STI

22buco
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa 22buco »

R napísal:ak vie glock v .40sw alebo .357sig strieľať lugre po výmene laufu bez nutnosti meniť záver, nevidím dôvod aby to nezvládlo sti, možno bude stačiť vyrobiť na mieru lauf a predĺžiť vyťahovač...ale možno sa mýlim...
chcem sa opytat.je naozaj tak mozne pri glocku raze 40sw vymenit iba hlaven 9mm tak aby bola zbran plne funkcna v 9=viatke? viem ze to sem nepatri,ale neda mi neopytat sa.dakujem
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Neviem. Kedze nemam 40.kovy Glock. Ale ked skusis napisat do vlakna o glockoch, urcite sa najde niekto, kto ti odpovie.
22buco
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa 22buco »

niko napísal:Neviem. Kedze nemam 40.kovy Glock. Ale ked skusis napisat do vlakna o glockoch, urcite sa najde niekto, kto ti odpovie.
o.k. dik
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Niko, do tohoodľahčenia záveru by som zaťial nešiel. Poznám chalana ktorý kúpil odľahčený a zbraň mu pocitovo vyhovovala menej ako s neodľahčeným. Zbraň sa ladí na strelca tj. sila vratnej pružiny, váha záveru, vodiaca tyčka a hlavne munícia. Takže na tvojom mieste by som začal s muníciou, čím musíš prejsť tak či tak. Ak sa aj potom zbraň bude chovať s tvojho pohľadu nekultivovane, potom by som išiel do pružín a nakoniec do konverzie na 9x19 prípadne odľahčovania. Záver STI cca 350€ + hlaveň 280€+ nákupné + zlícovanie (ale kým na Slovensku? :-)) ťa vynde dosť, pružiny sú za pár €. Ak tak by som len na začiatok preleštil poistky, mne osobne boli dosť ostré, tak som ich zaleštil + vybranie pod lúčikom som si zväčšil, vymenil spúšť za kratšiu hliníkovú, spravil predný doraz, vyladil spúšť a zatial to stačí.

Samotná zbraň sa aj pri faktore 170 chová kultivovane, strielať preteky .40 a tréning 9, no neviem. Rozdiel v minore a v majore je okolo 5% s preteku (podľa toho kolko máš C a D), u mňa to robilo priemerne 2,5% (Ja som skôr na mierenku ako na rýchlu strelbu :-))
Takže si si mal asi kúpiť 9x19 a potom keď budeš mať na pretekoch 90-95% riešiť faktor (nič v zlom :-))

Neviem či STI pôjde cestou "superkonverzie" z .40 na 9x19. Luger STI je asi viacmenej pre vedľajší europsky trh, vo svete s 9tkou v STD stiela možno len 5% strelcov.
Ináč systém zmeny klibrov má SVI (Interchangeable Breechface® with Screw) http://www.sviguns.com/1101.php?indx=8
:-)
len neviem ako to funguje v praxi, počul som že nie je moc rozšírený.

P.S. Ty si kupoval teraz v decembrí STI? v GP?
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Trénovat s 9mm a závodit s 40SW je vyloženě nesmysl. Zbraň má uplně jiný vývin rány, jinak se chová, tzn návyky nejsou stejné. Je lepší trénovat s 40SW s minorovejma nábojema....

s IBW od SVI moc lidí nestřílí, amíci si rovnou kupují danou ráži, navíc jsem kdesi četl, že to není/nebylo moc spolehlivé řešení...
22buco
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa 22buco »

ga100n napísal:Trénovat s 9mm a závodit s 40SW je vyloženě nesmysl. Zbraň má uplně jiný vývin rány, jinak se chová, tzn návyky nejsou stejné. Je lepší trénovat s 40SW s minorovejma nábojema....

s IBW od SVI moc lidí nestřílí, amíci si rovnou kupují danou ráži, navíc jsem kdesi četl, že to není/nebylo moc spolehlivé řešení...
no z urciteho hladiska mas pravdu,najlepsie je trenovat s tym,cim budes sutazit. vezmi si to ale z ineho pohladu. A to ze strelba 40sw je financne narocnejsia (nabojnice,gula,prach je zanedbatelny).myslim, ze pokial budem trenovat strelbu v 9mm faktor 135(priemer fabrickeho naboja) a faktor 170v 40sw bude rozdiel podstatne mensi ako 22lr a 9mm. pritom zachova rovnake drzanie zbrane,mieridla,puzdro... slo m o to ,aby som pri urcitom financnom obnose natrenoval co najviac. je otazne do akej miery to pomoze. mozno by bolo lepsie viac susit a strielat iba 40sw.beriem,ale za pokus to stoji.je taktiez otazne o kolko % bude moj vysledok lepsi ak budem strielat major. strielat minor v 40-tke hoci iba pri treningu pre mna nema zmysel,to rovno mozem ostat pri 9mm.ale aj tak dakujem.nechcem sa o tejto teme viac rozvadzat,lebo to sem nepatri a preto sa vopred ospravedlnujem :-)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Chlapy mozno som sa zle vyjadril. Momentalne neuvazujem o moznosti strielat 9 mm Luger. A to z dvoch dovodov. Niesom vystrielany este s .40 S&W a musim si zvyknut na tento kaliber. Za druhe, nechcem momentalne nijako vyznamne zasahovat do novej zbrane. Na zaciatku som sa pytal este ked som nebol rozhodnuty pre kaliber a zvazoval som moznosti.
Zasahy typu odlahcenia zaveru tiez momentalne nezvazujem. Zaver je sice pomalsi, ale chovanie zbrane poslusnejsie. Mam znameho (mozno toho isteho ako buco) a tiez vravel, ze sa mu to chovanie nepacilo.
Zasahy ktore robim, budem robit su len tie notoricky zname. Spruzinky, vybrusenie sachty zasobniku a zaoblenie pod lucikom, svetlovodna mucha, zväcseny vypustac zasobniku, atd. Nic svetoborne.

