ZP sk. A Žilina

kalo
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 13 years 2 months

ZP sk. A Žilina

Príspevok od používateľa kalo »

Pls o nejaké skusenosti so schvaľovanim ZP skupiny A v Žiline. Som vlastníkom ZP sk.B,C a chcel by som si rozšíriť na A. Zbroják mam už dlhšiu dobu a neviem aké sú tam teraz pomery ohľadom udeľovania sk. A. Vopred vďaka za info.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

skus si podat ziadost a uvidis, tu ti nie je velmi co poradit, kedze celu proceduru mas uz za sebou.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

asi pred rokom mi bolo jasne povedane ze ak nie som prislusnik, nemam zivnost alebo som nebol napadnuty tak A urcite nedostanem. na druhej strane ale usim povedat ze doteraz ziadnu z tych podmienok nesplnam a A-cko aj tak mam. ludia na zbranovom su celkom seriozni vratane veduceho ale ziadost tak ci tak schvaluje okresny riaditel osobne.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Dnes nezáleží na samotných luďoch, ktorí tam sedia, tí sú aj u nás veľmi fajn, problém je interný predpis a nariadenie zhora, že A nedajú ani za svet... novela lipšitovi neprešla, ale interné predpisy sa pomalicky potichučky posúvajú na oddelenia.
kalo
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa kalo »

Téma skor smerovala k tomu aká je klíma na oddelení zbraní ohľadom A-čiek nakoľko procedúru ovládam a dokonca aj samotný zákon o zbraniach a strelive ktory koniec koncov potrebujem aj k práci na rozdiel od mnoho ľudí, ktorých aj osobne poznám /A-čkarov/. Lipšicová novela zaťial neprešla, ale je mi jasne že oddelenie ma svoj interný predpis tak téma smerovala skor k tomu nakoľko som to tam nenavštívil cca7 rokov spať a vtedy som nebol úspešný :?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Platí iný kraj, iný mrav. Takže tam pekne choď, povedz, že chceš ZP "A" a spýtaj sa, čo chcú oni, aby ti ho dali. Ak vyslovia nejakú požiadavku, ktorá bude v rozpore so zákonom o zbraniach a strelive, tak si to slušne vypýtaj na papieri. Ak ti to dajú, máš dôkaz o nezákonnom postupe štátneho orgánu a môžeš sa sťažovať.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

...
Naposledy upravil/-a Max11 v 12 Nov 2013, 19:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

ak nutne nepotrebuješ nosenie a vystačíš si s B, tak to podľa mňa nestojí za námahu. Ja som sa pýtal v Čadci čo všetko je potrebné na získanie ZP, čo vyžadujú, a na úvod som dostal otázku či som živnostník-:) hoci som ani nepovedal o ktorú mám skupinu záujem. Ale musím konštatovať že pani bola maximálne ochotná, všetko vysvetlila a dala aj tlačivo pre všeobecného lekára a psychológa.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

...
Naposledy upravil/-a Max11 v 12 Nov 2013, 19:49, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak to dobre chápem, že si nakoniec tú žiadosť nepodal a prídeš znova "až tam "šéfko" bude", spravil si IMHO chybu a zbytočne dal priechod ich buzerácii. Sú povinný prevziať tvoju žiadosť, ak spĺňa všetky zákonné náležitosti, bez ohľadu na aktuálne miesto pobytu a polohu "šéfka".

Na tvojom mieste by som skompletizoval tú žiadosť a doručil im ju formou pošty alebo podateľne. Potom sa uvidí, aká bude ich reakcia.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

...
Naposledy upravil/-a Max11 v 12 Nov 2013, 19:49, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Max11: posli to s dorucenkou, ktora sa ti vrati ako dokad preukazujuci doručenie alebo na podatelnu, kde si das orazit zoznam priloh a ich pocet.
http://www.ofisprofis.sk/obalky-s-doruc ... -10ks.html
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Rovno na podatelnu a hotovo
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Na podatelni by som si nechal opeciatkovat kopie vsetkeho co podavas, tak to robime na danovom aj socialnej. Niektore papiere sa totiz strasne lahko stratia, uz niekolko krat sa nam to vyplatilo.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

...
Naposledy upravil/-a Max11 v 12 Nov 2013, 19:48, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"