Namerane casy tasenia, obtiahnutia, vystrelu zbrane pri NO.

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

bravo ! :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

tak si predstav, že ja som za 12 rokov dal do teplákov tiež pjeknú rotu fešákov a ako hovorí Rytmus : "moje hovno je v klude" :D

Robil som aj niaky čas psovoda a havkov viem čitať dost dobre.

Ale samozrejme- názory na gulu in alebo nie- sú rôzne ako sú aj ludia rôzny.

Rešpektujem také pohnútky, ale držím sa jednej veci- ak mám pri sebe človeka s nabitou zbranou- som vysoko ostražitý

:wink:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

toto je podla mňa asi jediný prípad kedy ti to môže pomôcť,
aj keĎ umlátiť toho psa aj nenabitou zbraňou by ho mohlo presvedčiť, ale aj tu sa dá tá zbraň natiahnuť, ver či never,

panzer: o tom že pre teba je asi opodstatnené mať náboj v komore vôbec nepochybujem, to mi ver
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:24, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

vzhľadom na jeho zamestnanie, :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:24, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

ale to nie je myslené doslovne ,
iba že je trochu viac na rane možno,
kto chce nech nosí, :roll: :D

opakujem ale že ja to za markantnú výhodu nepovažujem,
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:25, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

beriem to tak, že mu to dáva väčšiu istotu keďže niečo ako tasenie s natiahnutím netrénuje tolko ako človek ktorý má vzťah k ICS,
preto je to pre neho výhodnejšie , a čiti sa tak viac pripravený, čo nemusí byť vždy pravda

ja či už tasím s nábojom alebo bez, nie je v tom skoro žiadny časový rozdiel,
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

tak potom je niekde chyba, nie? ono dokazatelne trva kratsi cas vytasit a vystrelit ako vytasit, natiahnut a vystrelit. este je mozne, ze ked mas obe ruky volne, tak to uhras s rozdielom desatin sekund na rovnako, ale pri moznosti pracovat len jednou rukou by sa to uz malo celkom prejavit, nie?
polucias napísal:čo nemusí byť vždy pravda
kedy to oproti naboju mimo komoru u civila nie je pravda?
a nepovedz mi, ze v situacii, kedy ta snajper zlozi na 2 km, ked si v kupelni.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:25, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

áno to je pravda, ale stále to dokážem aj s ľavou rukou zaviazanou alebo odstavenou dostatočne rýchlo pre situáciu kde je možné tú zbraň vytiahnuť,

ten rozdiel nie je až taký obrovský, teda aspoň pre mňa nie, ver mi ja som to skúšal sám na sebe.

ak doslova nestojíme oproti sebe ako vo westerne a strelec oproti má náboj v komore a ja nie a ani nemôžem použiť ľavú ruku tak ten čas sa nájde, a aj kedy nastale takáto absurdna situácia, čo samozrejme nie je celkom vylúčené že? tak myšlienka na tahanie zbrane bude v jeho mysli skôr ako v tvojej a ak trochu zbraň ovláda jednoducho bude rýchlejší a tebe bude náboj v komore vieš na čo,
takáto situácia si už vyžaduje úplne iný prístup ako len náboj v komore ktorý by ti mohol pomôcť ale zďaleka nie je rozhodujúci
john.hawk
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa john.hawk »

Kdo zná koncept ICS, a trénuje ho poctivě, tak natáhne zbraň i s psem zakousnutým v ruce..tak to prostě je.. možná je to pro někoho nepředstavitelné...stejně jako pro mně když nosíte náboj v komoře a na blízko by ste šahali po zbrani než aby jste se bránili jinak..samotná zbraň s nábojem v komoře Vás nespasí.. zachrání vás drill, správné návyky, mentální přípavenost na boj..není to to časech..kdo zakolik vytasí,
je to o tom, kdo a kdy vytasí (načtení situace ) a co všechno musí překonat aby mohl tasit..odlnost mozku proti vysoké dávce adrenalinu..být vždy o krok napřed.. ne zbraní ale mozkem..
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:26, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

a k tomu noseniu, ja s nábojom v komore nenosím ale cvičím aj to, človek nikdy nevie a na druhú stranu v práci môže nastať situácia kedy z titulu vyžšej moci budem donútený mať néboj v komore a zbraň v púzdre tak trenujem mozog na obe varianty, napriklad aj na to že po dostrielaní nevytiahnem zásobnik a hned nvybíjam zbraň, ale niekoľko krát tasím aj s nábojom v komore, ako simuláciu toho že zbraň som už mohol zapúzdriť ale nebezpečenstvo ešte celkom nepomynulo, náhle však musím tasiť znova.
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"