K tomu rozdielu medzi majorom a minirom = 5 %. Noo neviem sice jak si prisiel prave na 5 %, ale v tomto pripade, ked sa opytas hociakeho taxikara, tak ti povie hociake tiez pravdive cislo. :wink: Kazdy strelec ma iny podiel charliov a delt. Podla toho pomeru mozes realne zhodnotit prinos jeho prestupu do majoru. Zjednodusene povedane, ak strielas same alfy a rychlo, tak ostan pri minore. Ja osobde mam vela charliov, kedze sa mi lubia skor rychle veci a teda ma major u mna opodstatnenie. No a cakat az budem mat 95 % na vytaza ? Hmm. A na jakej sutazi ? Sam dobre vies, ze level I a level III su nebe a dudy. No a mat na Level III trebarz v Debrecine, kde chodi aj svetova elita 95 % s minorom v Standarde, tak kaslem na major. :lol:

Zbran som nekupoval od GP. Pravdu povediac som bol velmi nemilo prekvapeny dodacimi lehotami, ale aj pristupom vyhradneho slovenskeho distributora. Vlastne bol zo vsetkych firiem s ktorymi som rozpraval najhorsi. :roll:
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Ako som prišiel na 5%? Hm zaujímavá otázka. Píšem že je to zhruba, v závislosti od spomýnaných C a D. Treba čítať pozorne Niko pokiaľ odpovedáš. Ono stačí si len vo WinMSS prehodiť Min na Maj alebo opačne a máš to, a nemusím otravovať taxikárov. Nie som zvyknutý búchať len tak na fóre číselka. Ak nemáš WinMSS skús ShootingAreu, tam som vytvoril program ktorý ti dovoluje v preteku u konkrétneho strelca meniť faktor a ukáže ti posun v celkovom poradí a aj na stage. :-(

Ale k téme.
Skade objednávate ND na STI, pretože kopec zahraničných výrobcov (USA, a hlavne tam sú výrobcovia ND :-( ) to nechcú posielať na SVK. Jedná sa mi o bicí kohút, Rozšírenú poistku, vypúšťač zásobníku a hlavne o zásobníky s vyššiou kapacitou (údajne sú aj 19ranové - .40SW, len že už nemusia byť spoľahlivé), prípadne či sa štandartné podávače v zásobníkoch dajú nahradiť nejakými redukovanými ktoré zvyšujú kapacitu.
Ďakujem
22buco
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa 22buco »

posli link ,co potrebujes a skusim oslovit amerikanskych bratov a ked by si mal zaujem tak koncom marca to mozes mat.neslubujem,ale mohlo by to vydat.par veci uz odtial mam a slo to bez postovneho.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Pánové,

nakupuju cca 8 let u www.speedshooter.com a dodává bez problému do ČR. Možná je to i tím, kolik jsme tam s kámošema utratili :)
Jinak nevím, zda-li posílá do SK, ale www.alliancze.cz má hodně dílů na 2011.

Ad zásobníky. Originál STI s Grams engineering setem (pružina a podavač) s Dawson Precision botkou - 17 ran. SPS s DP botkou 18-19 ran, ale SPS není moc spolehlivý, má měkké tělo. K-MAG nebo li Rescomp se setem GE nebo SVI competetion podavač a wolff pružina s 10 coilama nebo Bolen setem je 18-19 přebíjetelných ran. Naprosto spolehlivě. Jen ten set stojí kolem 110 USD.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Noo infinity povedzme, ze major ma väcsi vyznam pre ludi co strielaju vela c a d. Cim viac strielas, tym väcsi vyznam. U mna to je urcite viac ako 5 %, preverene shootingarea.

S tym dovazanim na Slovensko je to zial tazke. Ja objednavam v USA. Trva to ale nejaky ten cas. Dobry mi pride ale aj Aliancze. Chystam sa tam priamo osobne asi o mesiac, ked tak daj vediet cez PM. Ak by to mali na nete, tak sa ti na to pozriem.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

OK, dík za ponuky, niečo si popíšem a dám vedieť. Aj keď mi ten speedshooter pride ako najlepší. Aliancze má väčšinov štandartné dieli, čo som pozeral. Dosť je toho aj na brownells.com. Takže je s čoho vyberať. Ja osone zatial riešim muníciu do .40tky + tie veci čo som popísal hore, ale určitte by som zobral zásobník s vyšiou kapacitou. To že SPS má slabšie tuby som tiež čítal, prepokladám že dochádza k rozťahovaniu vývodiek. Na originál zásobníky som dal pätky a zatial som na 17Nb, no niekedy sa ten 18 zíde. 19 si neviem predstaviť, jedine znížiť mieridlá na minimum.

Niko, ja osobne som rád že na Slovensku začínajú strelci strieľať STD v major, aj keď na druhej strane bude menej nábojníc pre mňa :-(.
Na druhej strane či Major nie je nejaký mýtus? Sa mi zdá že aj Adam pobil STD v minore a s Glockom :-)
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

17+1 je ve .40 standard,tedy dost málo. Proto, abys měl vyšší, musíš mít jiné zásobníky a navíc flat top závěr, aby ses pak s botkou vešel do krabice. Zásobníky s větší kapacitou jsou na prodej třeba zde http://www.strelectvi.cz/forum/p-nove-a ... 20422.html
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Major rozhodně není mýtus. Nikdo z top střelců na světě s minorem nestřílí. Adam střílel v minoru s Glockem v době, kdy .40 nebyla moc rozšířená.
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"