Ochrana chaty pred zlodejmi

Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Diskutoval som to s kamosom - pravnikom.
Udajne musi byt uvedena na objekte vystraha. Napr. Pozor - Zakaz vstupu nebezpecny prud - napatie zivotu nebezpecne, Pozor pes a.t.d. objekt musi byt riadne zabezpeceny - uzamknuty, v pripade psa riadne oploteny.
Nastrazny system nesmie byt nic co je podla zakona kvalifikovane ako zbran. Brokovnica namierena na dvere a.t.d.


CS alebo CN plyn nie je kategorizovany ako nebezpecna latka, jedovata latka.
V pripade CO je problem, lebo jeho pouzitie je obmedzene v niektorych krajinach len na zvierata.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

AKI: Lenze potom ta nalepka co tam mas ("Pozor jedovaty plyn") ma skor psychlogicky ucinok, nie pravny, zodpovednosti za mozne ublizenie na zdravi Ta nezbavuje. A nemyslel som 'nastrazny system' ako taky, skor ze by sa jednalo o sposobenie ujmy na zdravi s moznym preukazatelnym umyslom (zariadenie ktore by plyn vypustilo po nejakom zaktivovani by mohlo byt povazovane za "zavaznejsi sposob konania" alebo ublizenie na zdravi "z osobitneho motivu", atd. a nie z 'nedbanlivosti'). Ak je ten Tvoj znamy ozaj dobry pravnik, skus to s nim prechecknut... (s ohladom na to ze by ten zlodej mohol argumentovat potvrdenim od doktora a odvolanim sa na paragrafy 155 az 158)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ked som vtedy o tom diskutoval, spomenul pripad ked marokanci chodili kradnut ovocie do jedneho sadu. Majitel zo zufalstva oplotil sad. Marokanci chodili samozrejme dalej tak natiahol vo svojom sade droty s 220V. Jeden marokanec to schytal. Sud ho oslobodil, lebo na plote bolo upozornenie.
tema plyn:
A co keby som ja v tom pripade priniesol potvrdenie od lekara, ze pravidelne inhalovanie CS plynu ma zbavuje psychickeho napatia a zariadenie instalovane u mna v garazi zabezpecuje pravidelny prisun CS plynu pred odchodom do prace. :twisted:

Ako dobry pravnik mi poradil vozidlo poistit a v pripade kradeze sa radsej nebranit aby pachatelovy nebola nahodou sposobena vaecsia ujma na zdravi a sud to potom nemohol hodnotit ako neprimeranu obranu.

kua kde to zijeme.....
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Príhoda zo života č. 1 :

Svojho času jeden pán mal doma malého psíka.Pokiaľ sa dobre pamätám,bola to DOGA.Tento pán sa jedného dňa vrátil domov z práce. Dvere vypáčené,na zemi chlap.Pošťatý a zosratý.Nad ním doga s ceriacimi zubami.V tejto fasa polohe bol cca 6 hodín.
Najkrajšie na tom všetkom bolo to,že najväčšie opletačky so zákonom mal majiteľ bytu ako aj malého psíka.

Príhoda zo života č. 2 :

Chlapík,majiteľ záhrady si oplotil svoj pozemok.Po neustálych nájazdoch rôznych indivídov si povedal,že to nejak zarazí.No aj zarazil a to nasledujúcim spôsobom.Do pletiva položil 220 V / alebo 380 ? - už si nepamätám/. Na pletivo dal aj upozornenie s patričnou výstrahou.Prišli samozrejme čorkari,dokonca až traja.Múdrlanti si mysleli,že ide len o nejaké bububu.No jedného museli potom odviezť na čiernej sanitke.
No a nemenovaný majiteľ záhradky bol veľmi rád,že vyviazol len s podmienkou.

Na záver otázka :

Asi aká by bola situácia na Slovensku v prípade schválenia tzv. farmárskeho zákona počas prvých troch mesiacov ?
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

elektrika je drsniarna, ale zjavne ucinna :twisted:

Stacilo by keby zlodej musel ist kradnut s pocitom, ze sa bude strielat bez vyzvania.

