobne vek, tak dovtedy mozu byt zbrane pre obcanov uz lahko mimo zakon, takze nas a seba tym teraz vobec netrap. pekne si otvor zakon, toto forum, zatvor usta, otvor oci a nasavaj mudro.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"