HS-9 SC

Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

HS-9 SC

Príspevok od používateľa ricinr »

Pre všetkých ktorý rozmýšľajú o kúpe tejto zbrane som sa rozhodol napísať tento príspevok.
Dnes som si bol po prvý krát zastrieľať s touto zbraňou. S ohľadom na krátkosť hlavne som bol prekvapený jej presnosťou. Na desať metrov všetko v rozmedzí 7-10. Na 15m rozmedzie 6-8. Na 25m v terči, A na 50 metrov z 8 rán 7 v terči. Spúšťový mechanizmus je SA a to mi sedí možno očosi viac ako Glock. Zbraň nemala ani raz zásek z 100rán. V mojej veľkej ruke sedela úplne výborne, či s malým alebo veľkým zásobníkom. Čo sa týka dlaňovej poistky z môjho pohľadu nemá chybu a nepochybne prispieva bezpečnosti. Počas streľby som ani raz nepostrehol, že tam takáto poistka je ani pri mierenej streľbe a ani pri inštinktívnej. Jedno ma trochu zaskočilo oproti mojim predchádzajúcim zbraniam nutnosť vrátiť spúšť do východzej polohy pred ďalšou ranou. Ale na to som si za krátko zvykol.
Ak sa niekto budete raz rozhodovať či kúpiť alebo nie túto zabraň tak ja vravím hocikedy znovu ANO.
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Tak pomaly ale isto sa rozrastame... uz sme skupina majitelov XD Subcompactu :D

Aspon to nebude taka exotika... hlavne na tu dlanovu poistku kazdy pozera s nedoverou. Ja ju povazujem za genialne riesenie. Hlavne pri vkladani do puzdra som rad, ze je tam.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Kde si kupoval zbraň? Ja v BA u Hermesa. Tu v NR nikto nepredáva.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Tiez Hermes...ale ja som inde nehladal. Skusil som si tam chytit predtym par zbrani a potom som prisiel s nakupnym povolenim a vedel som co budem brat.

S tou presnostou si ma zaskocil. Zatial som to bral tak, ze ved je to kompakt, tak do dialky nestrielam :-)

Ta zbran v akvarku v tom teste je dobra... zasmial som sa...
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Včera som si skúšal streľbu na také pseudo popre, dával som dvojrany na cca 12m. Rozptyl ak som trafil tak 2 max 3 rany. Horšie bolo trafiť lebo som mal viac terčov rozostavaných a po dvojrane som hneď pálil na druhý až pokiaľ som nevyprázdnil zásobní. Všimol som si, že postavu by som trafil ale keby som sa mal zamerať na riadiacu jednotku tak asi tak pol na pol.

Otázku som dal do "Nutná obrana - krajná núdza - prítomný pri lúpeži so svojou zbraňou"
(Ozaj zaujímalo by ma ako by ste sa niekto zachovali ak by ste v rade v banke čakali na peniaze a prišlo by v priamom prenose za vašej účasti k Lúpeži? Zasiahli by ste. Samozrejme ak by ste mali zbraň? Je to len taká diletantská otázka ale aj tak ako by ste zareagovali?)
Naposledy upravil/-a ricinr v 22 Okt 2010, 13:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Inak sranda Do zásobníka na 16 rán som natlačil 17 nábojov a to úplne v pohode ani som si to takmer nevšimol
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ricinr, táto otázka patrí do iného vlákna, tu je to OT. Ale zasiahnúť by malo zmysel iba vtedy, ak by išlo ľuďom v banke bezprostredne o život. Inak by si ich zbytočne ohrozil, seba by si mohol ľahko dostať do ťažkých sra*iek a to len kvôli pár sto euráčom, ktoré má banka nepochybne poistené. Toľko moja odpoveď. Môžeme o tom pokecať inde, v tomto vlákne to nemá miesto.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Čo je to OT? Viem že to tu nemá miesto ale nevedel som kde to mám napísať. Tak daj typ.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

OT = Off Topic - mimo témy! A vhodnou témou by bola napríklad sekcia "Použitie zbrane" vlákno "Nutná obrana - krajná núdza" :P
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Toto som našiel o XD or HS.
Kto pochopil pravý význam?
Jednoduchá vratná pružina, vinutá z drátu kruhového průřezu, je uložená pod hlavní,
kde je vedená dlouhým vodítkem. Některé verze této zbraně mají vodítko vratné
pružiny ve složeném stavu mírně vystouplé před čelo závěru, což má být,
dle původního chorvatského patentu, prvek zajišťující nemožnost stačení závěru
zpředu cizí osobou ještě před výstřelem, kterému by tak bylo zabráněno.
Zbrojovka Springfield toto pak deklaruje jako ochranu ústí hlavně před úderem.
Obě vysvětlení se zdají dávat smysl, nicméně to chorvatské je pravděpodobnější.

full text na http://www.alliancze.cz/springfield-xdm ... k/d-70343/
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Mal som moznost vidiet nacvik obrany proti zbrani,prave zatlacenim zbrane proti vlastnemu telu,cim sa zatlaci zaver a znemozni strelba...ale kto by to v reale chcel pouzit? :-D ked pri nacviku to iba obcas fungovalo...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ked pistol opries niekomu o hlavu (tvrdy povrch) tak mozes nechcene posunut zaver dozadu tlakom zaveru o hlavu a tym znemoznit vystrel.
Tento vystupok by ti mal v tom zbranit - t.j. mal by si bez problemov niekomu strelit do hlavy aj ked mu silou o tu hlavu opieras pistol.
Surove, ale je to aj kvoli tomuto.

Pozri si odzbrojovacie techniky a tam najdes aj ine finty proti ktorym je tato tycinka urcena. Mavat znalemu pistolou pred ksichtom je taka mala sebevrazda.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

cize ked ma glock dlhsiu hlaven, myslim tym to, ze trci kusok zo zaveru, tak mozem strelit, aj ked bude opreta o hlavu ? :D Ale nehodlam to skusat :D
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

TomasARN: no porozmyslaj :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "