Prebijanie 300WM

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Prebijanie 300WM

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Zdravim pani, vsetky skusenosti a rady z prebijanim 300 WM piste sem ak mate zaujem, ja som bol s kamosom skusat 300 WM , strela 210 VLD Berger ,ACC 3100 71,5 GR prachu, vyladili sme najprv nieco na 100-200m, a isli sme to skusit na 500m pre overenie poklesu, tento terc strielal bezny polovnik z remington 700 , tenka kanelovana hlaven a pazba z laminovaneho dreva takmer odpadol ked zbadal co nastrielal na 500m, to sa mu doteraz nepodarilo nastrielat ani na 100 m:) terc je redukovany kamzik na 50m

Obrázok
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Ja s .300 WM prave zacinam. Na zaciatok som skusil kombinaciu ACC 4350, zapalka CCI 250 LR Magnum, strela Sierra HPBT 190 Grs. + nabojnice Remington. Prva laboracia so 68 Grs. ACC 4350 uplna hroza. Rychlosti lietali hore dole. Priemerna ustova rychlost 845m/s. Rozptyl ani nespominam. Horko tazko som to udrzal do 3cm na 100m. Vcera som skusil navazky 69 a 70 Grs. 4350ky a uz to bolo o poznanie lepsie. Rychlosti uz kolisali o dost menej. Maximalna odchylka bola 13m/s a priemerna rychlost merana 3m od ustia hlavne 865m/s. Rozptyl na 100m do 2cm. Viem, nic moc, ale na zaciatok aspon tak. Este mam nachystanu laboraciu 70,5 a 71 Grs. ACC 4350 so strelami SIE.190Grs. HPBT. Snad v Sobotu sa podari ist na strelnicu, tak potom sa pochvalim ako to dopadlo. Pokial sa mi podari ustalit rychlosti na cca 870m/s a rozptyl do 15mm na 100m, tak skusim aj dlhsie vzdialenosti. Puska je Remington 700 Sendero.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

ahoj 13m/s je velka odchylka...tipujem ze mas nepresne navazene navazky resp, zla vaha a nieco prida aj rozna vytahova sila strely- mas nekonzistentnu hrubku steny krcka nabojnice, aky tam mas OAL ? mas to tesne pred drazkami alebo ako ??? ja mam max. odchylku 6m/s , ale aj ked mas vacsiu odchylku neznamena ze ti to robi zly rozptyl
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Musim povedať že ten nastrel na 500 m v uvedenych podminkachje super. Chlapik asi ani netusil co dokaze jeho zbran nie? :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

TURBIAK: Vyzera to zaujimavo, ale si si isty ze tie MOA pocitas dobre ? Ten terc moc nepoznam, ale pohladom na diery sa mi ta vzdialenost medzi krajnymi zda byt o dost viac nez 18mm (co by bolo cca tych 0.14 MOA na 500m, a co by uz bola benchrestova presnost). Odhadom toto ale vyzera byt cca 4-5 centi, co by bolo stale (pre polovnu 'flintu') vybornych cca 0.35-0.4MOA. 3 rany su sice dost malo na urcenie presnosti zbrane, ale aj ak by sa celkova presnost ukazala niekde okolo 0.5-0.6moa, na polovne ucely by mu to malo bohate stacit :-)


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

:) ahoj ,,je to presne 23 mm , teda 23 /145 = 0,15 MOA ratal som to iba zhruba vtedy...jasne 3 rany je hriesne malo a je to nahoda a stastie ale tak potesi to nie ? terc je redukovany kamzik striela sa nato na 50m z 22 LR na polovnickych sutaziach , kamos s tym poluje a zacina na LONG RANGE , teda ak striela vysoku zver uplne mu staci ak na 500m trafi niekde do 20-25 cm kruhu ,,, uvidime co to povie dalej , supersonicke by to malo byt cez 1300 m ale to uz nikto nebude strielat s tym
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

....dorazili A-Maxy 208grs...... :lol: ...dopracujem nabojnice a idem snad zajtra testnut prve laboracie. Najma co sa tyka max.tlakov a rychlosti, pretoze QL je previt a obcas si robi z uzivatelov nemiestnu srandu....S presnostou sa skusim pohrat dalsi vikend (asi si ho ale budem musiet urobit trosku predlzeny :twisted: )
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

