Ako som ziskal ZP sk. A

Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

neboj sa, nebudes sam, co mas zivnost kvoli zbrojaku a mozno sa potom pustisa aj do podnikania :)
eager_cannon

Príspevok od používateľa eager_cannon »

Dobry den,
ako novy clen tohhto fora by som sa hned vramci tejto temy rad opytal, ci je tu niekto (najlepsie z NR), kto uz ziadal o A-cko a je tiez student na VS a v podobnej situacii ako Dexx.
obavam sa totiz, ze ako svedcenie na sude proti utocnikovi za tazsie napadnutie brata spred par rokov sa nebude ratat rovnako ako opravneny strach o vlastne zdravie a zivot mojich blizkych.
dakujem za odpoved :)
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

Ragnar napísal:Dobry den,
ako novy clen tohhto fora by som sa hned vramci tejto temy rad opytal, ci je tu niekto (najlepsie z NR), kto uz ziadal o A-cko a je tiez student na VS a v podobnej situacii ako Dexx.
obavam sa totiz, ze ako svedcenie na sude proti utocnikovi za tazsie napadnutie brata spred par rokov sa nebude ratat rovnako ako opravneny strach o vlastne zdravie a zivot mojich blizkych.
dakujem za odpoved :)
Pre ziskanie sk. A musis predlozit vypis zo zivnostenskeho alebo obch. registra na ktorom si uvedeny ako kontel. Ine spekulacie ako chodim na sud ako svedok a pod. ti nepomozu, daju ti odpoved ze tak potom su sbs-ky treba od nich objednat tu sluzbu ochrany osoby. Zial na useku zbrani a streliva maju neviditelny interny predpis pre vydanie sk A.... daj si radsej B, alebo jednoducho kup si kaser.

edit electron: necitujte príspevok na ktorý chcete reagovať a predchádza vášmu
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Vôbec nemusíš mať žiadny ŽL ani nič podobné, uznávam že je to jednoduchšie keď to máš, ale podľa zákona nemusíš byť podnikateľ aby si získal zbroják na nosenie. Len si pekne podaj žiadosť o sk. A. Inak spýtaj sa Biondy, ona tuším dostala v NR sk.A.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Moj bracho bol obetou nasilneho trest. cinu a ani to nebolo dovodom na A-cko. Bionda je myslim zivnostnik. Poslal som ti PM.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ked Acko, tak pockat na ten novy zakon (do 01.10) a ked zamietnu, treba sa odvolavat a mat minimalne vytlaceny zakon so sebou. Najlepsie prist tam rovno v ten den, kedy vstupi do platnosti. A ked bude od teba pytat: zivnost, trestne oznamenie na neznameho pachatela za napadnutie, a potvrdenie zamestnavatela o tom ze pravidelne prevazas peniaze a ine cennosti. Tak mu treba do ruk rovno vrazit zakon nech ti to tam cituje. Teba ich smernice na znizovanie poctu ziadatelov o ZP, vôbec nemusia zaujimat. No nejake indicie uz tu su, ze po tom novom zakone by to mohlo byt trosicka lepsie uz s tymto posudzovanim, lebo bude zrejme odstraneny § 19 odsek (2) bod g, cize pri zamietnuti, uz bude musiet mat OR PZ aj realny dôvod, preco ti ziadost neuznali. A take, ze si neni zivnostnik ti samozrejme napisat nemozu :lol:.

Tak dufam, ze to niekomu pomoze.

C08R4
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

C08R4: tak uz aj ty budes mat od 1.10. Ačko ? :) mohol by si ist vsetkym prikladom, ako na to :wink:

Matus
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

stručne:
sano2 táto POTREBA pre policajtov je cca. od jan 2009 v platnosti je to verbálny rozkaz.
po 1. z časti máš pravdu - z hľadiska zákona, ale skutočnosť na polícii-je iná.
Musíš odôvodniť, že prečo chceš to A... príklad: zato že Ty alebo tvoj príbuzný bol obeťou násilia nemusí nikto z Vás dostať sk. A.
po 2. zákon č. 190/2003, par. 16., h).,/par. 17/, sa chápe tak ako to polícia chce vidieť ... v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
Nie sú oficiálne verzie na kladné posúdenie preukázania potreby.
Ďalej: par. 19.
g) kto podľa zistení útvaru Policajného zboru nedáva záruku, že zbraň nezneužije.
len na margo, z vlastn. skús.: márne som predložil cca.6 dokumentov: trestné oznámenie na páchateľa, rozsudok, právoplatné papiere, potvrdenie od zamestnávateľa, verejný činiteľ - NIE SÚ DOSTATOČNÝM DÔVODOM.
pre C08RA - Však aj ich (policajtov) nemusia zaujímať TVOJE privátne výhovorky, posúdia že nie sú dostatočné pre nosenie strelnej zbrane.
(KN, DS, GA, NZ - tento rozkaz dodržujú na 100%, NR nemám aktuálne info. zistím.)

