Náboje 9 Luger LIMIT

zitas
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa zitas »

tiež som skusil prvú dávku prebijancov aj tovarenskych a bez problémov. vyvrt nedotknuty. spokojnosť.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

cez vikend som vybuchal 450 prebijanych limitov zo spolocneho nakupu bez jedinej chyby.

co som si vsimol bolo male mnoztvo zlatych pilin, ktore som mal v nosici zasobnikov, resp v zbrani (zo spodu zaveru) - predtym som si to u fabrickeho streliva nevsimol, takze neviem ci to nieco znaci alebo nic.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Značí to iba toľko,že vyťahovac odskrabne kúsok povrchu nabojnice. Mne to robí tiež.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Podla teorie jedneho z chalanov z SKP (ktory uz roky prebija), pilinky mozu vzniknut, ak drapek vytahovaca chyti nabojnicu prave v tom mieste ako ju chytil pri predoslom vystreleni pred prebitim. Ja sa k jeho teorii priklanam, lebo s fabrickymi sa mi pilinky ani v glocku ani v cize nerobili, s prebijanymi hej... Takze je to vec kazdej prebitej municie a na fuknci zootechnika to vplyv nema.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

jemné čiastočky kovu vznikajú ako písal Peterson vyťahovaním nábojnice vždy....Pozri pozorne pred čistením.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Povedal by som, ze to bude konštrukciou vyťahovača. U Pi.82 som mal pilinky, u 1911 nemam.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

ja by som povedal ze to bude zalezat aj od toho ci su prebite. Priklad: kedysi v praveku som strielal v .40 tke Gecka a Federaly (+- tisic), fabricke - ziadne mosadzne pilinky. Potom som si pozbierane a vytriedene nabojnice dal do Aresu na prebitie (ano da sa prebit aj do vasich nabojnic) a vtedy som prvykrat zaznamenal po vnutornostiach Glocku rozhadzane medenne pilinky. Popravde vtedy som si este myslel, ze je to zbytok po medennej paste, teraz si to uz nemyslim
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Teoreticky by to mohlo súvisieť s tým, že prebité nábojnice už nemajú tak 'dokonale' valcový (príp. kuželovitý) tvar a vyťahovač z ich nerovného povrchu odbrúsi viac materiálu.
Ale či táto teória sedí s realitou, netuším :wink:
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

ja som si nevšimol, že by sa mi niečo obrusovalo, resp pilinky som nebadal. a strieľam už dlhšiu dobu len mnou prebíjané.
nie je to iba konkrétnymi nábojnicami?
alebo iba konkrétna zbraň? ináč "ostrý" vyťahovač?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

ide o neškodný detail
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

ked sa nemazu hilne pri prebijani, tak takyto jemny prasok sa na ich uchyti a svini vsetko na okolo, cize i zbran.
Ked si paskujete naboje, tak si z casu na cas prezrite prsty, nejedna sa o "piliny" ale o jemny prach.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

dnes konečne dorazili náboje 45.ACP :!:

Týmto sa ospravedľňujeme čakajúcim.(nedalo sa to ovplyvniť)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

mam taky pocit, ze som uz vystrielal vsetky limity zo spolocneho nakupu (2tis) - bral som prebijance. Pamatam si jednu zadrzku (komin) inak bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nicia strely s ocelovym plastom hlaven intenzivnejsie ako mosadzne?
Podla Koutneho urcite nie (nebude si srat do vlastneho hniezda).
Keby boli take wow, tak by sa nemuseli robit tie drahe mosadzne.
Meratelne vysledky u podobnych "ocelovych" plastoch su zdokumentovane u puskoveho streliva .223 rem.
Ano strely maju skoro trojnasobnu ustovu rychlost, ale vysledky su doslova meratelne v ubytku na drazkach a viac nez viditelne v terci!
http://www.luckygunner.com/labs/brass-v ... ased-ammo/


Len ako bonusovku sa mozete zamysliet nad zavadovostou M4 platformy bez cistenia a mazania a to vsetko bez piestu!

Mam doma i strely s ocelovym plastom a nebojim sa ich nabit do zbrani s polygonom popripade do Maraudera s extra osetrenou hlavnou.

Kazdy si z toho mozete urobit vlastny zaver.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

... pokračujeme v tejto debate ...

Rasťo - jasné, toto s oceľou plášťovanými strelami chápem.
Len hovorili ste s Cubitkom len o tombakoch, to ma zmiatlo, keďže tombak je tiež len CuZn.
To sa tombakový povlak strely používa výhradne len na strelách oplášťovaných oceľou resp. plne oceľových?
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"