Glock 19 alebo GLock 26 ???

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Este dodam, co sa tyka rozdielov medzi G19 a G26, obe zbrane su si velmi podobne, pricom G19 je o malicko 'univerzalnejsia' - na pohodlne uchopenie vacsou rukou nepotrebuje predlzenie zasobniku a grip-plug, v zasobniku ma 15 namiesto 13, o cosi dlhsia zamerna, o cosi mensi spatny raz, atd. Hlavny rozdiel je v dlzke/velkosti - ak clovek moze bezne nosit a pouzivat puzdro do ktoreho vojde G19, je to lahka volba. Ak su ale rozmery limitaciou, prichadza na radu G26.

Len tak mimochodom, ak by som si subkompakta na nosenie vyberal dnes, asi by som sa okrem Glocka pozrel aj po:

Smith & Wesson M&P Compact v 9mm
Springfield XD Sub-Compact v 9mm
Kahr PM9 v 9mm

a aspon u mna by to pravdepodobne vyhral S&W MP9C (aj ked nema taku reputaciu spolahlivosti ako G26, ma S&W lepsi uchop a ergonomiu, mensi spatny raz, lepsiu spust, integrovaneho weavra, atd.)


Gunslinger
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa glock69 »

Promiň, ale pro mnoho lidí s větší rukou je u G19 nové generace docela problém s pokládáním prstů na rukojeť. A ne každý je ochoten propilovávat novou zbraň. Když budu opravdu hledat záložku na nošení, tak bych se podíval i na Walther PPS a čím dál se mi začíná líbit nový Ruger LCP nebo Kevin :lol:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

glock69: :-) pagy ale nehlada zaloznu zbran, hlada relativne malu zbran na denne nosenie. A nehovorim ze uchop na G19 je pre velku ruku idealny, ale oproti G26 bez predlzeneho zasobnika je to znacne lepsie. A uchop na G19ke je uplne kralovsky oproti PPSku, Rugerovi LCP, Kevinovi a podobnych (pre velku ruku 'dvojprstovych' :lol: zbrani.

Inak, pre zaloznu zbran to nie su zle volby, ale bez predlzenych zasobnikov su len 6-ranove (oproti G26 ktora ma bez predlzenia 10 ran, navyse v 9mm) a co sa tyka spolahlivosti s Glockom sa moc nedaju porovnavat.
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa glock69 »

Špatně jsem s vyjádřil. Kdysi mi na denní nošení nevadila CZ85, CZ82, CZ75C, třípalcový revolver, G17,.. no a dnes i G26 mi přijde zbytečně velká a pošilhávám po Rugeru LCP nebo Kevinovi. Nejsou to zbraně na sportovní střelbu ( příznivci záložky LOS a Kevin cupu (nebo jak se to jmenuje) v Brně prominou), ale pro denní nošení, v neválečné oblasti a pokuď nečekám přepadení nevím jakou mafií, si myslím ideální.
Toto je jen můj názor a nechci rozpoutávat žádný flame.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

glock69: Suhlas. G26 sice patri do kategorie subkompaktov, ale nie je to tak uplne 'vreckova' pistol.

Ak clovek ma viacero zbrani ale chce aj nejaku ultralahku a ultramalu do vrecka (pricom obetuje pohodlnost uchopu, kapacitu zasobniku, a staci mu aj .380/9Br), tak Kevin, Ruger LCP (okopirovany a mierne vylepseny P3AT od Keltecu) a viacero dalsich su ako 'vreckove' zbrane dobre pouzitelne. Vyhoda Glockov je v spuste lahko vymenitelnych dielov a prislusenstva, mieridla, ovladacie prvky, odlahcenie spuste, predlzenie zasobnikov ci pouzitie vacsich zasobnikov, atd. co umoznuje vacsiu univerzalnost pouzitia. 'Vreckove' pistole su v tomto zvycajne dost obmedzene, ale na to na co su urcene (ako zalozna / vreckova zbran) stacia.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Pistolnici teraz poradte :-)
Ruger LCP pride az o 3 mesiace :-( takze ...

Moznosti: G19, G26, Walther PPS - cena nepodstatna.

Priorita je co najpohodlnejsie nosenie a spolahlivost.

