Kúpa a dovoz zbrane z GB

Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 6 months

Kúpa a dovoz zbrane z GB

Príspevok od používateľa LtTT »

Páni, máte niekto reálne skúsenosti s kúpou a dovozom zbrane z GB. Čo všetko tento proces obnáša ?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1439
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

A tam predávajú zbrane?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

Velmi dolezity je predajca zbrane. Pokial je to debil tak to moze mat za nasledok neuspech celej transakcie. Pokial je "normalny" tak ma kontakty na policii a ked prides vsetko mas vybavene, ides za konkretnym policajtom a len overi pravost dokladov..
Plati to rovnako pre vsetky staty EU.
Ja este doporucujem ist si pre zbran osobne a doviest si ju autom. Odpada mnozstvo birokracie. Da sa to spojit s prijemnym rodinnym vyletom, posledny den pred odchodom rano vybavim policiu a berem zbran a odchadzam...
Na zaver som spokojny ja lebo mam zbran a aj moja manzelka lebo bola na vylete.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3116
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

erebos: ako riešiš pri preprave zbrane autom trajekt ? Mne naposledy mleli na čekine v Dovery že žiadna zbraň na palubu nesmie a že prepraviť ju môže iba špedičná spoločnosť s potrebnou licenciou. Vraj kôli únosom lodí...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5213
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

tango, super informativne, palec hore! :P :wink:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

Priznam sa, ze dany problem som este neriesil. Nikdy som sa pri ceste trajektom nestretol s bezpecnostnou prehliadkou /GB, I, GR, NOR/. Je ale mozne ze sa predpisy za posledny rok zmenili... Nikdy mi nikto neprezeral batozinu v kufri.
Asi by som tu zbran vrazil do kufra auta pod batozinu a nechal to tak pokial by to kontrolovali tak ta max. vysadia.
Pokial kontroluju tak pouzi vlak tam nekontroluju. Ak neses kratku zbran tak problem neni, ak dlhu tak si ju rozober a daj do 80l ruksaku a nikto na to nedojde... Ak ano tak povolenia mas.
Inac mam dojem, ze zbran prepravis aj lietadlom, len to musis nahlasit dopredu a dohodnut so spolocnostou. Zbran ti odoberu a vydaju az po vystupeni z lietadla. Presne budu vedet povedat polovnici.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tango si si bol dat to poldeci ci nie ??? opat sa raz potvrdilo ze cim dalej na vychod tym vacsi d.... , cest vynimkam !! :lol:
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

erebos napísal:
Inac mam dojem, ze zbran prepravis aj lietadlom, len to musis nahlasit dopredu a dohodnut so spolocnostou. Zbran ti odoberu a vydaju az po vystupeni z lietadla. Presne budu vedet povedat polovnici.
Hej, keď som letel z Edinburghu, tak s nami šli nejakí poľovníci, a viem že s tým normálne prišli na check-in, tam zavolali letiskovú políciu (alebo ako sa volajú tí s britskou verziu 58 na pleci), tí spolu s nejakou pracovníčkou skontrolovali papiere a zbraň, celý kufor oblepili dokola čevenou páskou s nápisom UNLOADED a poslali do lietadla s ostatnou batožinou. Toľko čo si pamätám a videl som, boli s tým pri druhej prepážke tak detaily som nevidel, ale asi takto to prebehlo, otázka pár minút.

EDIT: tango, daj fotku toho čo si si nechal vyrobiť v UK. Videl som tam viackrát naživo prácu britských puškárov, a teda klobúk dolu, na brokovnice sú fakt machri :) Hlavne na také za cenu malého (alebo aj veľkého) auta :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3116
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

tango: vraj sú problémy aj s obyčajnou vzduchovkou, čo je u nás a vo večšine európy volne predajné majú frantíci na ZP, overené to ale nemám.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"