TURBIAK: V pohode, ta tvoja sublera (alebo pravitko alebo cim si to meral :-) sa mi nezdala lebo mi to trochu nesedelo v pomere k velkosti dier (nemeral si nahodou vzdialenost stredov zasahov?) Pre porovnanie, takto vyzera moj 23mm nastrel (merane okraj po okraj):

Obrázok
Zbran - kratka OA-UAS, strelivo RUAG, 5 ran/100m


lovec: Drzim palce (a ak to vyskusas na kilometri 25ho, potom daj vediet ako lietali :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Sam som zvedavy,lebo som si slubil trosku viacej sa pohrat s ladenim a celkovo vyrobnym procesom municie....dufam,ze mi pocasie nenabura bud.vikend plany a nieco natestujem.....skoda,ze neprides (usudzujem podla stylizacie)....
Tiez spekulujem trosku okolo prachov,coho sa drzat a ci zostanem pri Vihtavuori N560,alebo skusim este potestovat Normu alebo Vectan....Planujem to skusit aj na lov,takze nebudem to prilis brzdit na uroven 308W/30-06....no uvidim,snad budem po dalsom vikende mat nieco pouzitelne k dispozicii.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

gunsl: zasadne a vzdy sa meraju stredy dier :) aby si vyrovnal rozdiel kalibru .22 a .338 atd , ani som nepisal ze stredy dier...lebo vzdy sa to tak meria ,,,pekny nastrel inac
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbiak: Myslel som si - nabuduce tie cervene ciary nakresli poriadne nech nemotas ludom (mne) hlavu... :-)

Heh, a ten nastrel bol strielany velmi zaujimavo - z vysuvnej kyvnej dvojnozky a vzadu len oprete o plece, zabudol som origose Lapuy co som vo UASe chcel vyskusat, mrskol som tam teda tieto RUAGy, po tretej rane mi odisla (ci presnejsie odletela) ta paralaxa na Falcone, a posledne dve rany som dal s prstom na tom cudliku... :roll: :lol: To ze pritom prsalo a fukal narazovy vietor od 4 do 22kmh ani spominat nebudem :wink: Kazdopadne vyzera to ze zatial co dlhe OAcko sa s tovarenskymi nekamarati, kratky ich hlce jedna radost... Ale uz idem OT takze spat k 300kam.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Pomooooooc,zase ten QL pise pitchoviny......na 208grs. A-Max udava dlzku strely 34.04mm......ale realna je 38.75mm. Co s tym? Len zmenim dlzku v zadani? ...... :cry: :cry: :cry:

Kua nemam stastie....na Berger nepasuju BC, A-Maxy su pomaly o pol centimetra dlhsie....sa na to mozem vysrat, nabijem do toho Norma Vulkan a mam v p....i. :wink: :evil: :!:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Teraz trosku pozitivnejsie....A-Maxy mi chodia celkom pekne a keby som bol gramotny a rozoznaval cislice 6 a 7 na tercoch, nemusel som byt na kilometri "az" siesty ci kolkaty.... :twisted: :roll: :lol:

Jeden pekny clanok o priprave nabojnic zo stranky LRH:
http://www.longrangehunting.com/article ... ange-1.php

Zavery platia vseobecne, sem som ho supol len kvoli tomu,ze na fotkach su hilzne 300WM.

Otazka na 300vkarov: Ake hilzne a s akymi hmotnostnymi toleranciami pouzivate? (moje Remingtonacke su uz trosku viac "ojazdene" a je otazka ci prejst na Lapuacke, alebo skusit nieco ine).
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

lovec: cau, ja pouzivam lapua , klasicky sa robi s nimi nalepsie este mam aj RWS ale tak tie su dost tvrde ale da sa dobre robit s nimi ,ehm len LAPUA 300wm som samotne nabojnice nikde nevidel... ja som mal tovarenske hotove naboje zo strelou scenar 185. skus napisat na tento mail ci to vedia zohnat samostatne nabojnice pavlikova@guns-trade.cz
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

Zdravim vas,
Ak mozte, dajte info...Potrebujem LAPUA 300 win.mag. NABOJNICE.Original balené,nepouzite.
Dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"