Chcem začať prebíjať...ako na to?

inspiring_shtern

Chcem začať prebíjať...ako na to?

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Poprosil by som niekoho o dobrú radu a prípadné nasmerovanie.Chcel by som prebíjať doma náboje 9mm luger.Moja ročná spotreba je asi 20-25tisíc.Nemam žiadne skúsenosti s prebíjaním,takže som v tomto uplne začiatočník.Oplatí sa mi to?Niečo nie velmi náročné...ale spolahlivé a kvalitné.Cena ma až tak netrápi,keď to bude dobré.Vobec neviem kde a ani čo.Ďakujem
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Pri takej spotrebe si kup nejaku vyššiu radu od Dillona a maš to do roka zaplatene :)
http://www.dillonprecision.com/#/Dillon ... s-8-1.html
Inač o prebijani je tu celkom slušne vlakno...
dufi
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa dufi »

Ja by som tiež odporučil značku Dillon Xl 650 a vyššie. Zabehni do Aresu ku Mongelovi do Topolčian, kupiš tam všetko čo treba na jednom mieste. Aj Ti poradí.Najskôr sa ale zorientuj v problematike pomocou info, ktoré sú tu v spomenutom vlákne. Prebíjanie sa určite oplatí.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Je toho popisane tak vela,že sa naozaj ťažko orientujem v tejto problematike...Chcem niečo spolahlivé,kvalitné a hlavne vyskúšané...ten Dillon sa mi celkom páči...ale to je len moj dojem.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Tvoj dojem je spravny.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

dufi, ARES by som v tomto smere vobec nekontaktoval. Ved je mozne aby podavac nabojnic (myslim ze elektronicky) stal 9000 €???? Dillon 650 stoji samotny lis bez prislusenstva tolko co v Cechach komplet.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Nasiel som v triebel.de v ponuke lis DILLON RL 1050 komplet za 1750 EUR...využil by som ho?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Že či by si ho využil? Nemal by si to vedieť najlepšie sám??? :lol:

A ja som si dnes vyzdvihol konečne dlho očakávaný balík. Kompletný lis Lee Classic Turret Press aj s príslušenstvom za niečo cez 200 eur. Za tie peniaze vyzerá obstojne a nie je čo riešiť.
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1821&start=15

Objednal som tu: www.zbrane-ke.sk a vcelku pohodlné a rýchle.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Myslel som to tak či využijem ten DILLON 1050 dostatocne ked strielam 20-30tis. ročne...proste či je to dobra investicia,alebo vyhodené peniaze a stačí mi aj DILLON 650.Akože mám dosť málo volného času a tá 1050ka má kapacitu 2000 nábojov za hodinu.Naozaj sa chcem poradiť,lebo v tomto sa nevyznám...
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Otázne je, prečo chceš prebíjať. Ak len kvôli úspore penazí, tak sa ti to pri náboji luger neoplatí. To sa ti skôr oplatí nakúpiť na jeden krát väčšie množstvo streliva, kedy sa dostaneš na cenu , ako by si si to robil sám.

Si sám zrátaj:
Musíš nazbierať prázdne nábojnice, oprať ich a pretriediť. Potom kúpiť strelu, prach, zápalku /cca 4sk/ a samozrejme prebíjací lis. A keďže čas nemáš, tak sa mi zdá, že v podstate ani nechceš začať prebíjať.

Inak aj tu si môžeš počítať: http://prebijeni.strelci.com/index.html
dufi
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa dufi »

to Rob999: podavač nábojníc 9000€ ? Nemyslel si náhodou 9000 Sk ?
Ešte chcem upozorniť, že keď je na obrázku podavač nábojníc namontovaný na lise, ešte neznamená, že ho v tej cene aj ku lisu dostanete. :wink: Treba si overiť, čo je skutočne v balení.
inspiring_montalcini

Príspevok od používateľa inspiring_montalcini »

Mne sa osobne celkom poznadava Lee Load Master ( http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... 2oiebqkls6 ). Za tu cenu je tam vsetko potrebne(ppodavanie nabojnic, automaticky zapalkovac, automaticky davkovac prachu), je to poloautomat a na zaciatky to IMHO staci. Akurat neviem ci su ktomu matrice.

Tak ci tak, ja uz sporim :D
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

matrice nie su v tom ..
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

to dufi: nepomylil som sa, vyfasoval som takyto cennik, takze tam to riesit nebudem :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Turbiak matrice su v cene :!:
Mam rovnaku zostavu (preto uvadzas pri kupe druh streliva), akurat si musis dokupit zazehlovaciu matricu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"