Vopred vdaka za vsetky nazory.
Simoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Simoo »

Ja som zrovna včera kúpil GLOCKA 19, 26-tka bola pre mňa moc malá... O Walthrovi som ani neuvažoval keďže ma tá zbraň ničím neoslovila.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

A kolko ta vysiel ten Glock 19 ?
Simoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Simoo »

Vyšiel ma na 18 300 Sk s DPH chceš to aj v EU? :D Kúpil som si k nemu aj Fobus, Podpažne púzdro, púzdro na zásobník a kopec, kopec, kopec streliva :) už aby bola nedeľa.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

no tak presne taku istu dilemu mam aj ja. ze ci 19 ci 26.
len bohuzial z 26tky som nemal moznost si vystrelit a s 19kou mam problem v tom, ze moju neforemnu ruku musim na pazbu poskladat tak, ze zasobnik ma v mieste, kde sa patka spaja zo spodkom ramu neprijemne pri kazdom vystrele kusne do prstenika :(

o ostatnych znackach ako glock ani velmi neuvazujem.

cize moja ulysna otazka znie - nema niekto v BA G26 na testnutie? celkom by ma to posunulo dalej v rozhodovani.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL, majac:
Ludia su rozni, dilemy su rovnake :D
Tiez hladam kompakt alebo sub- na nosenie, zatial mam v sirsom vybere okrem dua G19&26 aj dvojicu od HK - P2000SK a P30. Bola tam aj GP P1, ale je z uvedenych najvacsia a najtazsia, navyse jej dostupnost na SK trhu je momentalne vo hviezdach. :cry:

Ulisna otazka :wink: aj odo mna - nemate niekto v BA na vyskusanie HK P2000SK?

majac:
Mam predbezne dohodnutu s chalanmi testovaciu "session", kde bude G19 aj G26. Mozem ti dat vediet, ked to bude aktualne.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

to by bolo skvele. k tomu by som sa rad pridal. lebo kupovat subkompakt bez vyskusania teda nemienim.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Dnes som sa tesne pred zaverecnou dostal do obchodu "Frano-Nitra" maloobchod.
Predtym som uz volal, ze sa zastavim po G26.
Vitali ma tam az neskutocne priatelsky :-) normalne som mal pocit ze som nenahraditelny zakaznik a to som kupoval len Glock.

Tak som vyskusal hned G26 ved pre nu som predsa prisiel.
Mala original zasobnik uz s predlzenim na +2 naboje sa mi zda.
Chytim do ruky, uchop v pohode az na to tlacenie chrbta pazby do dlane.
take zvlastne. Tak hovorim ze nech mi ukazu teda aj G19.
Chytim do ruky, uchop znacne lepsi. Porovnam vysku zbrani a co nevidim.
G19 je nizsia o nejakych 5 mm oproti G26 s tym zasobnikom +2 alebo kolko to bolo. Pozriem rozdiel v dlzke hlavne - nic hrozne.
Chvilu rozmyslam, stlacam v ruke G19 a je rozhodnute.
A to som tam isiel skalopevne presvedceny podla info na forach ze chcem G26. Esteze som G26 neobjednal len tak a potom by som bol sklamany. Predtym som mal K100, teraz mam G19 a zatial som spokojny. A ta cena priam perfektna za uplne novu zbran.

A hlavne Glock ma pevny lucik :-) zasvateni vedia o com hovorim.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Sada otazok: :wink:
To bola predajna "Frano-Nitra" v Nitre alebo pobocka v BA?
Aka bola cena?
Preco si odisiel od K100?

Gratulujem k prirastku :) , nech ti sluzi.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

1. Ano bola to maloobchodna predajna "Frano" v Nitre.
2. Cenu mas uvedenu v sukromnej sprave odo mna.
3. Od K100 som odisiel preto, ze mi nevyhovoval lucik na zbrani.


Pochopis, ked precitas tuto temu na fore:

http://www.grandpower.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=314

Mal som si hned kupit G19, striela perfektne.
Pred kupou K100 som sa nechal uniest emociami pri rozhodovani.
To bola ta prva zbran, ktoru kupujes podla toho ako ta "uchvati".
Glock bol uz zo skusenosti a cisto islo len o kvalitu produktu.
K100 sa s Glockom nemoze porovnavat v uzitkovosti.
Jedine v com ma K100 na Glock je relativna presnost strelby
pri "pouziti" standardnymi strelcami.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"