Tak ako to už bolo spomenuté - iný kraj iný mrav.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ak vlastnis Zivnostensky list je asi urcita pravdepodobnost ze nepachas ekonomicku a inu trestnu cinnost - lepsie povedane by ti ho uz asi "zobrali" keby tomu nieco naznacovalo. Asi by si mal byt spolahlivejsia osoba.
To je pre policiu asi taka indicia, ze by si mal byt o trochu spolahlivejsi ako "niekto" bez Ziv.L. Toto je ale len moj predpoklad.

Mne vydali A tiez na zakl. Ziv.L.
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

BKSL - pravda, plus nový zákon o zodpovednosti a ručenie živnostníka

Živnostník ručí celým svojím majetkom
Na rozdiel od zamestnanca živnostník ručí za svoje záväzky všetkým, čo má. Samostatne zárobkovo činná osoba neuzatvára s obchodným partnerom pracovnoprávny vzťah, ale záväzkový vzťah, na ktorý sa aplikuje jeden zo zmluvných typov upravených v obchodnom zákonníku. „Živnostník je osoba, ktorá podľa živnostenského zákona vykonáva svoju činnosť na vlastnú zodpovednosť a ručí za ňu celým svojím majetkom. Nemá postavenie zamestnanca, ale podnikateľa, a preto na vznik zodpovednosti za škodu a rozsah náhrady škody nemožno aplikovať ustanovenia Zákonníka práce, ale ustanovenia obchodného zákonníka o náhrade škody,

Takí živnostníci, ako sú obchodní zástupcovia, ktorí majú napríklad služobné autá alebo telefóny, za tieto veci tiež ručia celým svojím majetkom. V ich prípade inšpektorát práce neexistuje a ak by nesúhlasili s tým, čo od nich „zamestnávateľ“ požaduje ako náhradu škody, jedinou možnosťou je súd.

L
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

BKSL davas tu rozne perly , ale tato je nominovana do mojej sukromnej top 5

"Ak vlastnis Zivnostensky list je asi urcita pravdepodobnost ze nepachas ekonomicku a inu trestnu cinnost" :D :D :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

roman kedze poznam viacerych zivnostnikov viem o com hovoris, ale co som mal napisat ze na Slovensku je kratenie dane narodnym sportom :-)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Xader: Ja uz som mohol Acko davno mat, len ja sa nebudem ani kamaratovi a ani nikomu do riti strkat nebudem, aby mi to vybavoval a zivnost si ja kvoli nim zakladat nebudem, pokial sa to nebude dat officialnou cestou, tak im budem ako osina na riti :lol: :lol:, ale zatial som o Acko este neziadal, lebo som necitil taku potrebu, zbrane beriem skor ako hobby, zberatelstvo, strelnica a tak. Ale az sa zacne clovek citit byt ohrozeny, tak ma aj tak celu legislativu v analoch.

edit: pravopis
Naposledy upravil/-a C08R4 v 21 Aug 2009, 09:59, upravené celkom 2 krát.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

C08R4: ale ved to ide aj bez strkania sa do riti :lol: nemusis tu rozoberat taketo podrobnosti :lol: :lol: :lol:

Tak podla noveho zakona hovoris, ze to pojde...ja som ho necital, ani nechcem zatial...mam aj ine starosti :D ale pokial si v nom zbehly, tak aky by si udal dovod na skupinu A ? ved normalne napis, urcite to tu dost ludom pomoze.

Matus
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

BKSL: Nechcem ti kazit iluzie, ale ty co sa pohybuju v organizovanom zlocine, tak to su sami podnikatelia so sukromnou bezpecnostou a pod :lol:.

Neviem co tu kecate o nejakej zodpovednosti za majetok (Aj zamestnanec ma castokrat hmotnu zodpovednost), bezny clovek si chce chranit tou najvyssou moznou mierou to najcennejsie - svoj zivot a pripadne rodiny a nieje mu to umoznene. Cele toto blbnutie so ziv. listami ma korene este v casoch Meciarizmu, kedy po revolucii zacali hufne podnikatelia nosit zbrane a cely ten zakon zostal tak blbo nastaveny, je nekonkretny a dovoluje spekulacie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"