Zaujimave je to napr. Saudskej arabii. Kamos tam zil niekolko rokov, dom ani poriadne nezatvaral.
Na opustenych cestach casto stoja kompletne auta cele roky bez toho aby niekto ukradol co len kolesa. Arabi sa ich takto zbavuju namiesto zasrotovania.
Ako dlho by take auto vydrzalo u nas? - asi niekolko dlhych minut.

Kde sme len urobili chybu?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Kde prestali sme sekat ruky za kradeze!
Stacilo by odseknut par aj unas a hned by to fungovalo aj tu! :lol:
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

U nas su za zlociny proste priliz nizke tresty. A niektorym to skratka stoji za riziko. A nemyslim to ako babicka demokratka, skor ako pravny fakt.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nemyslim si, ze by sprisnenie trestov nejako vyrazne znizilo kriminalitu.
Ono trest totiz moze nasledovat az po tom, ked ta chytia. A kriminalnici dobre vedia, ze pravdepodobnost "odchytu" je pri niektorych trestnych cinoch velmi mala. Ona uz z principu, vzhladom na pocet a dostupnost policie atd., ani prilis vysoka byt nemoze.

Zato prijatie rozumnej verzie "farmarskeho zakona" ci "Castle Doctrine" by podla mna mohlo znacne pohnut statistikami, obzvlast pri cinoch typu kradeze urody a druhotnych surovin, vlamacky a vykradacky chat a domov a pod.
Ono kriminalnik moze byt sice uplny pako, ale vacsina je este dost chytra na to, aby si aspon zhruba vedela zratat to riziko - ci ta opravnene a bez obav z drakonickeho postihu moze chytit ci "zhasnut" len obcasne sa vyskytujuci policajt, alebo kazdy stryc ci tetka, ktori sa prave na tom poli/zahrade/dome vyskytuju.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Kde prestali sme sekat ruky za kradeze!
Stacilo by odseknut par aj unas a hned by to fungovalo aj tu!
Takáto Šárija je fasa vec. Podotýkam,že v dnešnej dobe sa už ruky neodsekávajú. Oni Ťa prosto vezmú na operačku,kde Ti pod narkózou tú ručičku pekne amputujú.A keď si nedáš pokoj ani potom,tak máš hneď repete.To si potom ani ritku poriadne neutrieš.(':lol:')
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ono by to fungovalo keby ludi verejne potupili a potom by sa hambili ako psi!

Ta saria je dobra PICO***A!

Teraz som pozeral video ako ukamenovavali zeny v Irane :!: :evil: :evil:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

AKI napísal:
Stacilo by keby zlodej musel ist kradnut s pocitom, ze sa bude strielat bez vyzvania.
Ano, určite by sa kriminalita zmenšila. Ale určite by kôli tomuto pocitu chodil ozbrojený a určite by strielal, ako prvý.

A to sekanie-amputácia rúk by bola tiež fasa, len tu chce spoločnosť živel prevychovávať, ale v skutočnosti si v nápravno-výchovnom zariadení iba rozšíri "živnosť". :?
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ten zlodej co na to ma aby zohnal zbran ten ju aj nosi. Kopec z nich by ju aj tak tak lahko nezohnal.
Pred casom sa stal jeden pripad co to ukazuje. Chlapik si vysiel na dvor v noci dat si jednu zdravotnu. Vonku zbadal ako sa okolo susedovej dodavky motaju podozrivy typkovia. Zakricinal na nich a spat prisla len gulka. Skoncil s prestrelenym hrudnikom a dodnes chodi k psychologovy lebo sa boji ze sa vratia.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

A kde sa dá taký plyn kúpiť?
to Kapo:
Ja pouzivam plyn v originalnom baleni - v spreji CS, alebo CN, alebo 8mm naboje do plynaku. Potom uz len treba zvolit spravny "davkovac".
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Aha, a ten dávkovač? :D
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Michal1 napísal: Teraz som pozeral video ako ukamenovavali zeny v Irane :!: :evil: :evil:
Ak mas link, daj ho tu. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"